Ще чотири військові частини отримали допомогу від вінничан - 12 «мавіків» і 2 Bandera Power

Ще чотири військові частини отримали допомогу від вінничан - 12 «мавіків» і 2 Bandera Power

16:21 03.06.2024

Днями відбулась чергова передача допомоги для оборонців. Представникам чотирьох військових частин Вінницька міська рада спільно з громадою та командою Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу підготувала 12 квадрокоптерів Dji Mavic 3T та 2 зарядні станції Bandera Power, які працюють в комплексі з прожекторами у складі вогневих груп, ловлячи ворожі «шахеди».

Заступник міського голови Андрій Очеретний розповідає, що від початку повномасштабного вторгнення Вінницька міська територіальна громада активно допомагає 50 військовим частинам:

36 військових формувань отримують допомогу на постійній основі (дві і більше передач), а решта 14 отримали по одній. Сьогодні до нас прибули представники військових частин та бригад, яким передаємо техніку вперше – це 12 “мавіків 3Т” та 2 “Бандера Павер”. Протягом двох років робота з підсилення наших оборонців триває системно. У 2024 році 650 “мавіків” було закуплено Вінницькою міською радою через систему “Прозоро”, частину з них вже отримали і передали, а також передавали оборонцям тепловізори, сухі душі для використання в польових умовах, 20 автомобілів для вогневих груп і ще 10 очікуємо. Такий системний підхід дозволяє нашим людям почуватися більш впевнено на бойових позиціях. Окремий вид закупівлі – це FPV-дрони. Нещодавно ми передали 30 комплексів нашим військовим, а це – 1 800 FPV-дронів. Зараз також очікуємо на ще одну партію – 2 000 дронів під запит військових. Найголовніше для нас те, що ця техніка вберігає життя наших хлопців та дівчат на фронті, тому ми не зупиняємо цей процес і будемо й надалі підсилювати можливості наших Захисників та Захисниць, – розповів заступник міського голови Андрій Очеретний.

Військовий із позивним Фін сьогодні отримав «мавіки», для бійців свого формування на східний напрямок. Він розповідає, що Mavic 3T – це «очі» вдень та вночі. Такі потужні квадрокоптери можна використовувати не лише як розвідувальну техніку, а й як бойову.

Ще чотири військові частини отримали допомогу від вінничан - 12 «мавіків» і 2 Bandera Power

Цей коптер допомагає нам у нічний час та в поганих погодних умовах вести спостереження за ворогом. Все, що літає, – допомагає нам вести бій. Це для нас як очі. “Мавіки” працюють в нас у так званій каруселі: один відпрацював, інший піднявся, і так по колу. Ворог атакує постійно, і свого часу нам вдалося завдяки таким засобам стримувати піхотні наступи, – говорить Фін.

Військовий Владислав, який невдовзі теж відвезе квадрокоптери до побратимів на позиції, розповів:

Така техніка нам потрібна, щоб наші хлопці не вступали в стрілковий бій та могли обороняти позиції від ворога. Найважливіше для нас – мінімізувати втрати нашого особового складу, бо збереження життя наших хлопців – це пріоритет. “Мавіки” потрібні щодня і щохвилини, це розхідники. І так часто трапляється, що за один день втрачаємо таких засобів по 3-4. Вони використовуються як розвідувальні, так і бойові. Ці “мавіки” можуть працювати і вдень і вночі, чітко видно ворожі позиції, всі пересування, вони обладнані тепловізорами, – сказав він.

Депутатка Вінницької міської ради та координаторка Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Наталія Панчук додала, що підтримка оборонців буде лише посилюватися, адже Вінницька міська рада продовжує працювати в межах визначених пріоритетів: безпека та оборона, стійкість, турбота. До речі, загалом на пріоритет «безпека та оборона» цьогоріч у бюджеті громади передбачили майже 1 млрд грн, а це третина коштів, які не входять до захищених статей.

Ще чотири військові частини отримали допомогу від вінничан - 12 «мавіків» і 2 Bandera Power

Нагадаємо, у багатьох вінницьких школах відбувся Останній дзвоник. У ліцеях №22 та №16 відзначили його по-особливому. 

Читайте також

Стерилізують та вакцинують від сказу: у Вінниці лікарі-ветеринари допомагають безпритульним собакам
Детальніше
Вінниця передала дрони, тепловізори, тепловізійні приціли та сухі душі 18-й Слов'янській бригаді
Детальніше
У Вінниці Служба перевезення людей на кріслах колісних за пів року надала понад 6,5 тисяч послуг
Детальніше
Посмертно нагородили чотирьох Героїв з Тульчинської громади
Детальніше
Відсвяткував річницю шлюбу з дружиною та двома дітками, а через два тижні загинув - Жмеринка попрощалась з Героєм
Детальніше
Понівечила могили Да Вінчі, Джуса та Павла Петриченка: поліцейські затримали 60-річну правопорушницю
Детальніше