Сергій Моргунов зустрівся з головами профспілкових комітетів закладів освіти Вінниці

Сергій Моргунов зустрівся з головами профспілкових комітетів закладів освіти Вінниці

15:34 26.05.2021

Такий традиційний діалог з освітянами у міського голови відбувається щороку. На зустрічах обговорюються питання, які цікавлять представників профспілок, проекти, які реалізуються у галузі, а також основні виклики та завдання у сфері розвитку освіти в громаді.

Одним із важливих питань, з якого почав розмову Сергій Моргунов, стала робота в умовах пандемії.

Ми переживали за всіх, хто в період третьої хвилі, був на передовій. В першу чергу – за медиків. І, зрозуміло, – за освітян, адже діти, як правило, безсимптомно переносять хворобу і є найбільш активними розповсюджувачами ковіду. Дуже багато було дискусій з точки зору запровадження дистанційного навчання. Але я вважаю,  що це один із найбільш ефективних запобіжних заходів щодо стримування поширення коронавірусу. Ми не тільки вберегли вчителів від надзвичайно великого вірусного навантаження, але й, на відміну від інших міст, не допустили "червоної" зони і повного локдауну. Для нашого міста він би завдав серйозного удару по економіці і вплинув на виконання тих завдань, які ми ставили перед собою на початку року, – сказав Сергій Моргунов.  

Сергій Моргунов зустрівся з головами профспілкових комітетів закладів освіти Вінниці

Щоб забезпечити заклади освіти усіма необхідними протиепідемічними засобами, минулого року з бюджету громади  було виділено 36,5 млн грн, в 2021 – 7,2 млн грн. В разі необхідності, будуть спрямовані додаткові кошти. 

Попри вплив пандемії та скорочення дохідної частини бюджету Вінницької міської ТГ, видатки бюджету розвитку на заклади освіти у 2021 році залишаються значними.

У 2021 році на реконструкцію та нове будівництво закладів освіти передбачено 93,1 млн грн. Це вдвічі більше, ніж ще 5 років тому. 

Одним із важливих напрямків є розвиток мережі дитячих садків та створення нових місць. У цьому році планується введення в експлуатацію садочка по вул. Ватутіна на 6 груп (120 місць). Заклад будується за кошти інвестора, через пандемію інвестор не зміг здати об’єкт минулого року, як планувалося раніше. У 2020 році з бюджету спрямовано 4,3 млн грн, а в 2021 –  ще 500 тисяч на комплектування закладу необхідним обладнанням та інвентарем. 

Триває реконструкція будівлі дитячого садка № 16 по вул. Зерова,12 на 9 груп (170 місць). У 2021 році на реконструкцію об’єкту залучено 30,3 млн грн з ДФРР. З бюджету громади спрямовується ще 15,3 млн грн. 

Також планується ввести в експлуатацію заклад дошкільної освіти по Немирівському шосе на 6 груп (120 місць). Територіально це Вінницькі Хутори. Будівництво закладу здійснюється інвестором, а з бюджету ми виділяємо  видатки на придбання обладнання та інвентарю – 5,2 млн грн.

Продовжується у місті і термореновація будівель закладів освіти. Цього року в планах – завершення термореновації двох садків: №21 та №47, двох шкіл: №2 і №13, Палацу дітей та юнацтва. Планується розпочати роботи по школі № 23. Для утеплення будівель закладів освіти в подальшому, у цьому році планується виконання проектно-кошторисної документації на термореновацію трьох садків та трьох шкіл.

Ще один важливий напрямок, на який щороку спрямовується увага –  це покращення умов для фізичного розвитку і дозвілля дітей.   Для цього у 2021 році заплановано реконструювати спортивне ядро школи № 29 та побудувати спортивний майданчик у школі № 12.

Сергій Моргунов зустрівся з головами профспілкових комітетів закладів освіти Вінниці

В поточному році в бюджеті громади заплановано 11,1 млн грн на здійснення капітального ремонту в закладах освіти. Зокрема кошти будуть спрямовані  на капітальний ремонт харчоблоку школи № 12; санвузлів у 9 школах (№№ 4, 6, 8, 22, 23, 27, 31, 33, 34); на капітальний ремонт території школи № 15 (переможець конкурсу БГІ). Також передбачено 1,7 млн грн на капітальний ремонт покрівлі дитячих  садків №№ 5, 25, 51, 67,  школи № 26, та на виготовлення ПКД для шкіл №№ 9, 14. Також планується відремонтувати інженерні мережі в ЗДО № 71, та підлогу в ЗЗСО № 22.

Загалом видатки на галузь "Освіта" у бюджеті нашої громади щороку складають не менше 25 % всього бюджету. У 2021 році їхній розмір становить 1,512 млрд грн, що на 15 % більше, ніж в попередньому році. В цифрах видатки зросли майже на  201 млн грн. 95 % від загальної суми видатків на галузь освіти, як і зазвичай, займають видатки за захищеними статтями.

Сергій Моргунов зустрівся з головами профспілкових комітетів закладів освіти Вінниці

Нагадаємо,  Освітні заклади Вінницької ТГ стануть енергоощадними

Читайте також

Вінницький осередок Veteran Hub допомагає Захисникам, Захисницям та їхнім рідним
Детальніше
“Талант року – 2024” у Вінниці відзначили учнів, які здобули перемоги найвищого рівня
Детальніше
Війна та освіта: як Вінниці вдалося успішно адаптувати навчальні заклади до нових реалій
Детальніше
Громада міста-побратима закупила для Вінниці наркозну станцію і транспортний ШВЛ
Детальніше
Не всі випускники мусять складати національний мультипредметний тест
Детальніше
У Вінницько-Хутірському окрузі започаткував роботу простір для освіти та розвитку молоді
Детальніше