Розвиваючи мобільність в історичному центрі Вінниці, реалізують кращі європейські практики

Розвиваючи мобільність в історичному центрі Вінниці, реалізують кращі європейські практики

18:52 12.11.2024

Швидше, комфортніше та доступніше: Вінниця продовжує працювати над підтримкою та розвитком транспортної інфраструктури. Задля цього у час війни активно залучає міжнародну допомогу. Наразі за співпраці з містом-побратимом Карлсруе розробляє концепцію мобільної трансформації середмістя. 

Шляхи ефективної взаємодії та технічні аспекти стали предметом обговорення на конференції «Мобільність в історичному центрі міста», яка 12 листопада розпочалась у Вінниці. 

Протягом двох днів експерти, представники профільного департаменту, фахівці Агенції просторового розвитку разом з українськими та німецькими партнерами обмінюватимуться досвідом щодо кращих європейських практик сталої мобільності, її взаємозв’язку з просторовим розвитком, підприємницькою діяльністю, історичною та культурною спадщиною. 

Основна увага зосереджується на питаннях мобільності центру міста, доступності громадських перевезень та безпеки руху. У підсумку конференції буде актуалізований план заходів, який поетапно впроваджуватимуть у найближчі три роки.

Конференція «Мобільність в історичному центрі міста» відбувається в рамках проєкту «Підвищення якості та ефективності міського громадського транспорту в центрі міста Вінниця/Україна», що реалізується за підтримки німецького міста-побратима Карлсруе. Проєкт розрахований на період три роки.

В першу чергу хочу подякувати нашим іноземним колегам із міста-побратима Карлсруе, завдяки якому ми власне будемо здійснювати цей проєкт. Він є дуже важливим для міста, адже стосується центральної його частини. На цій конференції зосереджуватимемо увагу на аналізі видів пересування у середмісті. Нам як департаменту транспорту та міської мобільності особливо важлива пріоритизація саме громадського транспорту. Адже через вулицю Соборну проходить понад 13 маршрутів та ще 17 пролягають нею частково. Ці маршрути обслуговують понад 180 одиниць різних видів громадського транспорту. І є дуже важливим забезпечення комфорту та якості перевезень усіма ними, а це звісно чимало аспектів – швидкість, безпека пересування, доступність. Власне це все за допомогою наших колег із міста Карлсруе, їхнього досвіду ми будемо покращувати, послуговуючись і власною Концепцією інтегрованого розвитку, – зазначив директор департаменту транспорту та міської мобільності Вінницької міської ради Андрій Сорокін. – Зараз у нас етап залучення, партисипації, обговорень, визначення проблематик, збору вихідних даних. Наступним етапом стане напрацювання проєктних рішень із залученням фінансової допомоги партнерів, адже маємо чіткі пріоритети, передусім направлені на безпеку та оборону.

Проєкт стартував на початку травня, тоді й відбулися перші зустрічі з іноземними партнерами. А вже у вересні для вивчення транспортних потреб вінничан запустили соціологічне дослідження. Його результати, презентували на конференції.

Сьогодні у тому числі ми підбиваємо підсумок цього аналітичного етапу. Завдяки соціологічному дослідженню вдалось виокремити певні тренди, зміни поведінки містян, якими видами транспорту користуються, якими частинами міста частіше пересуваються та за якою послугою, – розповів директор Агенції просторового розвитку Назар Коваленко. – Опитування підсвітило низку проблематик. Передусім за п’ять років, що минули від останнього подібного дослідження, у Вінниці значно зросла кількість автомобілів. Відтак наш проєкт спрямований на те, щоб віднайти баланс та створити належні умови для зростання попиту на муніципальні перевезення.

Як зазначив голова транспортного підрозділу Карлсруе Ульріх Вагнер, у цьому напрямі його місто працює давно і має доволі успішні кейси, якими готове ділитися.

Ми працюємо над забезпеченням оптимального трафіку та взаємозв’язку між міським та регіональним транспортом. А також сповідуємо екологічний альянс, тобто активно працюємо над проєктами захисту навколишнього середовища, – підкреслив він.

Програма конференції розрахована на два дні та включає низку презентацій, панельну дискусію, груповий нетворкінг.

Мета - знайти способи покращення мобільності. Основна візія полягає у тому, щоб напрацювати інструменти як це зробити шляхом технічних рішень, можливих перегрупувань зупинок громадського транспорту, перерозподілу потоків тощо, але основна робота буде напевно стосуватися перехресть, тому що і авто, і громадський транспорт зупиняються тут найдовше. Для того, щоб усе було ґрунтовно, без поспішних висновків ми й здійснюємо збір вихідних даних, на це спрямовано і вивчення потоків і соціологічне дослідження. У нас є дуже чіткий план, який контролюється з двох сторін – нами, і містом Карлсруе. Наразі підключені експерти як з України, так і з Німеччини. Нам важливо віднайти правильні рішення, щоб на вулицях було комфортно всім – пішоходам, велосипедистам, користувачам громадського транспорту та автомобілістам. Також важливо в цей час залучати іноземну фінансову підтримку для розвитку міст, – зауважив проєктний менеджер Агенції просторового розвитку Сергій Яківчук.

Під час конференції учасники мали можливість також долучитись до оглядової екскурсії вулицею Соборною як безпосередньо, так і в онлайн-форматі з німецькими експертами обговорити напрацювання з просторового розвитку, головні виклики та завдання щодо покращення мобільності в центральній частині міста. Важливою частиною події цього дня став і благодійний аукціон від Волонтерської ініціативи «Швейна рота Вінниці», у перебігу якого збирали кошти на підтримку наших Захисників та Захисниць.

У співпраці з Карлсруе

Проєкт реалізується у тісній співпраці з містом-побратимом Карлсруе за підтримки Агенції розвитку Муніципалітетів Engagement Global gGmbH (EG), Сервісної служби «Міста в Єдиному світі» (SKEW), та фінансування Федерального міністерства економічного співробітництва (BMZ).

Нагадаємо, у Вінниці пройде практична конференція «Інвестиції в енергетичну стійкість бізнесу та громад». Захід, який відбудеться 19-20 листопада, присвячений розвитку енергетичної інфраструктури задля зниження економічних ризиків, екологічного захисту та підвищення рівня життя населення.

Embedded thumbnail for Розвиваючи мобільність в історичному центрі Вінниці, реалізують кращі європейські практики

Читайте також

Пічки та власний снігоочисник особливості зимової роботи громадського транспорту Вінниці
Пічки та власний снігоочисник: особливості зимової роботи громадського транспорту Вінниці
Детальніше
Українську писанку визнали культурним надбанням людства
Українську писанку визнали культурним надбанням людства
Детальніше
Громадам Вінниччини передали шість шкільних автобусів
Громадам Вінниччини передали шість шкільних автобусів
Детальніше
Вінничани взяли участь в конференції «Енергоефективність в українських громадах виклики сьогодення та нові можливості»
Вінничани взяли участь в конференції «Енергоефективність в українських громадах: виклики сьогодення та нові можливості»
Детальніше
Укрзалізниця тимчасово змінила графік руху трьох поїздів
Укрзалізниця тимчасово змінила графік руху трьох поїздів
Детальніше
Укрзалізниця у грудні запроваджує суттєві зміни у курсуванні цілого ряду поїздів
"Укрзалізниця" у грудні запроваджує суттєві зміни у курсуванні цілого ряду поїздів
Детальніше