Представництво Вінниці в Брюсселі залучає міжнародних партнерів до співпраці

Представництво Вінниці в Брюсселі залучає міжнародних партнерів до співпраці

16:39 10.04.2024

У Вінниці впроваджують грантовий проєкт, спрямований на підвищення енергоефективності громади. Його реалізовують у співпраці з представництвом Вінниці в Брюсселі. Мета проєкту – зробити місто більш енергонезалежним, що особливо актуально під час війни. 

Наразі триває етап моделювання та проєктування окремих елементів енергосистеми. Це дозволить досягти автономної роботи окремих енергоосередків і забезпечити безперебійну подачу енергії до цілих мікрорайонів.

Нові підходи до енергоефективності – це результат роботи радниці міського голови Вікторії Вдовиченко. Вінничанка працює у представництві нашого міста в Брюсселі. Вона подала грантову заявку до SEI Tallinn (Стокгольмський природничий інститут у Таллінні) та залучилась підтримкою закордонних донорів.

В результаті такої ініціативи департамент відновлення та розвитку Вінницької міської ради розпочав співпрацю із SEI Tallinn в межах Програми «Підвищення стійкості мереж та розвитку інфраструктури в Україні – «UA GRIDEX» щодо дослідження ініціативи «Без мережі» та отримав можливість встановлювати розумні лічильники у громаді.

Цей проєкт має на меті не лише технічне вдосконалення енергетичної системи Вінниці, але й підкріплення ширшої співпраці у сфері енергетичного моделювання, оцінки ризиків та оптимізації використання ресурсів. З досвідом та підтримкою естонських партнерів ідея спрямована на підвищення стійкості та надійності енергетичних систем, а саме в частині децентралізації та автономності на моменти зниження потужності в централізованій енергетичній системі, – каже Вікторія Вдовиченко.

Проєкт передбачає аналіз викликів, які стоять перед громадою. За результатами моніторингу з’ясують оптимальні локації для встановлення пристроїв. 

Їх визначать, як потенційні споживачі електричної енергії та надавачі послуг з централізованого теплопостачання, визначаючи об'єкти критичної інфраструктури, які отримуватимуть послуги від цих об’єктів, – пояснює начальниця відділу енергоменеджменту та безбар'єрності департаменту відновлення та розвитку міської ради Вікторія Яворовенко.

Наразі проєкт на стадії розроблення методичних рекомендацій від SEI Tallinn, аналізуючи наявні виклики, які будуть подані у звітному порядку.

Це цікава та перспективна ідея, яка дасть можливість забезпечити стійкість та незалежність системи енергозабезпечення, – додає радниця міського голови Вікторія Вдовиченко.

Повномасштабне вторгнення російських військ на територію України спричинило значні зміни у сфері соціального та енергетичного регулювання, змусивши суспільство адаптуватися до нових викликів. Наслідки війни, зокрема збільшення числа внутрішньопереміщених осіб та економічні труднощі, суттєво вплинули на життєдіяльність громадян, створивши потребу в негайних діях з боку уряду для забезпечення порядку.

Вінниця, як і багато інших міст, стала притулком для тих, хто шукав захисту від наслідків російської агресії проти України. Це призвело до значного навантаження на місцеву інфраструктуру, зокрема на енергетичну систему, що спонукало Вінницю шукати нових міжнародних партнерів, які могли б поділитися досвідом протидії таким викликам, – каже директорка департаменту відновлення та розвитку міської ради Ольга Ремешевська.

Проєкт «UA GRIDEX» розпочався у грудні 2023 року та триватиме до грудня 2024 року.

Нагадаємо, у Брюсселі запрацював Офіс Вінниці. Це стало можливим завдяки налагодженню співпраці з Європейським комітетом регіонів. Офіційне представництво нашої громади на міжнародній арені відкриє більше можливостей для обміну досвідом та нових партнерств з іноземними колегами.

Читайте також

У місті-партнері Вінниці Мюнстері провели захід на знак солідарності та дружби
Детальніше
У форматі В2В: у Вінниці відбувся Українсько-латвійський бізнес-форум
Детальніше
У Вінниці із робочим візитом перебував Надзвичайний і Повноважний Посол Великобританії
Детальніше
Вінничанам радять отримувати інформацію про вимкнення електроенергії лише з офіційних джерел
Детальніше
Вінницький осередок Veteran Hub допомагає Захисникам, Захисницям та їхнім рідним
Детальніше
“Талант року – 2024” у Вінниці відзначили учнів, які здобули перемоги найвищого рівня
Детальніше