Представництво Вінниці у Брюселі ініціювало дослідження зеленої складової економіки міста

Представництво Вінниці у Брюселі ініціювало дослідження зеленої складової економіки міста

17:41 14.05.2024

Після того, як Вінницька міська рада проголосила Зелений курс Вінниці у січні 2022 року, питання декарбонізації, кліматичної нейтральності, інтеграції екологічних і кліматичних питань в усі сфери життя міста стали невід’ємною частиною стратегічного планування та практичних дій Вінниці.

Розвиток зеленої економіки та створення зелених робочих місць серед найактуальніших сфер Зеленого курсу, над якими необхідно працювати, беручи до уваги потребу в залученні нових інвестицій, повоєнну відбудову та трансформацію, релокацію підприємств та потребу в поверненні українців додому.

Пошук можливостей та фінансування для реалізації проєктів Зеленого курсу - є одним із пріорітетних завдань Представництва Вінниці в Брюсселі. Результатом роботи голови Представництва Марії Леванчук стало залучення Вінницької міської ради у дослідження "Зелені робочі місця у Вінниці. Стан і перспективи", яке проводить Ресурсно-аналітичний центр "Суспільство і довкілля" та громадська організація Razom we stand за фінансової підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в України, - інформує Вінницька міська рада.

Презентація результатів дослідження відбудеться у Вінниці в кінці червня. В рамках дослідження буде визначено скільки зелених робочих місць налічується у Вінниці зараз, який потенціал розвитку ринку зелених робочих місць, які існують перешкоди та вигоди і, головне, що треба робити в майбутньому, щоб посилювати зелену складову економіки міста.

Розвиток зелених галузей економіки та ринку зелених робочих місць у Вінниці стане запорукою успішного зеленого переходу. Робота на принципах і засадах зеленого курсу демонструє лідерські якості Вінниці в Україні та дає високі шанси для залучення зелених інвестицій в майбутньому та формування вигідних партнерств з європейськими містами і бізнесом. Дослідження, яке ми проводимо, дасть можливість не лише зрозуміти стан справ з зеленими робочими місцями зараз, але й вдосконалити роботу у сферах зеленої економіки, пояснити бізнесу вигоди від створення зелених робочих місць, залучати необхідні фінанси для цього напрямку, - зазначила голова правління Ресурсно-аналітичного центру "Суспільство і довкілля" Наталія Андрусевич.

Зелені робочі місця - це робочі місця, які сприяють збереженню або відновленню довкілля, як у традиційних секторах (виробництво та будівництво), так і в нових зелених секторах (ВДЕ та енергоефективність).

Зелені робочі місця допомагають: підвищити ефективність використання енергії та сировини, обмежити викиди парникових газів, мінімізувати відходи та забруднення, захищати та відновлювати екосистеми, підтримувати адаптацію до наслідків зміни клімату. Найбільший потенціал у створенні додаткових зелених робочих місць мають такі сектори, як енергетика, транспорт та водопостачання.

Нагадаємо, протягом двох днів у Вінниці учні місцевих шкіл мали можливість переглянути кінострічки на екологічну тематику. Ініціаторами такого просвітницького заходу стали департамент відновлення та розвитку та департамент освіти Вінницької міської ради за сприяння громадської організації "Всеукраїнський молодіжний рух Let’s do it, Ukraine!".

Читайте також

Річку Мурафа на Вінниччині забруднювали відходами з підприємства 
Детальніше
У Вінниці відкрили мистецький проєкт про деукраїнізацію Донбасу
Детальніше
Активні містяни планують створити громадську організацію "Малі річки Вінниці"
Детальніше
Бандерівський коктейль та військова атрибутика: сім'я захисників відкрила у Жмеринці патріотичне кафе "Воля"
Детальніше
"Вільна українська" - у Вінниці стартували безкоштовні курси української мови
Детальніше
У Вінниці ухвалили проєкт Програми комплексного відновлення території
Детальніше