Представники Повітряних Сил у Вінниці обговорювали співробітництво з США

Представники Повітряних Сил у Вінниці обговорили співробітництво з американськими партнерами

10:27 09.07.2021
18

Стратегічні плани двостороннього співробітництва та методи їх реалізації у найближчому майбутньому – така основна мета зустрічі у Вінниці делегації Сполучених штатів Америки та представників командування Повітряних Сил ЗС України.

Військово-повітряний аташе при Посольстві США в Україні підполковник Джон Картер уже не вперше у Вінниці після нещодавнього призначення на цю посаду, та цього разу американського аташе супроводжував представник Національної гвардії штату Каліфорнія майор Кенджі Мацуда, - інформує служба зв’язків з громадськістю Командування Повітряних Сил ЗС України.

Саме з авіаторами авіаційного крила ВПС Національної Гвардії штату Каліфорнія у наших Повітряних Сил давні партнерські відносини. Три роки тому двостороннє навчання “Чисте небо – 2018”, яке проходило на базі аеродрому Старокостянтинів на Хмельниччині, стало найпотужнішим заходом з бойової підготовки, який американські та українські військові льотчики провели у тісній взаємодії, як на небі, так і на землі.

Наступне “Чисте небо” планується на найближчу перспективу, втім до такого масштабного міжнародного навчання треба готуватись не один рік за всіма НАТОвськими нормами, – говорить заступник начальника штабу Повітряних Сил ЗС України полковник Геннадій Шелудько, який власне, очолив українську делегацію на зустрічі. – Саме тому ми й проводимо такі зустрічі, де плануємо, обговорюємо деталі. Крім того, наші фахівці різних напрямків надають пропозиції щодо поглиблення двостороннього співробітництва. 

Полковник Геннадій Шелудько від імені керівного складу виду подякував американській стороні на всебічну підтримку Повітряних Сил. Йдеться про матеріально-технічну допомогу надану Сполученими штатами, а саме – обладнання аеродромів Повітряних Сил засобами радіонавігації та посадки за стандартами НАТО, обмін досвідом щодо застосування безпілотних літальних комплексів, курсову підготовку військовослужбовців Повітряних Сил, що проводиться тренувальними місіями Командування ВПС США в Європі та багато інших питань співробітництва.

Представники Повітряних Сил у Вінниці обговорювали співробітництво з США

Окремо сторони обговорили перспективу та доцільність створення в Україні міжнародного центру підготовки пілотів на кшталт Міжнародного центру миротворчості та безпеки, що є у розпорядженні Сухопутних військ на Львівщині.

Підполковник Юрій Сметана висловив сподівання та надав пропозиції щодо спільного із каліфорнійцями тренування фахівців з пошуково-рятувального забезпечення та виживання льотного складу. Українські пошуковці готові поділитися власним досвідом, отриманим у воєнному конфлікті на Сході країни, а також новими підходами та баченням проведення пошукових робіт, операцій та виживання у сучасних реаліях.

Представники Повітряних Сил у Вінниці обговорювали співробітництво з США

Представник бригади транспортної авіації – командир загону авіаційної ескадрильї капітан Федір Шпортій розповів гостям про свою авіабригаду, завдання за призначенням, участь у бойових діях, можливості аеродрому, а також – гостинність українських авіаторів у проведенні спільних навчань із міжнародними партнерами. Менш як рік тому, під час стратегічного багатонаціонального навчання “Об’єднані зусилля – 2020” тут базувались уже добре відомі українському небу конвертоплани V-22 Osprey та славнозвісний транспортник МС-130.

Безумовно наші льотчики знову будуть раді бачити американських союзників на нашому аеродромі, а особливо пілотів транспортного крила Національної гвардії штату Каліфорнія, – запевняє  Федір Шпортій. – У нас склались прекрасні дружні стосунки із партнерами, люб’язно запропонуємо зліт та стоянку на нашому аеродромі, як для майбутніх навчань, так і постійного базування.

Нагадаємо, У Брацлаві знайшли могилу льотчика - забутої жертви "холодної війни".

Читайте також
Чи з’явиться у Вінниці меморіал воїнів Галицької армії
Детальніше
В Сальнику військові допомагали рятувальникам гасити пожежу в приватному будинку
Детальніше
Вінниця отримала перший транш на реконструкцію аеропорту
Детальніше
Патріотичний збір на Вінниччині перевищив 430 млн грн
Детальніше
Міноборони тестує у Вінниці цифровий режим контакту з призовниками
Детальніше
Покази техніки, кулінарний фест та бізнес-зустрічі: вінничан запрошують на виставку "АГРО-Вінниця"
Детальніше