Понад 50 ОСББ у Вінниці створено у сторічних будинках

Понад 50 ОСББ у Вінниці створено у сторічних будинках

10:24 17.06.2021
71

За шість місяців цього року у Вінниці мешканці 36 багатоповерхівок створили 35 об'єднань співвласників багатоквартирних будинків. При  цьому, ОСББ організували і в  будинках-рекордсменах за віком. Один з них був збудований в роки Першої світової війни, а інший – лише на рік молодший вінницької Вежі, збудованої за проектом архітектора Григорія Артинова.

Загалом на сьогодні у 804 багатоквартирних будинках міста діє 754 ОСББ. Це  39 % від загального обсягу усіх висоток Вінниці.

Начальник відділу по розвитку об'єднань співвласників багатоквартирних будинків Ігор Іванов нагадує, що серед переваг при створенні ОСББ – безкоштовний капітальний ремонт одного з конструктивних елементів за рахунок міського бюджету. Це може бути дах, заміна різних комунікацій. А якщо будинок зведений до 1970 року, фінансова підтримка надається на ремонт двох елементів.

Будинок по вул. Архітектора Артинова,39 є  пам'яткою архітектури місцевого значення "Будинок князів Гедройц". Хоча останні дослідження свідчать, що його власницею була Броніслава Лозовська з відомої на той час і заможної вінницької родини. А князі Гедройц орендували цей будинок. Дім зведений  у 1913 році. Як розповів голова правління ОСББ Анатолій Кучеров, за останні роки у цьому будинку двічі знімали фільми.

Сюди часто приходять гості міста, адже будинок розташований у центрі Вінниці. У нас вісім квартир і кожному мешканцю  самотужки лагодити та ремонтувати щось в будівлі важко. Тому ми згуртувались та створили ОСББ. Першочергово плануємо відремонтувати дах. Щодо другого елементу, то ще не визначились, поки думаємо про ремонт коридору, – каже Андрій Кучеров.

А будинок в середмісті по провулку Князів Коріатовичів, 5 був зведений у 1917-му році. ОСББ люди створили тут місяць тому. І також думають про першочерговість капітальних ремонтів у своїй 104-річній будівлі.

Наш будинок зведений більше ста років тому, він – двоповерховий, тут є 12 квартир. Ми зібрались з сусідами, вирішили створити ОСББ, щоб самостійно керувати будинком, контролювати використання коштів на його утримання. Одноголосно вирішили ремонтні роботи розпочати з даху, адже з часу будівництва дому, його капітально не реконструювали. Також думаємо, що варто далі лагодити каналізацію, – каже голова правління ОСББ будинку по провулку Князів Коріатовичів, 5 Армен Мовсесян.

Варто зазначити, що понад 50 багатоквартирних будинків в місті, у яких функціонує ОСББ, побудовані більш ніж 100 років тому.

Понад 50 ОСББ у Вінниці створено у сторічних будинках

Довідка

З початку цього року 14 ОСББ створили у багатоповерхівках, збудованих у 1971-1990 роках, 8 – у  будинках, які зведені до 1970 року. На одне ОСББ менше у висотках, які з'явились в місті за останнє десятиріччя. А у багатоповерхівках 1991-2000 років цьогоріч створено 5 ОСББ. І лише два об'єднання співвласників багатоквартирних будинків організували у домах  2001-2010 років.

Нагадаємо, У Вінниці з початку року створили 18 ОСББ

Читайте також
Найбільш енергоощадний будинок в Україні облаштовують у Вінниці
Детальніше
У Вінниці багатоповерхівці на вулиці Ватутіна виникла пожежа в квартирі
Детальніше
Учасники програми “Енергодім” у Вінниці отримають кредитну підтримку
Детальніше
На Вишеньці у двох багатоповерхівках гасили пожежі в квартирах
Детальніше
У Вінниці з початку року відремонтували покрівлі 12 багатоповерхівок
Детальніше
У Вінниці цьогоріч збудували 8 пандусів біля під'їздів багатоповерхівок
Детальніше