Понад 5 тис. щеплень у рамках програми «Здоров’я вінничан» - і це не межа

Понад 5 тис. щеплень у рамках програми «Здоров’я вінничан» - і це не межа

15:58 22.11.2023

Попри війну фахівці продовжують підтримувати якість медичної галузі у місті. Це відповідає принципам та пріоритетам Вінницької міської ради, а саме турботі та стійкості. 

Зокрема, для мешканців Вінницької міської територіальної громади, серед яких і люди зі статусом ВПО, муніципальна програма «Здоров’я вінничан» передбачає відшкодування 50% вартості вакцини коштом бюджетним коштом. Окрім того, дітям, позбавленим батьківського піклування, та дітям з інвалідністю вакцинація проводиться безоплатно. 

У департаменті охорони здоров’я Вінницької міської ради повідомляють, що станом на 22 листопада уже імунізувалось 5294 вінничан, серед них 1177 дітей. Програма діє у межах ініціативи «Вінничани важливі».

Лікарі зазначають, що грип – це високозаразне та небезпечне захворювання. Найкращим засобом профілактики проти нього є вакцинація.

Фахівці департаменту охорони здоров’я міськради наголошують, що щеплення проти грипу проводять як дорослим, так і дітям віком від 6 місяців, у яких немає протипоказань для цього. У тому випадку, якщо дитині віком до 9 років раніше не проводили щеплення проти грипу і не було підтверджених випадків захворювання на нього, слід зробити дві дози вакцини, з інтервалом в один місяць. Всім іншим достатньо буде однієї.

Першочергово рекомендується вакцинуватись таким категоріям населення, які знаходять у групі ризику:

  • Медичним працівникам;
  • Вагітним жінкам;
  • Особам літнього віку;
  • Пацієнтам із хронічними захворюваннями;
  • Учителям, соціальним працівникам та усім, хто працює в місцях масового скупчення людей.

У департаменті охорони здоров’я Вінницької міськради зазначають, що наразі у Вінницькій територіальній громаді імунізація проводиться чотирикомпонентною вакциною «Джисі Флю». Також там наголошують, що вакцинація не дає стовідсоткового захисту проти захворювання, проте вакцинована людина перенесе хворобу в легшій формі.

Закликаємо вінничан імунізуватись проти цього захворювання, оскільки воно є небезпечним та високозаразним і найдієвішим засобом профілактики проти грипу є вакцинація. Проте важливо одразу наголосили, що вакцинація не гарантує того, що людина не заразиться вірусом. Проте, якщо таке станеться, то захворювання пройде у легшій формі та без ускладнень. Тому ми рекомендуємо не нехтувати своїм здоров’ям та здоров’ям своїх близьких, – зазначає директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міськради Олександр Шиш.

Як вакцинуватись

Для того, аби вакцинуватись необхідно звернутись до одного із центрів первинної медико-санітарної допомоги міста у робочі дні з 09:00 до 17:30.

Нагадаємо, для мешканців Вінницької міської територіально громади, серед яких і люди зі статусом ВПО, муніципальна програма «Здоров’я вінничан» передбачає відшкодування 50% вартості вакцини бюджетним коштом. 

Читайте також

У Тульчинській лікарні відремонтували пасажирський ліфт
Детальніше
Пачка цигарок коштуватиме 200 гривень: як змінюватимуться ціни у найближчі роки
Детальніше
Де та які види безкоштовних медичних послуг надають для учасників бойових дій у Вінниці?
Детальніше
За пів року служба супроводу людей з порушенням зору надала вінничанам понад дві тисячі послуг
Детальніше
У Вінниці влаштували толоку для боротьби з борщівником
Детальніше
У Вінниці змінився керівник Клінічного Центру інфекційних хвороб
Детальніше