Майже 5 тисяч імунізованих проти грипу за програмою «Здоров’я вінничан»

Майже 5 тисяч імунізованих проти грипу за програмою «Здоров’я вінничан»

16:47 14.11.2023

Для мешканців Вінницької міської територіально громади, серед яких і люди зі статусом ВПО, муніципальна програма «Здоров’я вінничан» передбачає відшкодування 50% вартості вакцини бюджетним коштом. 

У департаменті охорони здоров’я Вінницької міської ради повідомляють, що станом на 14 листопада у межах цієї програми уже імунізувались 4935 громадян, серед них 1064 дитини. Варто наголосити, що дітям, позбавленим батьківського піклування, та дітям з інвалідністю вакцинація проводиться безоплатно. Муніципальна програма діє у межах ініціативи «Вінничани важливі».

У департаменті охорони здоров’я Вінницької міськради зазначають, що найкращим засобом профілактики проти грипу є вакцинація. Щеплення проти нього проводять як дорослим, так і дітям віком від шести місяців, у яких немає протипоказань для цього.

Якщо ж дитині віком до дев'яти років раніше не проводили щеплення проти грипу і вона не мала підтверджених випадків захворювання на нього, потрібні зробити дві дози вакцини, дотримуючись інтервалу в один місяць. Всім іншим достатньо буде ввести одну, – говорять медики.

Рекомендується першочергово щепитись від цієї хвороби таким категоріям населення:

  • Медичним працівникам;
  • Вагітним жінкам;
  • Особам літнього віку;
  • Пацієнтам із хронічними захворюваннями;
  • Учителям, соціальним працівникам та усім, хто працює в місцях масового скупчення людей.

Фахівці департаменту охорони здоров’я Вінницької міськради наголошують, що після вакцинації імунітет сформується впродовж кількох тижнів. Також вони додають, що наразі у Вінницькій міській територіальній громаді вакцинація здійснюється чотирикомпонентною вакциною «Джисі Флю».

Закликаємо громадян не нехтувати власним здоров’ям та здоров’ям своїх близьких й імунізуватись проти грипу. Оскільки це небезпечна хвороба, яка є ще й високозаразною і єдиний ефективний спосіб захистити себе – вакцинація. Варто одразу наголосити, що вакцинація не дає стовідсоткового захисту й існує ймовірність, що людина все ж може захворіти. Проте навіть якщо так станеться, хвороба пройде у легкій формі та без ускладнень, – зазначає директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міськради Олександр Шиш.

Куди та коли звертатись

Для того, аби вакцинуватись необхідно звернутись до одного із центрів первинної медико-санітарної допомоги міста у робочі дні з 09:00 до 17:30.

Нагадаємо, у  Вінницькій області спостерігається низький рівень інтенсивності захворюваності на грип та ГРВІ. Всього захворіло 5792 особи, в т. ч. 287 осіб, що мали лабораторно підтверджені випадки COVID-19, серед захворілих 3212 (55,5%) дітей. 

 

Читайте також

Понад 3 тисячі домашніх тварин щепили проти сказу у приватному секторі Вінниці
Детальніше
Вінницю відвідали представники ЮНІСЕФ — цікавились організацією щеплень
Детальніше
У Вінниці завершується компанія з вакцинації домашніх тварин
Детальніше
Де у приватному секторі Вінниці бригади ветеринарів щеплять домашніх тварин від сказу
Детальніше
У Вінниці та області триває імунізація диких тварин проти сказу
Детальніше
Де і коли вінничани можуть безкоштовно вакцинувати від сказу домашніх тварин
Детальніше