Понад 2400 громадян імунізувались від грипу у межах муніципальної програми

Понад 2400 громадян імунізувались від грипу у межах муніципальної програми

17:01 13.10.2023

У департаменті охорони здоров’я Вінницької міської ради повідомляють, що станом на 13 жовтня, у межах муніципальної програми «Здоров’я вінничан», проти грипу уже імунізувалось 2487 громадян, серед них 515 дітей.

Програма передбачає відшкодування 50% вартості вакцини бюджетним коштом для жителів Вінницької міської територіальної громади, у тому числі зі статусом ВПО. Також варто наголосити, що для дітей позбавлених батьківського піклування, та дітей з інвалідністю імунізація проводиться безоплатно. Програма діє у межах ініціативи «Вінничани важливі».

Грип – високозаразне вірусне захворювання, яке може спричинити тяжкі ускладнення та навіть смерть. Воно дуже легко передається повітряно-крапельним шляхом, коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. Навіть із легкою формою грипу, хворий становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів.

У департаменті охорони здоров’я Вінницької міської ради рекомендують вінничанам імунізуватись від цієї хвороби. Зробити це можуть всі дорослі й діти віком від 6 місяців, які не мають протипоказань до щеплень. Дітям до дев'яти років, які раніше не були вакциновані від грипу і не мали підтверджених випадків захворювання на нього, слід ввести дві дози вакцини з інтервалом в один місяць. Для всіх інших достатньо буде однієї дози. Після щеплення імунітет формується впродовж кількох тижнів. Зазвичай вже через два тижні після щеплення можна мати захист.

Також рекомендується першочергово вакцинуватись наступним категоріям громадян:

  • Медичним працівникам;
  • Вагітним жінкам;
  • Особам літнього віку;
  • Пацієнтам із хронічними захворюваннями;
  • Учителям, соціальним працівникам та усім, хто працює в місцях масового скупчення людей.

Ми закликаємо вінничан не нехтувати власним здоров’ям та вакцинуватись проти грипу. Зрозуміло, що вакцина не є панацеєю й існують ризики, що людина захворіє. Проте імунізованому організму буде легше боротись з вірусами й людина перенесе захворювання у легшій формі. Окрім того, ми нагадуємо про важливість імунізації проти ковіду, динаміка захворюваності на який останнім часом дещо зросла. Зробити ці дві вакцини можна одномоментно у будь-якому із центрів первинної медико-санітарної допомоги міста. Для цього потрібно просто звернутись до свого сімейного лікаря. Наразі імунізація проти грипу здійснюється чотирикомпонентною вакциною «Джи сі Флю», а від ковіду вакциною Пфайзер, – зазначає директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міськради Олександр Шиш.

Аби вакцинуватись необхідно звернутись до центрів первинної медико-санітарної допомоги міста у робочі дні з 09:00 до 17:30.

Нагадаємо, для жителів Вінницької міської територіальної громади, у тому числі зі статусом ВПО, муніципальна програма «Здоров’я вінничан» передбачає відшкодування 50% вартості вакцини коштом бюджету. У департаменті охорони здоров’я Вінницької міськради повідомляють, що станом на 4 жовтня уже імунізувалось 1315 вінничан, серед них 259 дітей.

Читайте також

Кабінети МРТ, КТ та Рентген-операційна: у Подільському центрі онкології тривають ремонтні роботи
Детальніше
Де та які види безкоштовних медичних послуг надають для учасників бойових дій у Вінниці?
Детальніше
У Вінниці змінився керівник Клінічного Центру інфекційних хвороб
Детальніше
Понад 3 тисячі домашніх тварин щепили проти сказу у приватному секторі Вінниці
Детальніше
Вінницьку лікарню відвідали іноземні експерти у сфері реконструктивної хірургії, реабілітації та протезування
Детальніше
Де на Вінниччині у червні працюватиме пересувний мамограф "Квітка"
Детальніше