Підтримка на мільйон. Міськрада профінансувала 13 соціально-культурних проєктів
У Вінниці визначили проєкти-переможці грантового конкурсу для громадських організацій. Навіть в період коронакризи Вінницька міська рада вирішила підтримати інститути громадянського суспільства та надати традиційну фінансову допомогу у розмірі 1 млн гривень.
Турбота про тих, хто опинився на вулиці. Цьому присвячують свій час активісти громадської організації «Полум’я надії». Вже не перший рік вони простягають руку тим, у кого життя пішло під уклін. Переконані, протистояти випробуванням сил вистачає не всім. Але залишати людей вулиці без допомоги суспільство не повинно. Тому і підготували проєкт «Нагодуй голодного» до грантового конкурсу соціально-культурних проектів міста.
Уже третій рік поспіль ми працюємо з міською радою в проекті «соціальне патрулювання». Тобто ми їздимо по місту, знаходимо людей, які без постійного місця проживання, в скрутному становищі. Забираємо їх своїми бригадами, — розповів керівник ГО «Полум’я надії» Анатолій Загляда.
Активіст Анатолій певен, навіть звичайний гарячий обід може дати зневіреній людині надію – і підштовхнути до змін. У місті організували два центри, де безхатькам надають допомогу.
Годуємо, перевдягаємо, миємо, санобробку проводимо. Надалі, якщо людина хоче, ми веземо її в клініку до лікарів, — розповів Анатолій Загляда.
Конкурс грантів у Вінниці провели вже ввосьме. Для реалізації проєктів громадським організаціям з бюджету громади виділили майже мільйон гривень.
Ми є прикладом, тому що Вінниця — одна з перших впровадила цей конкурс і вдало його реалізовує. Про наше місто знають, що в нас чудова ця ініціатива для розвитку партнерства громадянського суспільства з Вінницькою міською радою, — розповіла начальник інформаційно-аналітичного відділу Наталія Малецька.
Цьогоріч підтримку отримали 13 ідей активістів. Серед них і проєкт від «діа-діти». Його розробники розповідатимуть студентам та викладачам вишів, що таке цукровий діабет і як надати першу допомогу хворим.
З кожним роком статистика грає не на нашу користь. Тому що з кожним роком кількість людей з цукровим діабетом збільшується і збільшується. Важливо, аби люди знали, що це, не боялися допомогти і могли надати першу медичну допомогу у разі чого, — зазначила керівник проекту «Підтримка діа-молоді» Дар’я Чертова.
Щороку тематика проектів, які надходять на конкурс, змінюється. Але сталими залишають напрями, в яких готові підставити плече активісти: залучення дітей та молоді до розбудови громади, а також підтримка найбільш уразливих категорій земляків.
Чимало проєктів націлені на підтримку мешканців міста. Реалізовуються і тренінги, і семінари, і навчальні заходи, і різноманітні концерти, і фестивалі. Також заходи щодо покращення співпраці громади та влади, — зазначила керівник проекту «Підтримка діа-молоді» Дар’я Чертова.