Пандемія і сезонний грип. У Вінниці готують лікарні і закуповують вакцини

Пандемія і сезонний грип. У Вінниці готують лікарні і закуповують вакцини

09:55 14.09.2020

У 3 рази перевищений показник захворюваності на COVID-19 в Вінниці, перепрофілювання 3 міської лікарні і підготовка до навали сезонних грипів. Ці теми стали головними під час щотижневого брифінгу мера Вінниці. 

Пандемія і сезонний грип. У Вінниці готують лікарні і закуповують вакцини

Перевищення норми у три рази! Така напружена ситуація із захворюваністю на COVID-19 — в останні тижні у місті. Лише за минулий — на нього захворіли 228 вінничан. І з понеділка Вінниця — у «помаранчевій зоні». 

Сергій Моргунов

На стаціонарному лікуванні у медичних закладах перебуває 93 вінничанина із підтвердженим COVID-10 і 109 пацієнтів із підозрою або контактні особи. В реанімаційному відділенні МКЛ №1 зараз лікують 11 пацієнтів, з них — 8 з COVID-19 і три — з підозрою. Їхній стан — стабільно важкий. Всього на кисню в Міській клінічній лікарні №1 перебувають 76 пацієнті, — сказав Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

До спалаху коронавірусу в місті почали готуватися заздалегідь

До спалаху коронавірусу в місті почали готуватися заздалегідь. Ще на початку пандемії на придбання засобів захисту для лікарів, медикаментів для хворих, додаткового обладнання і доплати медикам з бюджету громади вже витратили 72 мільйони гривень. У першій лікарні кількість ліжок збільшили до 200. Нині для допомоги хворим з ковідом готують і Третю міську лікарню. Її теперішніх пацієнтів переводять до Пироговки.

Після виписки всіх пацієнтів, які зараз перебувають на лікуванні у МКЛ №3 та отримання висновку Держпродспоживслужби ця лікарня розпочне прийом хворих на COVID-19. Орієнтовно з наступного тижня, — зазначив Вінницький міський голова на брифінгу у п’ятницю 11 вересня.

фінансування муніципальної програми «СТОПгрип» збільшили на 40% для придбання 15 тисяч доз вакцин

А паралельно в місті готуються до зустрічі з сезонними грипами. За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я цьогоріч нас атакуватимуть одразу кілька штамів. Тож фінансування муніципальної програми «СТОПгрип» збільшили на 40% для придбання 15 тисяч доз вакцин. Третину вже замовили.

Безкоштовно щеплення наші заклади будуть робити дітям з інвалідністю, дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування. Всі інші категорії населення традиційно зможуть зробити щеплення за півціни від вартості вакцини, — сказав Сергій Моргунов.

Медики непохитні, щеплення – єдина гарантія того, що грип пройде без ускладнень або у легкій формі. Дослухатись до них рекомендує і мер.

Знаю, що і серед вінничан є багато скептиків щодо вакцинації, тому очікую коментарі, в яких буде говоритись, що ви спочатку собі зробіть щеплення, а потім заставляйте нас чи проводьте агітацію. Хочу Вам доповісти, що щороку, не менше 4 років я особисто це роблю, і заступники міського голови, і директори департаментів Вінницької міської ради і майже всі працівники ВМР.І вважаю щеплення проти грипу дієвим способом убезпечитись від захворювання на грип, — підкреслив Сергій Моргунов.

12-13 веренся вінничани мали б відзначати День народження міста. Традиційне святкування відмінили і перевели його в режим в онлайн

Але життя не зупинити. І 12-13 веренся вінничани мали б відзначати День народження міста. Традиційне святкування відмінили і перевели його в режим в онлайн. Але, зауважив мер, у місті є традиції, яких не скасує жодна пандемія. Це безкоштовний проїзд у громадському транспорті та подарунки малюкам, які з’являться на світ у День народження Вінниці.

Традиційне святкування відмінили і перевели його в режим в онлайн

Бажаю нашій Вінниці розвитку і процвітання! Щоби ми далі пишалися своїм містом, дуже важливо, щоб ми були патріотами нашого міста, щоб ми берегли те, що разом з Вами створюємо у нашому місті, щоб ми відчували себе тут комфортно, впевнено, щоб нам було весело, спокійно. І щоб всі вінничани були здорові, щасливі і щб у нас над головою було мирне блакитне небо. Дякую Вам, з святом Вас, — наголосив Вінницький міський голова Сергій Моргунов. 
 

Embedded thumbnail for Пандемія і сезонний грип. У Вінниці готують лікарні і закуповують вакцини

Читайте також

Епідемічна ситуація на території Вінницької області
Епідемічна ситуація на території Вінницької області
Детальніше
У Вінниці новий штам коронавірусу - “Дженні” - ще не циркулює
У Вінниці новий штам коронавірусу - “Дженні” - ще не циркулює
Детальніше
Де вінничани переглядають кіно і якими жанрами цікавляться?
Де вінничани переглядають кіно і якими жанрами цікавляться
Детальніше
Кінохроніки Вінниці 1929 року
Кінохроніки Вінниці 1929 року
Детальніше
Кінохроніки Вінниці кінця 1920-х років
Кінохроніки Вінниці кінця 1920-х років
Детальніше
Кінохроніки Вінниці 1927 та 1929 років
Кінохроніки Вінниці 1927 та 1929 років
Детальніше