Освіта для судових охоронців. У місті відкрили перший в Україні спеціалізований навчальний центр
15 вересня, у Вінниці відбулася урочиста церемонія відкриття Навчального центру Служби судової охорони. Її співробітники забезпечують порядок у судах, охороняють служителів Феміди, шукають вибухівку, конвоюють підсудних та оберігають свідків у разі небезпеки. Відтепер цих фахівців готуватимуть у Вінниці.
Як вгамувати порушників у залі суду та евакуювати служителя Феміди у безпечне місце, перевірити чи не заклав хтось вибухівку в авто судді чи важливого свідка, затримати порушників до приїзду поліції, надати домедичну допомогу постраждалим, забезпечити захист усіх учасників процесів і порядок в залах Феміди – основні завдання співробітників Служби судової охорони.
Потрібно навчитися законодавчої бази. Навчитися психологічної підготовки. Адже йде спілкування з людьми, відвідувачами суду, і ситуації бувають різними. Тому кожен працівник має володіти як фізичними так, і психологічними якостями, — розповів контролер ІІ категорії, сержант Служби охорони Андрій Кондюк.
Бодігардів для судів тепер готуватимуть у Вінниці у спеціальному навчальному центрі. В Україні він — перший.
Без цього закладу Служба судової охорони існувати не може. Ми навчаємо фахівців у різних начальних закладах по контракту, але в цілому найкраще ми можемо підготувати фахівців лише самі, — наголосив голова Служби судової охорони Валерій Бондар.
Центр створили спираючись на закордонний досвід, зокрема — підготовки італійських карабінерів. Але початкова підготовка – обов’язкова. Інструктори гарантують, що за два місяці охоронці будуть готові взятись за справу. А згодом зможуть і підвищувати свою кваліфікацію.
Ми маємо проходити тут як лекційні заняття, так і групові вправи, індивідуальні заняття і, звичайно, практичні заняття. Вони будуть проходити на постах у суді, в якому співробітники виконують обов’язки, — пояснив голова Служби судової охорони Валерій Бондар.
Професійні охоронці Феміді конче необхідні, — констатують експерти. До недавнього часу ці функції виконували нацгвардійці разом із поліціянтами. Вистачало кадрів лише на половину судів країни.
Першими виявили бажання опанувати професію судового охоронця понад два десятки чоловіків. Втім, одночасно в центрі може навчатись понад сотня.