Готовність №1. Як у Вінниці протидіятимуть подвійній епідемії: коронавірусу і грипу?

Готовність №1. Як у Вінниці протидіятимуть подвійній епідемії: коронавірусу і грипу?

11:34 16.09.2020

За міською програмою «СтопГрип» вже замовили першу партію ампул із захистом. А поки на їх поставку чекають, мер Сергій Моргунов проінспектував одне з місцевих фармацевтичних підприємств і оглянув умови, в яких мають зберігатись вакцини.

Вінниця готується до подвійної епідемії. Поруч із коронавірусом восени традиційно настає сезон грипу. І по-справжньому рятівною тут може стати вакцинація. Тож фінансування муніципальної програми «Стоп грип» цьогоріч збільшили на 40%. Для придбання 15 тисяч доз вакцин. Третину вже замовили. 

мер Вінниці Сергій Моргунов та керівник фармацевтичного підприємства Олександр Мудрий

Glaxo — один із найбільших у світі виробників. Так само Sanofi. І корейська вакцина. Це перевірені відомі виробники, — зазначив керівник фармацевтичного підприємства Олександр Мудрий. 

Виробники цих вакцин – Корея, Голландія і Франція. Наразі на першу партію ампул із захистом чекають усі.

З приводу термінів – сподіваємось на кінець вересня, але все-таки будемо реалістами – це буде початок жовтня. І ми зробили замовлення і теж чекаємо. Як тільки вакцина з’явиться в Україні, вона буде і в нас, буде у вільному доступі. Всі охочі зможуть купити, але вакцинувати звісно повинен фахівець, — зазначив керівник фармацевтичного підприємства Олександр Мудрий.

мер Сергій Моргунов продумує кожен крок у підготовці до протидії подвійній епідемії і перевіряє, чи достатньо засобів захисту і вакцин у вінницьких фармацевтів

А поки мер Сергій Моргунов продумує кожен крок у підготовці до протидії подвійній епідемії і перевіряє, чи достатньо засобів захисту і вакцин у вінницьких фармацевтів.

На початку другої хвилі пандемії для нас дуже важливо, щоб аптечна мережа та лікарняні заклади були забезпечені всім необхідним для боротьби з коронавірусом та іншими хворобами, — наголосив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

ревізією вирушив на один з найбільших фармацевтичних складів в області, сертифікований за міжнародними стандартами

А тому з ревізією вирушив на один з найбільших фармацевтичних складів в області, сертифікований за міжнародними стандартами. Запаси тут достатні – в наявності понад 20 тисяч найменувань продукції. На вході все серйозно: дезінфекція рук, маски, бахіли і халати. Далі очільнику міста демонструють, за яких температур зберігаються ліки.

Найхолодніше – у кімнатах для вакцин

Найхолодніше – у кімнатах для вакцин. Там, термометри тримаються в середньому на позначці 4 градуси за Цельсієм. 

умови зберігання вакцин у Вінниці

Це умови зберігання вакцин. Нашої потужності достатньо, щоб зберігати мінімум 50 тисяч доз вакцин. Якщо вакцину зберігати в неналежних умовах вона перестає бути вакциною, а тут вони будуть зберігатися виключно в належних умовах, — зазначив керівник фармацевтичного підприємства Олександр Мудрий.

Тому транспортують їх теж у спеціальних холодильних боксах. А в аптеках і лікарнях – зберігають їх у холодильниках. Мер Вінниці поцікавився, хто за цим всім слідкує. 

 Мер Вінниці поцікавився, хто за цим всім слідкує. 

Контролює і несе відповідальність за температурні датчики і режими головне медична сестра, — відповів директор КП «Вінницька міська клінічна лікарня №1» Костянтин Ліваковський.

Цікавить мера й те, чи не повториться під час 2-ї хвилі ситуація із захисними масками, адже на початку епідемії в аптеках був дефіцит.

Наразі вже повно українських виробників. Маски відрізняються по якості, навіть у Вінниці є один невеличкий виробник, — розповів Олександр Мудрий.

Запитує Моргунов і про ціни. Наскільки доступні засоби індивідуального захисту для містян.

Запитує Моргунов і про ціни. Наскільки доступні засоби індивідуального захисту для містян.

Проблем немає і не буде, і ціни як мінімум рости не будуть, — відповів Олександр Мудрий.

А яка зараз середня ціна? — запитує мер.

Є 3 грн, є 4, — відповів Олександр Мудрий.

А тоді було по 16 і по 30, — нагадує мер.

За 20, да, — відповідають співробітники фармацевтичного підприємства.

Я пам’ятаю, що тоді була дискусія. Що ціна була 1,60, і підскочила одразу до 16, а то й до 20 грн, — уточнив Вінницький міський голова.

Наразі на рівні оптових поставок є усі необхідні медикаменти і засоби, щоб забезпечити лікарні найнеобхіднішим для боротьби з коронавірусом та іншими хворобами. А в них самих додають ліжка для COVID-пацієнтів. У Вінниці — 3-їй і першій міських.

Розгорнули 210 інфекційних ліжок, з них 200 — для лікування COVID і з підозрами, 149 пацієнтів у лікарні — з підозрами і підтвердженим COVID-19

Розгорнули 210 інфекційних ліжок, з них 200 — для лікування COVID і з підозрами, 149 пацієнтів у лікарні — з підозрами і підтвердженим COVID-19. Процес продовжується, і сьогодні запустили ще 39 кисневих точок, тобто ми готуємось до збільшення кількості пацієнтів, — зазначив Костянтин Ліваковський.

Вінниця – від початку тижня у помаранчевій зоні і щодень ковідних пацієнтів, тільки додається

Вінниця – від початку тижня у помаранчевій зоні і щодень ковідних пацієнтів, тільки додається.

Ми госпіталізуємо лише пацієнтів з перебігом хвороби середньої тяжкості і тяжким. Це приблизно 35-40 пацієнтів на день, — розповів Костянтин Ліваковський.

Та разом з тим, у місті маємо гарну статистику одужань.

Динаміка тих, хто видужав, у Вінниці — найкраща в Україні. Так, людей хворіє багато, але разом з тим, ефективне лікування нашими медичним працівниками допомагає вінничанам швидко одужувати, — підкреслив Сергій Моргунов.

у Вінниці створили 3-місячний запас медикаментів та засобів індивідуального захисту в медзакладах. Закупили додаткове обладнання, а персонал отримує щомісячні доплати

Крім того, нагадаємо, за розпорядженням мера у Вінниці створили 3-місячний запас медикаментів та засобів індивідуального захисту в медзакладах. Закупили додаткове обладнання, а персонал отримує щомісячні доплати.

Закупили додаткове обладнанн

Embedded thumbnail for Готовність №1. Як у Вінниці протидіятимуть подвійній епідемії: коронавірусу і грипу?

Читайте також

Майже 6 тисяч вінничан вакцинувались проти грипу за муніципальною програмою
Майже 6 тисяч вінничан вакцинувались проти грипу за муніципальною програмою
Детальніше
З початку січня майже 6 тисяч мешканців Вінниччини звернулися по медичну допомогу через грип і ГРВІ
З початку січня майже 6 тисяч мешканців Вінниччини звернулися по медичну допомогу через грип і ГРВІ
Детальніше
Уже 4 800 вінничан скористались муніципальною програмою «Стоп-грип»
Уже 4 800 вінничан скористались муніципальною програмою «Стоп-грип»
Детальніше
Вінничан закликають скористатись програмою «Стоп-грип»
Вінничан закликають скористатись програмою «Стоп-грип»
Детальніше
Понад 3 тисячі вінничан вакцинувались у рамках програми «Стоп-грип»
Понад 3 тисячі вінничан вакцинувались у рамках програми «Стоп-грип»
Детальніше
У Вінниці усі охочі вже можуть імунізуватись проти грипу за муніципальною програмою "Стоп грип"
У Вінниці усі охочі вже можуть імунізуватись проти грипу за муніципальною програмою "Стоп грип"
Детальніше