Нові дитячі садочки, лікарня, спорткомплекс, — Сергій Моргунов прозвітував про цьогорічну роботу

Нові дитячі садочки, лікарня, спорткомплекс, — Сергій Моргунов прозвітував про цьогорічну роботу

13:17 24.12.2021

Сьогодні, 24 грудня, під час сесії міської ради Вінницький міський голова Сергій Моргунов уже традиційно презентував звіт про головні проєкти, які реалізовували в місті протягом року, що минає.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

У цьому році продовжили забезпечувати медичні заклади всім необхідним для протидії пандемії COVID-19, завершили будівництво та оснащення нового корпусу лікарні швидкої допомоги. Водночас не зупинялась робота й по інших напрямках. У 2021 році відкрили два нових садочки, спорткомплекс "Аква-Він", здали в експлуатацію муніципальний будинок на вулиці Маяковського та відкрили перший в місті та регіоні Агрохаб. Капітально відремонтували та збудували 4,6 км доріг. Розпочалось будівництво одного з найбільших заводів компанії HEAD.

Цей рік ми розпочали з ухвалення Стратегії "Вінниця 3.0" на наступних десять років. Нагадаю, що це перший рік, коли Вінниця вже розвивалась у рамках об'єднаної територіальної громади, коли більше половини площі – це приєднані населені пункти: Десна, Писарівка, Щітки, Малі і Великі Крушлинці, Гавришівка і Вінницькі Хутори. Хочу нагадати, що 2021 рік – це вже другий рік, який ми прожили з викликами по пандемії ковіду. Зрозуміло, що необхідно було більше акцентувати роботу на охороні здоров'я і соціальній сфері. І не всі плани, які ми для себе ставили у Стратегії, ми змогли реалізувати у цьому році з точки зору розвитку інфраструктури і капітального будівництва. Але, я вважаю, що всім нам разом з вами вдалося зробити чимало, – каже міський голова Сергій Моргунов.

Нові дитячі садочки, лікарня, спорткомплекс, — Сергій Моргунов прозвітував про цьогорічну роботу

Пріоритет 1. Цифровізація муніципального простору

У цьому році за сприяння проекту EGAP, що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії, було розроблено та  запущено новий сайт міської ради та муніципальний чат-бот СВОЇ. Кількість онлайн послуг, які можна отримати через "Персональний кабінет" на сайті міської ради, збільшили з 38 до 46. Також створили чотири віддалених робочих місця ЦНАП у приєднаних громадах.

Цьогоріч запустили мобільний додаток "VinnytsiaTransport", який дозволяє відстежувати рух громадського транспорту в режимі онлайн за допомогою мобільного телефону. Також він показує схему руху, час прибуття, зупинки та розташування транспорту. Інформація в цьому додатку дублюється з даними інформаційних табло на зупинках, яких у місті встановлено уже 50. Запровадили е-квиток у маршрутних таксі – системами безготівкової оплати проїзду облаштовані 265 маршрутних таксі усіх 32 маршрутів приватних перевізників.

До Ситуаційного центру підключено 1119 відеокамер. Загалом на сьогодні по вуличній мережі Вінницької міської територіальної громади встановили 792 камери відеоспостереження, ще 327 – внутрішні камери в різних муніципальних закладах.

У цьому році до автоматизованої системи керування дорожнім рухом підключили 12 світлофорних об'єктів, в тому числі і на приєднаних територіях (Писарівка і Щітки). У співпраці з Нацполіцією встановили чотири комплекси з фіксації порушень швидкісного режиму у місті в автоматичному режимі.

Пріоритет 2. Інтегрована громада: якісні та доступні муніципальні послуги для всіх

Для міської ради залишається ключовим завданням забезпечення високого стандарту надання послуг для мешканців в медичній, освітній, соціальній сферах. В цьому році продовжили забезпечувати медичні заклади всім необхідним для протидії пандемії COVID-19 - загалом з бюджету громади було спрямовано 145 млн грн.

Це і муніципальні доплати для працівників охорони здоров'я, і придбання медикаментів. Адже тільки 38% всіх медикаментів забезпечила Національна служба здоров'я України. У наших лікарнях всі ліки, передбачені національним протоколом лікування COVID-19, - всі ліки безкоштовні. Вінниця чи не єдине місто, яке вже другий рік поспіль це забезпечує і допомагає за рахунок міського бюджету. Крім того, ми купили 16 апаратів штучного дихання, 18 моніторів пацієнта, рентген апарати і ультразвукової діагностики. Наші медики, я вважаю, провели титанічну роботу, щоб система охорони здоров'я Вінниці справилась з усіма викликами по протидії коронавірусу. Ми звернулися до центральних органів влади, обласної державної адміністрації, щоб відмітили деяких наших медиків і працівників департаменту охорони здоров'я почесним званням "Заслужений лікар України". Але, на жаль, держава не оцінила роботу наших вінницьких медиків, – говорить Сергій Моргунов.

У цьому році активно проводили роботу щодо розвитку галузі освіти. Відкрили два нових садочка: №33 у Тяжилові, що має назву "Дивосвіт", та садок "Грайлик" на Вінницьких Хуторах. Обидва садочки мають по шість груп і розраховані на 110 місць кожен. Завершили будівництво нового корпусу на дев'ять груп садочку №16 "Бджілка" на Зерова, який почали будувати "з нуля" у 2019-му році замість старого аварійного корпусу.

Завершили будівництво нового корпусу на дев'ять груп садочка №16 "Бджілка" на Зерова. І сьогодні подали документи на отримання сертифікату готовності до експлуатації. На будівництво цього корпусу було направлено 29 мільйонів гривень коштів вінницької територіальної громади. 30 мільйонів – профінансовано з Державного фонду регіонального розвитку. І ще 3,4 мільйони ресурсів громади ми направили на закупівлю інвентаря та обладнання, – зазначив Сергій Моргунов.

Продовжили оновлювати обладнання харчоблоків закладів освіти. Придбали пароконвектомати у вісьмох шкіл (№№ 3, 9, 12, 18, 26, 31, 34 та Вінницько-Хутірський ліцей) та у п'ятьох садочків на приєднаних територіях (Гавришівки, Малих Крушлинців, Писарівки, Стадниці, Вінницьких Хуторів). Крім того, у школі №12 провели капремонт харчоблоку. Відкрили підлітковий клуб за місцем проживання на Академіка Янгеля.

Реалізували 16 проєктів-переможців конкурсу "Бюджет громадських ініціатив" (на суму вісім млн грн). Також втілили в життя дев'ять проєктів-переможців конкурсу "Бюджет шкільних проектів" (загальна сума фінансування 2,5 млн грн). Саме за запровадження цього шкільного конкурсу у 2019-му році Вінниця отримала престижну нагороду від ЮНІСЕФ. У конкурсі серед Інститутів громадянського суспільства (ІГС) підтримали 12 проєктів на 1 млн грн. Створили Раду Поважних при міському голові та затвердили Стратегію партнерства між інститутами громадянського суспільства і Вінницькою міською радою.

Пріоритет 3. Муніципальні інвестиції

Цьогоріч завершили будівництво та оснащення найсучаснішим обладнанням нового корпусу міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. Це наймасштабніший проект у сфері охорони здоров'я міста за часи Незалежності. Загальна фактична вартість об'єкту (будівництво і обладнання) - 272,7 млн грн. З яких понад 161 млн – це кошти бюджету громади.

Я вважаю, що це найбільш амбітний і найбільш ексклюзивний на сьогодні серед всіх муніципалітетів України проект, який ми реалізували. Робота над ним розпочалась у 2017 році, і його підтримав Прем'єр-міністр Володимир Гройсман в частині фінансування. Загальна вартість цього проєкту – 273 млн грн. З яких 161 млн грн – це ресурс територіальної громади; 72 млн грн – кошти, які направив Уряд Гройсмана; 25 млн – це кошти, направлені по програмі "Велике Будівництво". Плюс – забезпечення обладнанням по державній програмі Emergency, наприклад, високоточний комп'ютерний томограф на 144 зрізи: сьогодні в Україні у громадах ще настільки сучасного КТ немає. Далі будемо працювати над стажуванням наших лікарів та персоналу, щоб вони надавали високоякісну ургентну медичну допомогу для мешканців не тільки Вінниці, а й всієї Вінницької області, – зазначив очільник міста.

Виконали капремонт даху поліклініки міської клінічної лікарні №3 на Старому місті. Завершили розпочатий торік капітальний ремонт амбулаторії центру первинної медико-санітарної допомоги №3. Триває будівництво регіонального центру серцево-судинної патології, який реалізовується з 2018-го року. Це спільний проект зі Світовим банком, Урядом України та Вінницькою облдержадміністрацією. З початку його реалізації за рахунок коштів громади в устаткування та обладнання було інвестовано 54,8 млн. грн. На наступний рік в бюджеті Вінницької міської територіальної громади передбачено ще понад 51,5 млн грн на оснащення кардіоцентру необхідним обладнанням.

Чимало зроблено в цьому році і у галузі спорту.

Відкрили спорткомплекс "Аква – Він". Об'єкт, який понад 15 років взагалі не працював. Нагадаю, коли Володимир Гройсман був мером, саме за його ініціативи почались перемовини з Міністерством оборони щодо передачі спорткомплексу громаді. А в 2015 році він, вже будучи Прем'єр-міністром України, підписав розпорядження щодо передачі в комунальну власність цього об'єкта. Ми тоді шукали інвестора, щоб в повній мірі запустити цей комплекс. І зрештою прийняли рішення, що розпочинаємо реконструкцію самостійно. Це навіть не реконструкція, а будівництво, якщо говорити про ті всі конструктивні елементи, в якому жахливому вони були стані. 84 млн грн направили на цей об'єкт, з яких 75% - це кошти територіальної громади, і 25% - це кошти держави. Цей спорткомплекс достатньо підсилить наші можливості в галузі спорту. Тому що у ньому можна проводити загальноукраїнські змагання з різних видів спорту, – зазначив очільник міста.

Також у цьому році придбали в комунальну власність "Льодову арену" в Центральному парку. Провели реконструкцію спортядра школи №29 на Київській. Збудували чотири спортмайданчика: біля школи №12 і в Стадниці; та у двох садочках (№43 і №21). У закладах освіти продовжили програму по термомодернізації Зокрема завершили комплексне утеплення школи №13, дитячих садків №47 та №21. Розпочали термореновацію гімназії №23 (замінили покрівлю) та продовжили роботи по перехідному об'єкту - Палацу дітей та юнацтва. Замінили покрівлю школи №9.

У цьому році капітально відремонтували та збудували 4,6 км доріг. Зокрема, виконали комплексний капремонт ІІ черги Данила Нечая (від Московської до Брацлавської), Гальчевського (від Московської до Шепеля), Сабарівське шосе, проїзду по Маяковського та ін. За програмою співфінансування заасфальтували 11 вулиць у приватному секторі (мікрорайони Корея, Старе місто, Пирогове, Олієжиркомбінат). Збільшили протяжність веломережі до 88,5 км (в цьому році в рамках комплексного капремонту та реконструкції доріг облаштували 9,5 км нових велодоріжок).

Щодо транспортної інфраструктури – у 2021 році запустили нові тролейбусні маршрути: №15А "Вишенька – ВПЗ" та №14А "Залізничний вокзал – Юзвинська – Вишенька". А маршрут №12А "Гніванське шосе – Немирівське шосе" продовжили до сіл Щітки та Писарівка. Запровадили чотири нові автобусні маршрути, в т. ч. два - до Вінницьких Хуторів. Встановили чотири світлофорних об'єкта. Облаштували 363 паркомісця.

Здали в експлуатацію муніципальний будинок на вул. Маяковського на 80 квартир. Капітально відремонтували 14 ліфтів та дахи в 40 висотних будинках. Замінили інженерні мережі в 42 багатоповерхівках. Ці роботи проводили як в будинках житлового фонду, так і в будинках ОСББ.

Цьогоріч встановлено 1683 світлодіодних світильника. Зокрема, завершили спільний проект із НЕФКО по модернізації вуличного освітлення п'ять магістральних вулиць зі встановленням 920 LED-світильників. Крім того, змонтували 763 світлодіодних світильниках в різних мікрорайонах міста, а також у Десні. Провели реконструкцію 4,7 км мереж теплопостачання. І остаточно вирішили питання стабільного забезпечення теплом та гарячою водою 26 тисяч сімей, які отримували ці послуги від котельні "Маяк", - її придбали в комунальну власність громади.

Збудували та реконструювали 7,2 км мереж водопроводу та каналізації,  в тому числі в районах з приватною забудовою - 3,4 км. Також проводили реконструкцію і будівництво мереж в складі комплексного ремонту доріг, прибудинкових територій і для потреб індустріальних парків. Збудували дві каналізаційні насосні станцій (по 2 пров. Бестужева та вул. Федорова).

Пріоритет 4. Зелена економіка та смарт-спеціалізація

Міська рада розпочала співпрацю з Вінницьким кластером приладобудування та автоматизації, який об'єднує 14 підприємств. У рамках кластеру напрацьовуються смарт-рішення, як можуть бути корисні громаді: зокрема проект "Розумне перехрестя", система управління відходами, звукові маяки на муніципальному транспорті для людей з вадами зору, системи моніторингу якості повітря, автоматизація процесів використання паркомісць тощо.

Також спільно з Вінницьким технічним університетом та холдингом "Сікорські Челендж" створили інноваційний кластер, мета якого навчати молодь інноваційному підприємництву та практик запуску стартапів. Запровадили традицію проведення Днів інновацій спільно з компаніями, які відомі своїми технологічними рішеннями. Перший "VinnytsiaInnovationDay" організували спільно з  Bosch. Днями відкрили перший в місті та регіоні Агрохаб. Цей інноваційний проєкт міська рада реалізувала спільно з Вінницьким аграрним університетом у рамках співпраці з французькими партнерами з міста Діжон.

У Вінниці продовжують створювати нові робочі місця. За даними обласного центру зайнятості за 9 місяців цього року створено 2252 нових робочих місця. Буквально днями запрацював завод RGC Production з виробництва газорозподільного обладнання.

Саме в цьому році розпочалось будівництво заводу компанії HEAD по виробництву спортивного обладнання для зимових видів спорту, який стане одним з найбільших заводів компанії у світі. Тут буде створено 1200 робочих місць. Нарешті ми змогли розпочати цей проект, реально він буде завершений не раніше ніж в 2023 році. Ми максимально сприяємо його реалізації. Підводимо мережі, будуємо першу у місті бетонну дорогу поряд з цим майданчиком, - говорить Сергій Моргунов.

Крім того, з компанією "Вінницяенерго" підписано Меморандум щодо створення малої системи розподілу електроенергії. Що дозволить в подальшому вирішити питання забезпечення електроенергією підприємства, які працюватимуть у межах усіх 3-х індустріальних парків. Для потреб яких цьогоріч проклали газопровід середнього тиску протяжністю понад 2 км.

Пріоритет 5. Доступне, безпечне та екологічно чисте середовище

У Вінниці продовжують розвивати зелену інфраструктуру громади. Цього року висадили 1428 молодих дерев. З приєднанням до Вінниці сусідніх сіл загальна площа громади зросла більше ніж удвічі – переважно за рахунок земель сільськогосподарського призначення.

Ми провели досить серйозну і масштабну роботу по аудиту сільськогосподарських земель. Перевірку виконала компанія "Вкурсі Агро". У результаті зібрали відомості по семи тисячам ділянкам площею 11 тисяч га. Ми створили електронну карту на 700 полів площею 8 тисяч га. Завдяки таким заходам ми однозначно підвищуємо прозорість і якість використання земельних ресурсів. Це важливо, адже в подальшому ми повинні ефективно планувати розвиток територій громади, – зауважив міський голова.

У житлових кварталах громади продовжують створювати комфортне міське середовище. У 2021 році облаштували нові простори. У спільному дворі багатоповерхівок на Порика та Космонавтів збудували майданчик з ігровою зоною та гімнастичним комплексом. А в мікрорайоні Можайка, на 1-му пров. Київському, встановили дитячий майданчик та тренажери. Комплексно оновили 15 прибудинкових територій багатоповерхівок, в тому числі з попередньою заміною зовнішніх мереж.

Сергій Моргунов підкреслив, що продовжується масштабний проєкт по очистці Південного Бугу. Виконали майже 72% І-ої черги робіт – це 2,3 км по руслу річки. За рік викачали 153 тис. кубічних метрів намулу.

В цьому році ми вперше отримали від обласного екологічного фонду 10 млн грн на цей проєкт. Хочу подякувати депутатам Вінницької обласної ради і голові Вінницької облдержадміністрації за підтримку в реалізації цього проєкту. Єдиного і першого серед муніципалітетів в Україні, – каже очільник громади.

Розпочали роботу з дослідження проблематики 37 малих річок Вінниці – разом з фахівцями, міжнародними експертами та активними мешканцями. Обрали річку Дьогтянець як демопроект, на прикладі якого буде сформовано методологію поводження зі всіма малими річками Вінниці.

Продовжили програму екологізації муніципального транспорту. У 2021 році придбали 10 газових комфортабельних автобусів Otokar відомого турецького виробника. Зібрали вісім тролейбусів "VinLine" з запасом автономного ходу 20 км на базі транспортної компанії.

Пріоритет 6. Пульсуюче місто

Цей пріоритет відображає цілі розвитку Вінниці як динамічного центру культури і туризму Центральної України, міста – де пульсує життя. У Вінниці завершують реконструкцію приміщення на вул. Соборна, 89 для туристичного хабу. Виконані основні роботи по конструктивних елементах та опорядженню фасаду. Серед туристичних новинок – започаткували проєкт Camino Podolico - Подільський шлях святого Якова за моделлю всесвітньо відомого пішохідного маршруту Camino de Santiago. Вінниця взяла участь у міжнародному гастрономічному ярмарку "Foire de Dijon" (Франція), де Україна була представлена вперше. Популяризували Вінницю п'ять наших підприємств.

Щодо культури – у цьому році завершили ІІ етап ремонтно-реставраційних робіт музею-садиби ім. М. Коцюбинського, виконали благоустрій території Замкової гори. Провели архітектурний конкурс "Коцюбинський вдома" на кращу проектну пропозицію ревіталізації території музею-садиби ім. М. Коцюбинського із прилеглою площею, в якому перемогла ідейна розробка команди з Вінниці з акцентом на озелененні. Створили комунальний заклад "Музей Вінниці", ідея якого з'явилась ще у 2017 році. Попереду затвердження концепції музею та наповнення експозиції. 

Нагороди та рейтинги міста

У цьому році Вінниця продовжила тримати високу планку і утримувати лідерство в різних національних рейтингах. Так, за результатами Всеукраїнського муніципального дослідження на замовлення IRI, 7-й рік поспіль Вінниця є найкомфортнішим містом України.

Також у цьому році наша громада 2-й рік поспіль посіла 2 місце у рейтингу Forbes Ukraine кращих міст України для ведення бізнесу. Однією з перших в Україні Вінниця отримала престижний статус "Громада, дружня до дітей та молоді" в рамках глобальної ініціативи ЮНІСЕФ.

Вінниця стала лідером з прозорості українських міст - з показником 99 балів зі 100 можливих (дослідження проводилось на замовлення Міжнародного центру перспективних досліджень серед 50 найбільших міст). Також громада увійшла у ТОП-3 найкомфортніших міст для ІТ- фахівців (за рейтингом сайту DOU).

Цей рік був насиченим. Я хочу подякувати депутатському корпусу за те, що ви як єдиний монолітний організм, єдина команда, не дивлячись на політичні прапори, – є патріотами міста Вінниці. За успіхами громади стоїть консолідована робота у реалізації нашої Стратегії розвитку депутатів та виконавчих органів міської ради. І що дуже важливо - реалізовувати її при підтримці територіальної громади, - підкреслив Сергій Моргунов. 

З презентацією звіту Вінницького міського голови Сергія Моргунова можна ознайомитись за посиланням.

Нагадаємо, 7 грудня у Вінниці урочисто відкрили перший муніципальний спорткомплекс "Аква-Він". У Комплексі є 25-метровий басейн та єдині у місті триметрові вишки для стрибків у воду.

Embedded thumbnail for Нові дитячі садочки, лікарня, спорткомплекс, — Сергій Моргунов прозвітував про цьогорічну роботу

Читайте також

10 місяців бюджету 2024 Вінницький міський голова Сергій Моргунов розповів про головні напрями спрямування коштів
10 місяців бюджету 2024: Вінницький міський голова Сергій Моргунов розповів про головні напрями спрямування коштів
Детальніше
У Вінниці вшанували полеглих Героїв Небесної Сотні та російсько-української війни
У Вінниці вшанували полеглих Героїв Небесної Сотні та російсько-української війни
Детальніше
Що гарантує соцзахист вінничан старшого віку під час війни, обговорили на Раді Поважних
Що гарантує соцзахист вінничан старшого віку під час війни, обговорили на Раді Поважних
Детальніше
Екологічні та історичні проєкти як вінницька молодь змінює місто
Екологічні та історичні проєкти: як вінницька молодь змінює місто
Детальніше
Вінницькі школярі цілий день “керували” містом — молодіжне самоврядування у дії
Вінницькі школярі цілий день “керували” містом — молодіжне самоврядування у дії
Детальніше
У Вінниці поклали квіти до пам’ятного знаку Небесній Сотні і загиблим героям війни
У Вінниці поклали квіти до пам’ятного знаку Небесній Сотні і загиблим героям війни
Детальніше