Наталія Луценко розповіла про виконання бюджету Вінницької громади за перше півріччя

Наталія Луценко розповіла про виконання бюджету Вінницької громади за перше півріччя

16:31 12.08.2021
25

За перше півріччя цього року до бюджету Вінницької територіальної громади надійшло 2, 26 млрд грн. Порівняно з попереднім роком, надходження зросли на 12,4%. Річний план виконано на 47%. Про це під час засідання виконавчого комітету розповіла директорка департаменту фінансів міської ради Наталія Луценко.

Основну роль у виконанні бюджету відіграє загальний фонд, який закумулював 96% всіх доходів. До загального фонду надійшло 2, 174 млрд грн, в тому числі 1,733 млрд грн - за рахунок власних доходів (80%) та 441,2 млн грн - за рахунок трансфертів з державного та обласного бюджетів. Порівняно з 2020 роком власні доходи загального фонду зросли на 19%.

Основними бюджетоутворюючими податками загального фонду є податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, акцизний податок, плата за землю та податок на нерухоме майно, які разом склали 97% всіх власних доходів загального фонду.

Планові показники по власних доходах загального фонду виконали, по частині з них спостерігалось зростання проти попереднього року. Зокрема, це – ПДФО,  єдиний податок, акцизний збір, податок на нерухоме майно, плата за землю.

Видатки бюджету за звітний період склали 2,26 млрд грн. Це забезпечило стабільне функціонування бюджетної сфери, житлово-комунального господарства та міського транспорту. 84% всіх видатків – це видатки загального фонду. Основними споживачами бюджетних коштів залишаються такі галузі, як освіта, охорона здоров'я, житлово-комунальне господарство та транспорт.

Характерною рисою видаткової частини бюджету є її соціальна спрямованість.

Вдвічі зросли видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення, зокрема у рамках програми "Вінничани важливі", спрямованої на підтримку малозахищених верств населення в умовах пандемії COVID-19. У І півріччі надавалась щомісячна муніципальна доплата непрацюючим пенсіонерам та одержувачам допомог, на що було направлено 18,5 млн грн. На компенсацію за пільговий проїзд з бюджету спрямовано 23,5 млн грн.

Варто відзначити, що бюджет розвитку у загальному обсязі видатків за цей період становить 12,7 %.

Сьогодні ми продовжуємо працювати над виконанням бюджету поточного року. ГУ ДПС у Вінницькій області, департамент фінансів, інші департаменти міської ради, які відповідають за наповнення бюджету, мають забезпечити виконання плану доходів 2021 року. Головні розпорядники бюджетних коштів, виконуючи  поставлені завдання щодо функціонування та розвитку своїх галузей, одночасно мають працювати над економним, ефективним та раціональним використанням бюджетних коштів, - додала директорка департаменту фінансів міської ради Наталія Луценко.

Нагадаємо, На Вінниччині платежі до бюджетів наблизились до 15,4 мільярдів гривень

Читайте також

Нові батальйони тероборони
Нові батальйони тероборони
Детальніше
Індексацію пенсій проведуть у березні
Індексацію пенсій проведуть у березні
Детальніше
У Вінниці реалізували проєкт Вінниця – РЕконструкція минулого
У Вінниці реалізували проєкт "Вінниця – РЕ:конструкція минулого"
Детальніше
Від початку року інженерні мережі відремонтували у семи будинках Вінниці
Від початку року інженерні мережі відремонтували у семи будинках Вінниці
Детальніше
У Вінниці відбувся учнівський форум Від ідеї – до результату
У Вінниці відбувся учнівський форум "Від ідеї – до результату"
Детальніше
Лікарню ім. Пирогова у Вінниці реконструюють у скільки це обійдеться
Лікарню ім. Пирогова у Вінниці реконструюють: у скільки це обійдеться?
Детальніше