"Молодь дебатує": у Вінниці відбувся міжшкільний дебатний турнір
Кілька днів на базі Центру національно-патріотичного виховання Вінницького палацу дітей та юнацтва проходив міжшкільний дебатний турнір «Україна. Європа. Світ». Турнір було проведено за форматом німецько-українського проєкту «Молодь дебатує».
Ця ініціатива спрямована на розвиток комунікативних навичок та критичного мислення молоді через навчання грамотно відстоювати власні погляди, а також поважати позицію співрозмовника, дискутуючи на суспільно важливі теми, – зазначила директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко.
Проєкт «Молодь дебатує» впроваджується у трьох закладах освіти міста: КЗ «Загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №26 ВМР», КЗ «Загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №12 ВМР» та КЗ «Загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №18 ВМР».
Варто зазначити, цьогоріч проєкт «Молодь дебатує» присвячений проблемам екології та водного середовища країни, тому 20 учнів, які пройшли навчання в дебатних школах та своїх закладах, на відбіркових іграх дебатували на тему «Чи слід заборонити продаж пральних засобів, які містять фосфати на території України?» .
На фінальній грі, учасники турніру дебатували на не менш актуальну тему «Чи слід зменшувати видатки бюджету на сферу культури в часи пандемії?». Протягом усього турніру, учасники продемонстрували гарне знання тем, уміння висловити власну думку, а також використовували найсильніші аргументи для відстоювання своєї позиції.
Фіналісти конкурсу були нагороджені грамотами департаменту освіти Вінницької міської ради та грошовими преміями.
Довідка:
«Молодь дебатує» – унікальний німецько-український проєкт розвитку демократії через навчання молоді грамотно відстоювати власні думки.
«Молодь дебатує» спрямований на позашкільну роботу з учнями старших класів. Цей проект почався у партнерстві «ЕдКемп Україна» та «Internationales Haus Sonnenberg» за фінансовою підтримкою Міністерства закордонних справ Німеччини
Уперше дебатна методика «Jugend debattiert», що останні 15 років успішно розвивається в Німеччині на загальнодержавному рівні, доступна в українських школах українською мовою: пілотний етап реалізувався в Україні вже у 2016 році та з успіхом вже запроваджений у 70 шкіл з 20 областей.
Нагадаємо, Ліцеїст: Бізнес і молодь