Мер Маріуполя Вадим Бойченко вдячний вінничанам за підтримку його земляків
У центрі Вінниці відкрили простір для переселенців Я-Маріуполь. Тепер маріупольці отримуватимуть тут допомогу і зможуть провести дозвілля в цьому просторі.
У центрі “Я-Маріуполь” можна отримати комплексну підтримку за адресою вул. Соборна, 50. З 8:00 до 18:00, вихідний - неділя.
Мер Маріуполя Вадим Бойченко подякував вінничанам за підтримку його земляків у цей надзвичайно важкий час.
В цілому з міста, дякуючи Богу та Збройним Силам України, змогли евакуюватись понад 200 тисяч населення. Безпосередньо у Вінницькій області перебуває понад 10 тисяч маріупольців. Тому дуже було важливо, щоб центр "Я-Маріуполь" з'явився саме у Вінниці. Багато людей приїхало - вони шукали цю допомогу і вони її знайшли, - каже Вадим Бойченко.
Загалом, за словами мера, головна мета проєкту в тому, щоб маріупольці не шукали допомогу, а "допомога приходила до них".
Тому я вдячний міському голові Вінниці за те, що долучився до цього, і ми дуже швидко запустили цей проєкт, - додає мер Маріуполя.
Він відзначив, що жодних перепон для реалізації проєкту не було - підрядники відпрацювали всі питання швидко та злагоджено.
Тепер ми маємо такий шматочок нашого сучасного, не зруйнованого міста в серці Вінниці, - говорить Вадим Бойченко.
Він нагадав, що російська навала майже знищила героїчне місто Маріуполь - 90% будівель пошкоджені, половина з них перетворена у попіл. Жах викликає і кількість загиблих серед мирного населення.
Під час Другої світової війни, за два роки окупації фашистами, загинуло трохи більше 10 тисяч маріупольців. А лише за два місяці цієї війни у місті загинуло понад 20 тисяч людей. Тобто Путін вже перевершив Гітлера. Ми бачимо наслідки цієї, як вони її називали "асвободітельной опєрації", а насправді неприкритого геноциду, - говорить мер Маріуполя.
Нагадаємо, у Вінниці запрацював гуманітарно-інформаційний хаб "Я – Маріуполь". Це результат своєрідної співпраці муніципалітетів Маріуполя та Вінниці. У Центрі маріупольцям безкоштовно допомагатимуть з відновленням документів, пошуком зниклих та поверненням примусово депортованих у росію. Тут працюють дитячі й дорослі психологи, медики. Також людям надаватимуть допомогу у пошуку роботи та юридичні консультації щодо можливості відновлення знищеного майна й отримання фінансової та гуманітарної допомоги.