Крок до ефективного управління відходами - у Вінниці ініціюють роботу тематичних фокус-груп

Крок до ефективного управління відходами - у Вінниці ініціюють роботу тематичних фокус-груп

17:11 03.07.2024

У Вінниці розпочинають роботу фокус-групи щодо управління різними видами відходів. Ініціатива є частиною комплексної роботи департаменту відновлення та розвитку та департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради над створенням Плану управління відходами громади.

Як розповіла директорка департаменту відновлення та розвитку ВМР Ольга Ремешевська, за результатами першого засідання робочої групи було прийнято рішення про необхідність проведення фокус-груп для більш детального вивчення та розв'язування проблем управління відходами громади.

Основною метою фокус-груп є збір інформації та пропозицій щодо управління відходами. До цих зустрічей будуть залучені представники громадськості та експерти для обговорення ключових питань і напрацювання ефективних рішень, які ми могли б реалізувати в нашій громаді з урахуванням потреб та інтересів жителів ВМТГ, – зазначила Ольга Ремешевська.

Учасники фокус-груп будуть обговорювати різні теми. Серед них:

  • ідентифікація та класифікація різних типів відходів, що утворюються в громаді, включаючи побутові, промислові, медичні, сільськогосподарські, будівельні відходи та ін.;
  • методи збору та утилізації: аналіз існуючих методів збору, транспортування та утилізації відходів, а також пошук можливостей для їхнього покращення;
  • рециклінг та вторинне використання: обговорення стратегій та можливостей для збільшення обсягів переробки відходів та їх вторинного використання;
  • освіта та інформування населення: розробка програм для підвищення обізнаності громадян щодо важливості правильного поводження з відходами та їхнього впливу на навколишнє середовище;
  • економічні аспекти: оцінка економічної ефективності різних підходів до управління відходами та можливості залучення інвестицій.

Зустрічі фокус-груп проходитимуть у формі відкритих дискусій та обговорень, де кожен учасник матиме можливість висловити свої думки та пропозиції.

В результаті робота фокус-груп допоможе зібрати конкретні пропозиції та рекомендації, які внесуть до Плану управління відходами Вінницької громади. Напрацювання мають охопити різні аспекти. Серед них:

  • визначення пріоритетних заходів для зменшення утворення відходів на території громади;
  • запровадження нових та вдосконалення існуючих методів збору та утилізації відходів;
  • формування стратегії інформування населення щодо правильного поводження з відходами та оцінка економічної доцільності запропонованих заходів;
  • визначення можливих джерел фінансування.

Де відбудеться перше засідання фокус-групи

Перше засідання фокус-групи з питань управління медичними відходами планують провести наступного вівторка, 9 липня, на базі культурного простору «ПІЧ» за адресою: вул. Григорія Сковороди, 25.

Нагадаємо, у Вінниці продовжується активна робота над Планом управління відходами громади. Її важливою складовою є формування фокус-груп, які будуть спеціалізуватися у поводженні з побутовими, промисловими, медичними, небезпечними, органічними, електронними відходами. 

Читайте також

До Агрономічної громади завітала гуманітарна місія «Проліска»
Детальніше
До Вінниці завітала делегація з Одеської області поділитися досвідом теплопостачання
Детальніше
У Вінниці обговорили кластерний підхід у розвитку економіки
Детальніше
Засідання фокус-групи щодо медичних відходів відбулося у Вінниці
Детальніше
У Вінниці капітально ремонтують покрівлю будинку на вулиці Стрілецька, 3
Детальніше
У Вінницькій громаді відбувся навчальний семінар для овочівників
Детальніше