Кохання понад усе: від початку війни у Вінниці одружилась 241 пара

Кохання понад усе: від початку війни у Вінниці одружилась 241 пара

15:01 16.03.2022

За три тижні війни путінських окупантів проти України, узаконити свої стосунки у Вінниці вирішила 241 закохана пара.

В умовах воєнного стану не потрібно чекати місяць, щоб зареєструвати шлюб - працівники РАЦСу реєструють нову родину у той же день, коли пара подала документи. Причому, нині ця процедура - безкоштовна.

Від початку повномасштабного вторгнення путінських військ в Україну у Вінницькій громаді одружилась 241 пара. Більшість охочих узаконити свої стосунки – військові. Пари приходять, подають документи, і працівники РАЦСу реєструють шлюбу той самий день. Церемонія зараз проходить швидко - без весільних суконь, великої кількості гостей, навіть не завжди є обручки та букет у нареченої. Але головне, що в серцях є любов, а в очах іскорки кохання, - розповідає директорка департаменту адміністративних послуг міської ради Ірина Копчук.

До речі, в Україні спрощено процедуру державної реєстрації шлюбу в умовах воєнного стану. Реєстрація шлюбу може проводитися відділами державної реєстрації актів цивільного стану без особистої присутності нареченого (нареченої), якщо він (вона) є:

  • військовослужбовцем ЗСУ, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Управління державної охорони, Нацгвардії, іншого утвореного відповідно до законів України військового формування;
  • поліцейським, особою рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, Державної кримінально-виконавчої служби; особою начальницького складу НАБУ і Бюро економічної безпеки;
  • працівником закладу охорони здоров'я тощо.

У такому випадку заява такої особи про державну реєстрацію шлюбу, що одночасно є підтвердженням факту надання ним згоди на шлюб, подається безпосередньому командиру (керівнику), яким засвідчується справжність підпису на відповідній заяві та забезпечується її передача до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, до якого подано особисто нареченим (нареченою) заяву про державну реєстрацію шлюбу.

У Вінниці вже зареєстрували кілька шлюбів без особистої присутності нареченого.

Нагадаємо, наразі продовжує працювати Вінницький гуманітарний хаб. Відвантажують допомогу для мешканців міст, які потерпають від ворожих обстрілів.

Читайте також

Вінниця прощається з двома оборонцями України, які загинули на Донеччині
Детальніше
"Мабуть, я ще не все зробив" - історія вінничанина, який постраждав від ракетного удару по Вінниці
Детальніше
На Вінниччині прощались з родиною, яка загинула під час ракетного обстрілу Києва
Детальніше
У Вінниці вшанують пам’ять жертв ракетного удару 14 липня 2022 року
Детальніше
У Вінниці провели захід пам'яті жертв терору 14 липня 2022 року
Детальніше
14 липня у Вінниці День жалоби — друга річниця страшного ракетного удару по місту
Детальніше