Хто і як може взяти під опіку дитину у Вінниці

Хто і як може взяти під опіку дитину у Вінниці

19:33 30.03.2022

Війна в Україні призупинила механізм усиновлення, однак чимало дітей продовжують потребувати сім’ю. На допомогу їм, у цей нелегкий час приходять патронатні вихователі. Вони приймають дітей у своїй родині, дарують їм необхідні тепло та турботу.

Втім, перебування у такій сім’ї для дитини тимчасове і не може перевищувати трьох місяців, якщо для цього немає додаткових підстав.

Цей час надається батькам чи рідним малечі на подолання важких сімейних обставин. І лише у випадку, коли неможливо повернути дитину у власну родину, для неї шукатимуть нову люблячу сім’ю.

В Україні форма патронатного виховання з’явилася не так давно, як результат реформування державних інститутів. Патронатній сім’ї відводиться надважлива місія: на період подолання дитиною чи її батьками складних життєвих обставин, або прийняття рішення щодо позбавлення батьків батьківських прав та набуття дитиною статусу дитини, позбавленої батьківського піклування – це місце, де про неї дбають і всіляко турбуються спеціально підготовлені вихователі, - зазначила заступниця начальника Служби у справах дітей Вінницької міської ради Майя Бойко.

Патронатним вихователем може стати повнолітній громадянин України, який має досвід виховання дітей й відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання й реабілітації неповнолітніх у своєму домі. Крім того, патронатний вихователь повинен пройти відповідне навчання та мати добровільного помічника серед членів своєї родини.

Нагадаємо, у Вінниці вже створили першу патронатну сім’ю. 25 березня міська рада підписала відповідний договір із родиною Чернюків, яка взяла до себе на виховання 11-річного Сашка.

Донедавна хлопчик перебував у Вінницькому центрі соціальної реабілітації. Матір зовсім не цікавилась його життям. Не з’явилася жінка й під час евакуації закладу, тож було прийнято рішення влаштувати хлопчика до патронатної сім’ї. Вже другий тиждень Сашко призвичаюється до життя у новій родині, ходить до школи та вже встиг потоваришувати із однолітками, а новоспечена патронатна вихователька Ганна Чернюк робить усе можливе, щоб забезпечити хлопчику належні умови утримання та виховання, - розповіла Майя Бойко.

Створенням патронатних сімей опікується служба у справах дітей Вінницької міської ради. Фахівці нагадують - стати патронатними вихователями можуть усі охочі, котрі відповідають визначеним критеріям. Щоб дізнатися, який пакет документів потрібно зібрати для подачі заяви на кандидата у патронатні вихователі телефонуйте за номером 65-10-71.

Читайте також

Майстерклас з виготовлення "Ловця снів" відбувся у просторі "LEVEL 80"
Детальніше
Вінничан просять нагадати дітям про правила поведінки та безпеки під час літніх канікул
Детальніше
Вінницька громада передала 10 "мавіків" та 10 тисяч сухих душів спецпідрозділу Kraken
Детальніше
Маленькі маріупольці відвідали Подільський зоопарк у Вінниці
Детальніше
Українські захисники мають техніку для відбиття ворога: Вінницька громада підсилила армію
Детальніше
Вінниця передала "мавік" захисникам на чернігівський напрямок
Детальніше