Прооперували дитину з Вінниці, в якої було не правильне розташування ануса

Хірурги прооперували однорічну дівчинку з Вінниці - перемістили анус у правильне місце

17:14 15.05.2023

У Львівській обласній дитячій клінічній лікарні “Охматдит” прооперували однорічну дівчинку із Вінниці, в якої було не правильне розташування ануса.

Про це 15 травня поінформували у самому закладі.

Вроджену патологію медики виявили після народження ще у пологовому будинку. Анус був розташований вище, аніж мав би бути. Через це були проблеми із випорожненнями. 

Спочатку дитина у нас була на обстеженні. Ми за допомогою спеціального апарату ідентифікували мʼязи тазового дна та підтвердили те, що анальний отвір у дівчинки розташований нетипово, за межами м’язів ануса. Ця патологія надалі проявляє себе нетриманням калу та інвалідизацією дитини. А вже цього разу ми провели операцію - промежинну ано-проктопластику, тобто перемістили анус у правильне місце та підʼєднали до мʼязів, аби вони могли функціонувати, - розповіла лікар-інтерн, дитячий хірург лікарні «Охматдит» Тетяна Катринець. 

Втручання провела команда медиків клініки «Хірургія Плюс» (підрозділ “Охматдиту”): 

  • дитячий хірург, завідувач клініки Роман Стеник, 
  • дитячий хірург, завідувач операційно-ендоскопічного відділення Олег Содома,
  • дитячий хірург Тетяна Катринець.

Ми шукали найкращих лікарів, які роблять такі операції. Ми дуже раді, що обрали медиків львівського «Охматдиту». Дуже добрі у вас люди. Операція пройшла успішно. Ми дуже вдячні, що нас Бог звів із такими лікарями, - розповіла бабуся однорічної дівчинки. 

Окрім цього, у дитинки є інші вроджені вади розвитку, які надалі корегуватимуть спеціалісти лікарні «Охматдит».

Нагадаємо, львівські хірурги прооперували однорічного Ярослава з Вінниці за допомогою робота Da Vinci. У хлопчика вроджена аномалія — надто малий отвір у сечоводі правої нирки. 

Читайте також

У Вінниці підлітки з інвалідністю на тиждень зануритись у різні професії
У Вінниці підлітки з інвалідністю на тиждень зможуть зануритись у різні професії
Детальніше
Від народження до 4 років як у Вінниці допомагають дітям з особливими потребами
Від народження до 4 років: як у Вінниці допомагають дітям з особливими потребами
Детальніше
260 нових препаратів найбільше розширення «Доступних ліків» стосується серцево-судинних хвороб
260 нових препаратів: найбільше розширення «Доступних ліків» стосується серцево-судинних хвороб
Детальніше
Діти навчаться в'язати «китайський вузол» на майстеркласі у Вінниці
Діти навчаться в'язати «китайський вузол» на майстеркласі у Вінниці
Детальніше
Майже чотири десятиліття служіння медицині у Вінниці пішла з життя лікарка вищої категорії Лариса Куревіна
Майже чотири десятиліття служіння медицині: у Вінниці пішла з життя талановита лікарка
Детальніше
У Вінниці стартував новий курс «Школи для татусів»
У Вінниці стартував новий курс «Школи для татусів»
Детальніше