“Інсультному” відділенню Вінницької лікарні “швидкої” - вісім років

“Інсультному” відділенню Вінницької лікарні “швидкої” - вісім років

16:33 02.11.2022

Проводять якісну діагностику та виписують більшість пацієнтів з покращеннями. Уже вісім років як на базі Вінницької міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги діє неврологічне відділення для хворих з гострим порушенням мозкового кровообігу – інсультом. Тут лікують хворих з мозковими станами з Вінниці та Вінницької області.

Так, тільки протягом минулого року, у відділенні отримали медичну допомогу 1344 хворих з інсультом. При цьому, як зазначають в департаменті охорони здоров’я Вінницької міської ради, переважна частина хворих виписана з покращенням.

З 2021 року лікарі відділення займаються проведенням тромболітичної терапії, яка є сучасним методом лікування хворих з ішемічними інсультами. За неповні два роки проведено 126 процедур тромболізису з досить високим відсотком відновлення у хворих втрачених функцій, – розповідає директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш. – Діагностика та подальше лікування інсульту проводиться в найсучаснішому приміщенні відділення екстреної та невідкладної допомоги. Його збудували за підтримки Вінницької міської ради та особисто міського голови.

Неврологічне відділення для хворих з гострим порушенням мозкового кровообігу має палату інтенсивної терапії. Вона оснащена сучасною апаратурою та відповідає стандартам веденням хворих у гострому періоді інсульту. Якісну діагностику забезпечує 160-зрізовий сучасний апарат спіральної комп'ютерної томографії.

“Інсультному” відділенню Вінницької лікарні “швидкої” - вісім років

За допомогою сучасної медичної апаратури проводиться моніторинг основних функцій життєдіяльності. Кожен хворий має доступ до кисневої підтримки.

Враховуючи те, що мозковий інсульт є захворюванням з великим відсотком інвалідизації, значна увага у відділенні приділяється заходам активізації та ранньої реабілітації хворих. З пацієнтами займаються фахівці мультидисциплінарної команди:

  • лікарі-реабілітологи, 
  • фізичний терапевт, 
  • логопед, 
  • психолог.

Всі вони сумісно працюють над відновленням втрачених функцій у пацієнтів, – каже Олександр Шиш. – Головна місія всіх наших фахівців – зберегти життя пацієнтів, надати якісну та швидку медичну допомогу у максимально комфортних умовах для них.

Програма медичних гарантій

Завдяки програмі медичних гарантій, пацієнти можуть отримувати безоплатне лікування. Кошти за їх лікування медичним закладам сплачує держава.

Українці, які через бойові дії змушені були переїхати в інші регіони країни, можуть отримати необхідну їм медичну допомогу за місцем фактичного перебування, місце реєстрації не має значення.

“Інсультному” відділенню Вінницької лікарні “швидкої” - вісім років

Нагадаємо, інсульт — це гострий стан, під час якого вражаються кровоносні судини головного мозку. Він виникає, коли судина, по якій кров'ю переноситься кисень і поживні речовини, блокується тромбом (“бляшкою”) або розривається. Коли це відбувається, частина мозку не може отримати з кров’ю постачання кисню та поживних речовин і як наслідок починається смерть його клітин.

Читайте також

У Вінниці відкрили новітній центр сімейної медицини "Medsun"
Детальніше
Вінницька обласна лікарня ім. Пирогова отримала учасний УЗД-апарат
Детальніше
НСЗУ компенсує вартість ліків аптекам Вінницької громади
Детальніше
Керівники поліції Вінниччини відвідали в лікарні колегу, що постраждав під час нападу
Детальніше
У Вінниці лікарня отримала систему терморегуляції для порятунку новонароджених
Детальніше
Фахівці вінницької лікарні побували в Національному реабілітаційному центрі Латвії
Детальніше