Громада міста-побратима закупила для Вінниці наркозну станцію і транспортний ШВЛ

Громада міста-побратима закупила для Вінниці наркозну станцію і транспортний ШВЛ

19:52 21.05.2024

Вінницьку міську лікарню швидкої медичної допомоги підсилили високотехнологічним обладнанням – наркозною станцією та транспортним апаратом штучної вентиляції легень. Техніку закупила громада міста-побратима Карлсруе. 

21 травня нове медустаткування оглянув міський голова Вінниці Сергій Моргунов.

У кінці 2021 року ми завершили будівництво нового корпусу Вінницької міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. У цьому корпусі, зокрема, знаходяться операційний блок та реанімаційні відділення. Закінчення робіт відбулося якраз вчасно перед початком повномасштабного вторгнення, адже наразі лікарня бере на себе досить велике навантаження щодо лікування всіх пацієнтів. Лікарню підтримують і наші міжнародні партнери. Минулого тижня у Вінниці ми приймали делегацію з міст-побратимів Нансі (Франція) та Карлсруе (Німеччина). Саме Карлсруе за нашим запитом підготувало відповідне обладнання для лікарні швидкої медичної допомоги. Важливо, що кошти на ці апарати збирали мешканці Карлсруе. Дуже цінно, що в іноземних партнерів є розуміння проблем в Україні, які пов’язані з війною, і необхідності якісного устаткування для лікування хворих. Обладнання, яке нам передали, є одним з найкращих з погляду функціонала і якості. Вдячні громаді міста-побратима Карлсруе та меру Франку Ментрупу за те, що перейнялися нашими проблемами, і продовжують співпрацю з лікарнею і нашим містом. Це гарний приклад горизонтальних взаємозв’язків між громадами Карлсруе і Вінниці, – зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Громада міста-побратима закупила для Вінниці наркозну станцію і транспортний ШВЛ

Медики відзначають важливість нового устаткування для закладу. Наркозна станція забезпечує якісне знеболення пацієнта з точним дозуванням препаратів для наркозу та слідкує вітальними параметрами під час складних операцій. Крім того, постійно моніторить основні життєво важливі показники людини під час операції, а саме ЕКГ, спірограму (показники роботи легень), пульсу, тиск, температуру, гази крові.

Така наркозна станція – дуже розумна техніка і водночас досить проста, інтуїтивно зрозуміла в користуванні. У керуванні вона схожа на попередні моделі, які ми використовуємо в закладі, – розповів завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії №1 лікарні швидкої медичної допомоги Юрій Сурсаєв.

Другий апарат, який Вінниця отримала від Карлсруе, – це транспортний ШВЛ. Він забезпечує адекватне дихання пацієнтів з порушенням життєвих функцій при транспортуванні або евакуації.

Це єдиний подібний апарат у лікарні. Він працює як з зовнішніми джерелами кисню й електроенергії, так і автономно. До семи годин може працювати на власних енергоресурсах. Має змінні батареї, які легко підзаряджаються. За необхідності кріпиться до спеціальних конструкцій у транспорті, тож може використовуватися у машинах швидкої допомоги, – розповів про транспортний ШВЛ Юрій Сурсаєв.

Громада міста-побратима закупила для Вінниці наркозну станцію і транспортний ШВЛ

Про співпрацю з Карлсруе у сфері охорони здоров’я розповів директор профільного департаменту міської ради Олександр Шиш.

У 2023 році під час візиту до Вінниці делегації з міста Карлсруе німецька сторона дізналася, яке обладнання зараз найбільш необхідне для нашого закладу. Вінницькі медики зазначили, що нагальним є питання про транспортний ШВЛ і багатофункціональну наркозну станцію. Пройшов певний час, і ми отримали повідомлення від німецької сторони, що необхідна сума коштів зібрана. Після уточнення специфікації отримали з міста, де виробляється обладнання цієї фірми, сучасне обладнання. Воно є дуже потрібним для роботи лікарні, і після введення в експлуатацію вже використовується. Устаткування є також високотехнологічним. Портативний ШВЛ та наркозна станція – це одні з останніх моделей нового покоління, – зауважив директор департаменту охорони здоров’я Олександр Шиш.

Нагадаємо, німецько-українське товариство “Українці в Карлсруе” в рамках святкування Дня вишиванки 2024 року організовує флешмоб в Українському культурному центрі Карлсруе. Цей захід є частиною місії збереження та популяризації української культури та спадщини серед української діаспори, поглиблення міжкультурних зв’язків між Україною та Німеччиною.

Читайте також

Вінниця передала дрони, тепловізори, тепловізійні приціли та сухі душі 18-й Слов'янській бригаді
Детальніше
У Вінниці Служба перевезення людей на кріслах колісних за пів року надала понад 6,5 тисяч послуг
Детальніше
Вінницька громада передала 10 "мавіків" та 10 тисяч сухих душів спецпідрозділу Kraken
Детальніше
Українські захисники мають техніку для відбиття ворога: Вінницька громада підсилила армію
Детальніше
Вінниця передала "мавік" захисникам на чернігівський напрямок
Детальніше
Вінниця передала дрони, тепловізори та сухі душі поліцейським, які виконують бойові завдання на фронті
Детальніше