Гості з Франції оцінили вінницьку “Діжонську гірчицю”

Гості з Франції оцінили вінницьку “Діжонську гірчицю”

16:32 08.06.2021

​Делегація з Франції 8 червня відвідала ПрАТ “Вінницька харчосмакова фабрика”. Приємним сюрпризом для французьких гостей стало те, що у Вінниці виготовляють “Французьку” та “Діжонську” гірчицю та ще й з різними смаками. Представники делегації були вражені інноваційними технологіями та якістю виробництва. А скуштувавши вінницький квас та пиво, сказали “Браво!”

Також французькій делегації показали приміщення в одному з корпусів Вінницького національного аграрного університету, де у майбутньому розмістять агрохаб.  

У Вінниці триває триденний візит офіційної  делегації з Франції. Зустріч відбувається у рамках проєкту децентралізованого співробітництва Вінниці з Діжоном.

Цей проєкт включає чотири компоненти: створення агрокластеру, агрохабу, співробітництво по водопостачанню та водовідведенню, а також – щодо зрошування сільськогосподарських земель. Якщо попередні візити були більш ознайомчими, то цього разу вже опрацьовуються детальні плани співробітництва по всіх чотирьох напрямках. Зокрема, оглянули площі майбутнього агрохабу, домовились  про обмін студентами,  про проведення спільних конференцій та заходів. Окрім того, французькі експерти допоможуть у розбудові нашого вінницького агрокластеру, – каже Максим Мартьянов.

Гостям з Франції показали приміщення Вінницького національного аграрного університету, в яких  в майбутньому розміститься агрохаб. Представники делегації розповіли про свій агрохаб. 

У нашому агрохабі займаються стартапами, є можливість розмістити офіси, є загальний зал для проведення зборів. Також є обладнання для тестування інноваційних технологій, лабораторії, експериментальні теплиці та багато іншого, – каже спеціаліст з комунікації з членами організації кластеру АгроНов Лізлор Мартен.

У керівництва закладу дуже багато гарних ідей та задумок щодо агрохабу, вони рухаються в правильному напрямку. Ми, зі свого боку, будемо допомагати, ділитись досвідом та  підтримувати ваших студентів, які прагнуть працювати у агрохарчових  напрямках, - зауважив президент компанії “VITAGORA” П'єр Гез.

Французькі гості також ознайомились з роботою підприємства “Вінницька харчосмакова фабрика”. Підприємство  виготовляє хрін, гірчицю, нещодавно запустили новий цех з виготовлення напоїв та екстрактів. 

Дуже вражений якістю виробництва, високопрофесійними, інноваційними технологіями. Радий побачити таке в Україні, Вінниця – попереду і дуже активно розвивається.  Ми продегустували пиво – дуже смачна продукція, а може стати краща з використанням французького солоду. Для мене приємною несподіванкою стало те, що у Вінниці виробляють гірчицю, та ще й за різними рецептами, – зазначив  президент компанії “VITAGORA” П'єр Гез. – Взагалі, міжнародний обмін досвідом дуже важливий, особливо у харчовій промисловості. У липні очікуємо делегацію з Вінниці у Діжоні. Дякую представникам міської та обласної влади, які докладають максимум зусиль, щоб підтримати таких підприємців і дати їм можливість розвиватися.

Агрокластер, який створений  спільно з французькою стороною,  – це майданчик, який дасть можливість комунікувати підприємствам, які виготовляють сільськогосподарську сировину, та переробникам. Це робитиметься для того, щоб створювати більшу додану вартість в Україні, а не відвантажувати сировину за кордон, - каже Любов Семенюк, голова правління ПрАТ “Вінницька харчосмакова фабрика”.

Нагадаємо, запозичення французького досвіду для Вінниччини є актуальним.

Читайте також

Нові проєкти та перспективи співпраці: до Вінниці завітала швейцарська делегація 
Детальніше
У місті-партнері Вінниці Мюнстері провели захід на знак солідарності та дружби
Детальніше
У форматі В2В: у Вінниці відбувся Українсько-латвійський бізнес-форум
Детальніше
У Вінниці із робочим візитом перебував Надзвичайний і Повноважний Посол Великобританії
Детальніше
Експерти з Таллінна навчать вінничан правильного управління відходами
Детальніше
Сертифікованих операторів машин механізованого розмінування у Вінниці стало більше
Детальніше