Формуйте критичне мислення, щоб протидіяти інформаційним диверсіям
В Україні діє ціла «профспілка ІПСО», куди входить кілька країн. Їхня мета — випробовувати на українцях свої психологічні операції. Це і кампанії з дискредитації президента, «сумніви» в легітимності української влади та закид відомим політикам — а де ви були у перші дні війни?
"Війна показала, що є люди, які мало роблять, але багато говорять. Це не наша історія!" Про це в ефірі ТЕЛЕРАНОК СВІТАНОК заявив медійник та речник Володимира Гройсмана — Василь Рябчук.
Треба формувати в себе критичне мислення, перевіряти інформацію, довіряти лише надійним джерелам. Наприклад таким, як телеканал «ВІТА». Заходьте на сайт, вмикайте ефір — будете знати усю достовірну інформацію, — говорить він.
Василь Рябчук поділився власними враженнями, адже був безпосередньо причетним до тієї роботи, яка здійснювалась від початку повномасштабного вторгнення.
Вінниця стала по-справжньому транзитним хабом для численних біженців і переселенців. Їхали цілими родинами, і трудовими колективами, і редакціями... Всіх потрібно було розселити, про всіх попіклуватися. Працювали і вдень, і вночі, без перерви, без права на втому, — каже Василь Рябчук.
Наслідком всієї цієї величезної командної роботи став створений у березні 2022 року спільним рішенням вінницької обласної та міської рад Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб.
Штаб створили на період дії воєнного стану для координації зусиль місцевого самоврядування, бізнесу та волонтерів по допомозі армії. Очолює штаб Володимир Гройсман.
Викривлюють інформаційне поле
Тим часом росія продовжує ганебну практику заочного засудження українців — відкриває кримінальні справи, виносить вироки й оголошує у розшук українських активістів і патріотів. В немилість потрапляють українські громадські діячі та політики: як теперішні, так і колишні — зокрема, ексміністр закордонних справ Павло Клімкін та експрем'єр Володимир Гройсман.
Про це часто говорять досить іронічно, мовляв — так це ж якесь фейкове правосуддя. Але ж ми знаємо й інше: путін, як би хто до нього не ставився — майстер вичікування, його дії підпорядковані не логіці, вони спрямовані виключно на вдоволення його власного его. Тому й всі ці судові справи слугують викривленню інформаційного поля — і в середині самої росії, і на території України, і навіть на територіях країн розвиненої демократії, бо й там ще подекуди можна знайти людей, які з тих чи інших причин симпатизують агресору, — зауважує Василь Рябчук.
Протидіяти таким інформаційним диверсіям — прямий обов'язок кожного чесного медіа.
Нагадаємо, росія продовжує ганебну практику заочного засудження українців. Так зване правосуддя країни-агресора відкриває кримінальні справи, виносить вироки та оголошує у розшук українських політиків, державних службовців, громадських діячів, журналістів і не лише.