Навіщо росія продовжує розширювати список своїх “ворогів” і як на це реагує світ

Навіщо росія продовжує розширювати список своїх “ворогів” і як на це реагує світ

10:13 14.10.2024

росія продовжує ганебну практику заочного засудження українців. Так зване правосуддя країни-агресора відкриває кримінальні справи, виносить вироки та оголошує у розшук українських політиків, державних службовців, громадських діячів, журналістів і не лише. 

У цьому списку і президент України Володимир Зеленський, і експрезидент Петро Порошенко, ексголовком ЗСУ Валерій Залужний та чинний головнокомандувач Олександр Сирський, журналіст Дмитро Гордон, телевізійна ведуча Марія Єфросиніна… Список ворогів недоімперії дедалі розширюється.

“Ми вас не просто посадимо…”

Слідчий комітет росії знов висунув звинувачення низці українських політиків, мотивуючи рішення тим, що обіймаючи високі посади у верхівці української влади та входячи до складу РНБО, вони підтримали початок Антитерористичної операції на Донбасі. Йдеться про ексміністра інформаційної політики Юрія Стеця, ексміністра закордонних справ Павла Клімкіна, премʼєр-міністра України у 2016-2019 роках Володимира Гройсмана.

Ексочільник Кабміну у дописі в соціальній мережі назвав це, як прикладом фейкового правосуддя. В той час, коли у реальному світі Міжнародний кримінальний суд продовжує видавати ордери на арешти путіна та інших російських воєнних злочинців, яких Володимир Гройсман радий буде бачити на лаві підсудних у Гаазі.

По суті теж саме, але в іншій формі та притаманній йому категоричній манері озвучив з трибуни Верховної Ради й народний депутат України Олексій Гончаренко.

Так, хочу всім цим негідникам відповісти, як депутат Верховної Ради, як той кого вони засудили до десяти років - ідіть на @уй, клоуни. путіну, володіну які ставлять нам якісь ультиматуми - ми не просто вас посадимо, ми повісимо вас на стовпах, - запевнив член української делегації у ПАРЕ Олексій Гончаренко.

“Зло має бути зруйновано!”

Другий Західний окружний військовий суд Москви заочно засудив депутата Верховної ради України Олексія Гончаренка до десяти років позбавлення волі з формулюванням «за поширення військових "фейків", виправдання тероризму та розпалювання ненависті з загрозою насильства». 

Свій вирок Олексій Гончаренко називає честю і почесним званням, як доказ того що він робить все правильно. Причини кримінального переслідування ворогом повʼязує зі своєю міжнародною діяльністю.

Перша мета — це залякати людину аби вона закрила рота і не заважала їм. В моєму випадку їх найбільше турбує моя діяльність у ПАРЄ, на міжнародному рівні. Не думаю, що їх цікавить те, що я роблю в Україні. А от те, що я добиваюсь санкцій проти них і доволі ефективно й інших рішень направлених проти них, це їх реально турбує, — каже депутат.

Член української делегації у ПАРЄ та президент Комітету ПАРЄ з міграції, біженців та переміщених осіб Олексій Гончаренко зокрема відомий своїми категоричними виступами під час сесій у Палаці Європи. Говорячи про дії країни терориста він не гребує міцним словом на її адресу.

Кого ми боїмося? Вони нападають в Солсбері — бомбіть москву! Вони нападають у Берліні — бомбіть москву! Як би ми це зробили вони б ніколи не напали на Україну! Але вони це зробили, не побачивши реакцію!, - говорить він і додає — росія під керівництвом путіна — це зло, Хамас, Хезбола, хусити — це зло. Це все зло і зло потрібно знищити! Це рішення, а не якісь там «бла, бла, бла», обговорення. Це єдине рішення — зло має бути зруйновано!

“Вони працюють по всьому світу…”

Вироки російського суду Гончаренко сприймає скептично, але при цьому зауважує — їх не слід вважати абсолютно нікчемними. росія уклала достатньо угод правової допомоги із країнами Південної Америки, Африки, Близького Сходу, Азії, де загроза арешту є цілком реальною, а Україна має там свої інтереси.

Звичайно, я з цього сміюся і зовсім не засмучений цим вироком. Однак світ для мене став суттєво меншим, - каже Олексій Гончаренко. - А далі вони, думаю, будуть намагатись передати все це в Інтерпол. З цим всім можна розібратись, але якщо їм вдасться поставити якусь галочку в базах, то далі й у розвинутих країнах можна отримати проблеми. Бо ж поки розберуться, це і час і нерви, і все інше…

Такий розвиток подій Олексій Гончаренко сприймає, поки що, як доволі умовний. Але при цьому говорить про абсолютно реальну мету подібних російських судових вироків та механізм їх використання для дискредитації українських політиків, державних службовців, громадських діячів тощо.

Для нас все це виглядає трішки смішно, але не забувайте, вони ж коли згадають мене у своїх медіа, а роблять це часто, вони ж обовʼязково зазначають «внесений у реєстр екстремістів і терористів». Не забувайте що вони працюють не тільки в росії, вони працюють по всьому світу, вкладають мільярди у “russia today” на арабській, іспанській мові. Створюють уявлення, що це не український політик, а злочинець. А як там буде з цим розбиратись умовний мешканець Габону? - це запитання Олексій Гончаренко залишає відкритим.

Нині на росії вже порушено тисячі кримінальних справ проти українців і зрозуміло, що фейкове російське правосуддя зупинятись на цьому не збирається. До міжнародного права всі ці історії мають доволі опосередковане відношення, як і історія самої недоімперії, однак, як і на будь-якій війні, не варто недооцінювати ворога у його підступності, ненависті та злочинних намірах проти українців.

Нагадаємо, удари по цивільному населенню, катування та знущання з військовополонених, викрадення українських дітей. Все це — воєнні злочини, які росія чинить чи не щодня. За кожен із них має відповісти у Міжнародному суді.

Embedded thumbnail for Навіщо росія продовжує розширювати список своїх “ворогів” і як на це реагує світ

Читайте також

Вшановуємо пам'ять Героїв-земляків
Вшановуємо пам'ять Героїв-земляків
Детальніше
Дрони помсти учитель з Вінниччини майструє безпілотники в пам'ять про загиблих героїв односельців
Дрони помсти: учитель з Вінниччини майструє безпілотники в пам'ять про загиблих героїв односельців
Детальніше
Уряд схвалив законопроєкт, що позбавляє права на землю задля будівництва фортифікацій
Уряд схвалив законопроєкт, що позбавляє права на землю задля будівництва фортифікацій
Детальніше
Калинівчани повернулися із будівництва фортифікаційних споруд на Донеччині
Калинівчани повернулися із будівництва фортифікаційних споруд на Донеччині
Детальніше
На честь загиблих Захисників у Томашпільській громаді відкрили пам'ятні дошки
На честь загиблих Захисників у Томашпільській громаді відкрили пам'ятні дошки
Детальніше
У Вінниці родинам загиблих поліцейських штурмової бригади «Лють» вручили нагороди
У Вінниці родинам загиблих поліцейських штурмової бригади «Лють» вручили нагороди
Детальніше