Екстрена допомога європейського рівня. У 2021 у Вінниці відкриють новий корпус лікарні ШМД

12:24 14.08.2020

Нова філософія медичних послуг у Вінниці. Так медики описують відділення естреної допомоги, яке добудовують на базі Міської лікарні швидкої медичної допомоги. Незабаром у новому корпусі з’являться ідеально сформований маршрут пацієнта, повна діагностика та лікування.

Після відкриття відділення екстрена допомога у місті вийде на новий рівень, зазначив директор департаменту охорони здоров’я Олександр Шиш.

Це відділення є необхідним і дуже важливим, а враховуючи те, що лікарня надає допомогу пацієнтам з політравмами, пацієнтам з ДТП, і зона обслуговування розширена з 10 кілометрів майже до 100 кілометрів, тут є більшість унікальних відділень: нейрохірургія, урологія, щелепно-лицеве, лор-відділення та політравма, — розповів директор департаменту охорони здоров’я міськради Олександр Шиш.

Вже незабаром сюди доправлятимуть надважких пацієнтів з усього регіону. А поки що будівельники проводять внутрішні роботи.

будівельні роботи

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, скориставшись приїздом до міста, потрапив на ексклюзивну екскурсію новим корпусом ШМД. І, переступивши поріг, анонсує – до Вінниці цьогоріч надійде лише частина обладнання з переліку, який міська влада направляла до Кабміну в межах урядової програми.

Максим Степанов

Ми закуповуємо комп’ютерний томограф, ангіографи і фіброскопічні стійки. Те, що стосується МРТ, цифрових рентгенів — ми будемо закуповувати в наступному році, — сказав міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Куди ж поставлять це обладнання і головне – кого воно рятуватиме пояснює очільник лікарні Олександр Фомін, починаючи з місця прийому пацієнта.

Олександр Фомін про те куди поставлять обладнання

Вот этот коридор мы между собой начали называть коридор диагностики. Слева у вас находится эндоскопическое, справа — рентген-кабинет, манипуляционная, лаборатория и, самое главное, — противошоковая палата, — розповів директор Міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м. Вінниці Олександр Фомін.

Протишокова палата – чи не найголовніша гордість корпусу. Тут надаватимуть допомогу найважчим пацієнтам та в максимально стислі терміни повертатимуть людей до життя.

протишокова палата

Здесь — единственное место, где на первом этаже нашего корпуса будет 100-процентная диагностика – рентгенологическая, КТ, эндоскопия, все манипуляции, ультразвук. И больной попадет уже в палату обследованный, с диагнозом, — розповів директор Міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м. Вінниці Олександр Фомін.

сучасні реанімаційні

На другому поверсі вже добудовують сучасні реанімаційні на 18 місць. Поверхом вище – операційний блок. Тут якраз монтують специфічне медичне освітлення.

ламінарне освітлення

Это ламинарное поле очень важно, чтобы могли делать абсолютно все виды оперативних вмешательств, включая трасплантацию, — наголосив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Попозже, в 2021-ом, — уточнив директор Міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м. Вінниці Олександр Фомін.

зала телемедицини

А це вже простора зала телемедицини. Її спроектували за принципом трансформера. У разі необхідності вона швидко стане палатою інтенсивної терапії на 36 ліжок. Міністр на компліменти не скупиться.

Дуже потужний проект, який дуже потребує створення відділення екстреної медичної допомоги, відділення в якому буде повний спектр діагностичного обладнання, де буде все, що стосується реанімації, тут будуються дуже високо професійні операційні, — наголосив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

будівельні роботи

Втім з коштами за останній рік виникали проблеми. Уряд Володимира Гройсмана їх виділив, а от кабмін Гончарука припинив фінансування. Тож вінницькій управлінській команді довелось шукати можливості для того, щоб будівництво не зупинилось, зазначила заступник міського голови Галина Якубович. Наразі роботи — на завершальній стадії, і на складах вже чекає чимала кількість обладнання. Аби виконати зобов’язання держави по фінансуванню проекту урядовцеві пропонують варіант.

З коштів, які ми прохали зі школи на Поділлі, у нас залишилося 14 мільйонів, тому цей ресурс можна направити сюди, — зазначила заступник Вінницького міського голови Галина Якубович.

Міністр ідею підтримав. Тепер слід дочекатись підтвердження на папері. Але і цих грошей буде недостатньо.

Ми ще хотіли попросити кошти з фонду соціально-економічного розвитку і планували, що 10 мільйонів буде на те обладнання, яке нам не вистачає, але на жаль немає, ну я думаю, що ми наполегливо все-таки будемо просити кошти, тому що проект — для всього регіону, — зазначила заступник Вінницького міського голови Галина Якубович.

Будівельні роботи планують завершити до кінця року, потім встановлять обладнання та меблі, і вже в наступному році новий корпус екстренки почне надавати допомогу вінничанам на високому європейському рівні.
 

Embedded thumbnail for Екстрена допомога європейського рівня. У 2021 у Вінниці відкриють новий корпус лікарні ШМД

Читайте також

Де вінничани переглядають кіно і якими жанрами цікавляться?
Де вінничани переглядають кіно і якими жанрами цікавляться
Детальніше
Кінохроніки Вінниці 1929 року
Кінохроніки Вінниці 1929 року
Детальніше
У Вінниці діє єдиний номер виклику екстрених служб – 112
У Вінниці діє єдиний номер виклику екстрених служб – 112
Детальніше
Кінохроніки Вінниці кінця 1920-х років
Кінохроніки Вінниці кінця 1920-х років
Детальніше
Кінохроніки Вінниці 1927 та 1929 років
Кінохроніки Вінниці 1927 та 1929 років
Детальніше
Серце Вінниці б'ється тут — площа Європейська
Серце Вінниці б'ється тут — площа Європейська
Детальніше