Екстрена допомога європейського рівня. У 2021 у Вінниці відкриють новий корпус лікарні ШМД

12:24 14.08.2020
52

Нова філософія медичних послуг у Вінниці. Так медики описують відділення естреної допомоги, яке добудовують на базі Міської лікарні швидкої медичної допомоги. Незабаром у новому корпусі з’являться ідеально сформований маршрут пацієнта, повна діагностика та лікування.

Після відкриття відділення екстрена допомога у місті вийде на новий рівень, зазначив директор департаменту охорони здоров’я Олександр Шиш.

Це відділення є необхідним і дуже важливим, а враховуючи те, що лікарня надає допомогу пацієнтам з політравмами, пацієнтам з ДТП, і зона обслуговування розширена з 10 кілометрів майже до 100 кілометрів, тут є більшість унікальних відділень: нейрохірургія, урологія, щелепно-лицеве, лор-відділення та політравма, — розповів директор департаменту охорони здоров’я міськради Олександр Шиш.

Вже незабаром сюди доправлятимуть надважких пацієнтів з усього регіону. А поки що будівельники проводять внутрішні роботи.

будівельні роботи

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, скориставшись приїздом до міста, потрапив на ексклюзивну екскурсію новим корпусом ШМД. І, переступивши поріг, анонсує – до Вінниці цьогоріч надійде лише частина обладнання з переліку, який міська влада направляла до Кабміну в межах урядової програми.

Максим Степанов

Ми закуповуємо комп’ютерний томограф, ангіографи і фіброскопічні стійки. Те, що стосується МРТ, цифрових рентгенів — ми будемо закуповувати в наступному році, — сказав міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Куди ж поставлять це обладнання і головне – кого воно рятуватиме пояснює очільник лікарні Олександр Фомін, починаючи з місця прийому пацієнта.

Олександр Фомін про те куди поставлять обладнання

Вот этот коридор мы между собой начали называть коридор диагностики. Слева у вас находится эндоскопическое, справа — рентген-кабинет, манипуляционная, лаборатория и, самое главное, — противошоковая палата, — розповів директор Міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м. Вінниці Олександр Фомін.

Протишокова палата – чи не найголовніша гордість корпусу. Тут надаватимуть допомогу найважчим пацієнтам та в максимально стислі терміни повертатимуть людей до життя.

протишокова палата

Здесь — единственное место, где на первом этаже нашего корпуса будет 100-процентная диагностика – рентгенологическая, КТ, эндоскопия, все манипуляции, ультразвук. И больной попадет уже в палату обследованный, с диагнозом, — розповів директор Міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м. Вінниці Олександр Фомін.

сучасні реанімаційні

На другому поверсі вже добудовують сучасні реанімаційні на 18 місць. Поверхом вище – операційний блок. Тут якраз монтують специфічне медичне освітлення.

ламінарне освітлення

Это ламинарное поле очень важно, чтобы могли делать абсолютно все виды оперативних вмешательств, включая трасплантацию, — наголосив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Попозже, в 2021-ом, — уточнив директор Міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м. Вінниці Олександр Фомін.

зала телемедицини

А це вже простора зала телемедицини. Її спроектували за принципом трансформера. У разі необхідності вона швидко стане палатою інтенсивної терапії на 36 ліжок. Міністр на компліменти не скупиться.

Дуже потужний проект, який дуже потребує створення відділення екстреної медичної допомоги, відділення в якому буде повний спектр діагностичного обладнання, де буде все, що стосується реанімації, тут будуються дуже високо професійні операційні, — наголосив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

будівельні роботи

Втім з коштами за останній рік виникали проблеми. Уряд Володимира Гройсмана їх виділив, а от кабмін Гончарука припинив фінансування. Тож вінницькій управлінській команді довелось шукати можливості для того, щоб будівництво не зупинилось, зазначила заступник міського голови Галина Якубович. Наразі роботи — на завершальній стадії, і на складах вже чекає чимала кількість обладнання. Аби виконати зобов’язання держави по фінансуванню проекту урядовцеві пропонують варіант.

З коштів, які ми прохали зі школи на Поділлі, у нас залишилося 14 мільйонів, тому цей ресурс можна направити сюди, — зазначила заступник Вінницького міського голови Галина Якубович.

Міністр ідею підтримав. Тепер слід дочекатись підтвердження на папері. Але і цих грошей буде недостатньо.

Ми ще хотіли попросити кошти з фонду соціально-економічного розвитку і планували, що 10 мільйонів буде на те обладнання, яке нам не вистачає, але на жаль немає, ну я думаю, що ми наполегливо все-таки будемо просити кошти, тому що проект — для всього регіону, — зазначила заступник Вінницького міського голови Галина Якубович.

Будівельні роботи планують завершити до кінця року, потім встановлять обладнання та меблі, і вже в наступному році новий корпус екстренки почне надавати допомогу вінничанам на високому європейському рівні.
 

Читайте також
Embedded thumbnail for Випуск новин ВІТА за 25 вересня 2020 року
Місто
35
Випуск новин ВІТА за 25 вересня 2020 року
новини1900
Вінниця
Детальніше
Місто
36
Нове LED-освітлення. У Вінниці комунальники оновлюють ліхтарі
Економія очевидна: по-перше, нові ліхтарі на 30% менше споживають…
Вінниця
освітлення
світильники
LED
ліхтарі
економія
Соборна
Гонти
Зулінського
Некрасова
Детальніше
Місто
11
Патрульні у Вінниці виявили мотоцикл, який розшукував Інтерпол
Транспортний засіб викрали в Німеччині минулого року. На одній з…
Вінниця
патрульнаполіція
мотоцикл
Інтерпол
міжнароднийрозшук
патрульнаполіціявінниці
Детальніше
Кримінал
6
До 5 років за ґратами світить жмеринчанину за наркотики
У чоловіка вилучили марихуану та пакет із речовиною, схожою на…
Вінниця
марихуана
Жмеринка
поліція
наркотики
кримінал
Детальніше