Екологи пояснили чому позеленіла вода у Південному Бузі

Екологи пояснили чому позеленіла вода у Південному Бузі

11:31 24.07.2023

Вінницькі екологи зробили проби води та пояснили чому позеленіла вода у Південному Бузі.

Про це 24 липня інформує Державна екологічна інспекція у Вінницькій області.

У зв’язку зі спекотною погодою вінничани можуть спостерігати зміну кольору поверхневої  води у природних водоймах, вона з прозорої стає мутнувато-зеленою, а незабаром і зовсім набуває яскраво-зеленого кольору.  Цей процес називається  «цвітінням» води або евтрофікація. Це природний процес, який починається внаслідок масового розмноження синьо-зелених водоростей – ціанобактерій, - йдеться у повідомленні.

Фахівці зауважують, що позеленіння масово поширюється при температурі від +20°C, саме тому це явище характерне для спекотного літнього періоду.

Спеціалісти відділу інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції у Вінницькій області здійснили виїзд та відібрали проби поверхневих вод у таких точках:

  • річка Південний Буг в місці водозабору КП «Калинівкаводоканал»;
  • річка Південний Буг біля автомобільного мосту в Вінниці;
  • річка Південний Буг в районі пляжу Гонти.

Під час проведення досліджень відібраних проб визначались основні показники забруднюючих речовин, концентрація яких нормується у водних об’єктах для задоволення питних, господарсько-побутових та інших потреб населення (Наказ МОЗ України №721 від 02.05.2022 року). 

Результати досліджень

За результатами аналізу у всіх пробах виявлено перевищення ГДК (гранично допустима концентрація) по БСК (біологічне споживання кисню) у 1,23 -1,33 раза та в двох пробах перевищення гранично допустимої концентрації по ХСК (хімічне споживання кисню) у 1,06 рази. Решта показників забруднюючих речовин - в межах допустимого значення.

Завищений показник БСК та ХСК свідчить про те, що у воді збільшилась кількість органічних і неорганічних речовин  і потрібно більше кисню для їх окислення.

Також в ході відбору проб контролювався рівень розчинного кисню, який в усіх пробах відібраних вод знаходився в межах допустимого значення, а саме  від 8,3 мгО/дм куб до 9,3 мгО/дм куб при нормі не менше 4 мгО/дм куб.

Нагадаємо, проби води з вінницької ділянки Південного Бугу днями досліджували на наявність збудників холери. Про це інформує Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Читайте також

Житель Стрижавської громади сплатить понад 20 тис. грн за сім зрубаних дерев
Детальніше
Без води залишилась велика частина міста: коли відновлять водопостачання?
Детальніше
25 квітня частина Замостя залишиться без води
Детальніше
У приватному секторі Вінниці завершили весняне хлорування криниць
Детальніше
«Вінницяоблводоканал» здійснив промивку труб, аби покращити якість води у місті
Детальніше
У Південному Бузі браконьєр виловлював рибу сітками
Детальніше