До уваги вінничан: програма забезпечення інсулінами увійшла до переліку "Доступних ліків"

До уваги вінничан: програма забезпечення інсулінами увійшла до переліку "Доступних ліків"

10:51 01.10.2021

З 1 жовтня програма забезпечення інсулінами перейшла до адміністрування Національної служби здоров’я України та увійшла до переліку "Доступних ліків".

Про це повідомило МОЗ.

Життєвонеобхідні ліки для людей з хронічними захворюваннями мають бути доступними. Відтепер інсуліни цілковито увійшли до переліку таких ліків і надаються пацієнтам в аптеках за електронним рецептом від лікаря, - заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

В структурі загальної захворюваності на ендокринні захворювання цукровий діабет займає третє місце та складає 21,6%. Частка хворих на цукровий діабет серед усього населення області складає близько 3%. У Вінницькій області нараховується близько 50 000 пацієнтів із цукровим діабетом.

Т.в.о. Голови НСЗУ Дмитро Самофалов заявив, що Національна служба здоров’я стане єдиним платником за програмою.

На відшкодування вартості інсулінів з 1 жовтня і до кінця року виділено 660 млн грн. Цього достатньо, щоби за умови дотримання чітких правил забезпечити пацієнтів інсуліном безоплатно. Усі учасники процесу користуватимуться тими перевагами, які надає єдиний платник, як це зараз відбувається з "Доступними ліками". На прикладі програми "Доступні ліки" всі побачили, що співпраця держави та бізнесу відбувається прозоро та за єдиними, однаковими для всіх правилами. Тому аптеки долучаються охоче. Маємо стрімку динаміку укладення договорів із аптеками за напрямом реімбурсації інсулінів, - зазначив він.

До програми реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення можуть приєднатись як комунальні, так і приватні аптечні заклади, аптеки-ФОП.

З 1 жовтня препарати інсуліну можна буде отримати за електронним рецептом. Перший електронний рецепт на інсулін пацієнту виписує виключно лікар-ендокринолог, на основі створеного та внесеного в електронну систему охорони здоров’я плану лікування. Повторний рецепт зможе також виписати сімейний лікар. До кого звертатись за повторним електронним рецептом пацієнт обирає самостійно.

Маючи електронний рецепт, пацієнт обирає будь-яку аптеку в будь-якому регіоні країни, яка має договір з НСЗУ за напрямом реімбурсації інсулінів. Впізнати таку аптеку можна буде за наліпкою "+Інсуліни". Крім того, знайти такі аптеки допоможе оператор контакт-центру НСЗУ за безкоштовним номером 16-77. 

Нагадаємо, На Вінниччині визначались з коштами на субвенцію на інсулін та придбання медобладнання.

Читайте також

Як рятуватись від спеки? Топ порад від лікарів
Детальніше
Лікарні Вінницької області отримають обладнання для телемедицини
Детальніше
Якість медичних послуг на Вінниччині перевірили фахівці НСЗУ
Детальніше
Перша допомога: як врятувати людину у життєво небезпечних ситуаціях
Детальніше
В Україні скасували перехід на "літній час": коли годинник переведуть востаннє?
Детальніше
41 окремій механізованій бригаді потрібні Янголи
Детальніше