День Української Державності: у Вінниці на Замковій горі підняли Прапор України
15 липня, відзначають День української державності, який збігається з Днем Хрещення Русі-України та днем вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого. З цієї нагоди у Вінниці на Замковій горі урочисто підняли державний синьо-жовтий прапор. У заході взяли участь керівники міста та області, військові, громадськість.
Церемонія розпочалася з хвилини мовчання у пам’ять про полеглих воїнів російсько-української війни, а також борців за свободу та незалежність України протягом століть.

Голова облради Вячеслав Соколовий зазначив, що День Української Державності об’єднує наше славне минуле та героїчне сьогодення, символізує тисячолітню історію українського державотворення й спадкоємність традицій.
Сьогодні, коли українці мужньо борються за свою незалежність і територіальну цілісність, за свою землю і свою ідентичність, цей день набуває особливого сенсу. Ми не тільки згадуємо тисячолітню історію Української Державності, ми самі пишемо її нові сторінки! Бо ми, як ніколи, розуміємо: державність визначає наше сьогодення і формує наше майбутнє, – сказав Вячеслав Соколовий. – Ми вшановуємо усіх, хто віддав життя за Україну. Дякуємо нашим мужнім воїнам, які тримають оборону на фронті. Перемога буде за нами! Адже з нами – сила предків, єдність народу, незламна воля! З Днем Української Державності! Слава Україні!
Право підняти державний символ України – синьо-жовтий стяг – надали Герою України, офіцеру бригади оперативного призначення «Червона Калина» НГУ Сергію Миколайовичу Харченку. Військовослужбовець нагороджений орденом «Золота Зірка» та низкою інших відзнак. Він є кавалером медалей «За бездоганну службу» всіх трьох ступенів та продовжує виконання бойових завдань на одному з напрямків фронту.
Під гімн України державний прапор України замайорів над Вінницею.

Окрім того, відбулось делеговане покладання квітів до меморіальних дошок та пам’ятників борцям за незалежність України різних часів, пам’ятного знаку Небесній Сотні та загиблим Героям російсько-української війни та до місць поховання полеглих Захисників і Захисниць.
Історія української державності
Історія української державності бере початок з утворення Київської Русі-України у 882 році князем Олегом. А прийняття християнства у 988 році князем Володимиром Великим стало визначальним кроком до формування духовної єдності, культури, права та входження в європейське християнське коло.
Українці продовжують тисячолітню традицію боротьби за власну державу, доводячи, що лише незалежність гарантує існування і розвиток нації.
Нагадаємо, з нагоди Дня Конституції України Президент Володимир Зеленський відзначив державними нагородами двох вінничан — Романа Кашпура та Йосипа Кібітлевського.