Данці навчали вінницьких рятувальників боротися з наслідками надзвичайних ситуацій
Протягом двох тижнів представники Львівського державного університету безпеки життєдіяльності та Вищого професійного училища ЛДУБЖД (м. Вінниця) взяли участь у тренінгах на базі навчального центру Данської служби з надзвичайних ситуацій. Навчання проводять на базі спеціалізованого навчального центру DEMA, який спеціалізується на підготовці данських рятувальників до реагування на різні типи надзвичайних ситуацій.
Про це 8 листопада повідомили у пресцентрі університету.
Тренінг включає теоретичні та практичні заняття, які охоплюють найактуальніші аспекти реагування на надзвичайні ситуації. Учасники здобули знання і набули навички з різних напрямків — від гасіння пожеж до рятувальних операцій під час ДТП та аварій з хімічно-небезпечними речовинами.
Практичний блок тренінгу включає відпрацювання вправ із гасіння пожеж в різних умовах, застосування сучасного обладнання для рятувальних робіт та ліквідації наслідків ДТП. Особливу увагу приділено роботі з хімічно-небезпечними речовинами: відбір проб, проведення аналізу та визначення складу хімічних речовин, відпрацювання алгоритму дій щодо реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з хімічно-небезпечним речовинами. У межах тренінгу відбулось знайомство з роботою HazMat-команди та CBRN-підрозділами Данської служби з надзвичайних ситуацій.
Для учасників тренінгу організували знайомство з роботою рятувальних підрозділів Данії. Також під час навчань відбулась зустріч учасників тренінгу з очільником новоствореного Міністерства з питань громадської безпеки та цивільного захисту. Також представники української делегації мали змогу розповісти про особливості системи реагування на надзвичайні ситуації в Україні, систему підготовки кадрів для ДСНС України, а також програму "Цивільний захист в умовах війни", яка орієнтована на обмін досвідом з представниками рятувальних служб Європейського союзу. Особливістю тренінгу є нові підходи до рятувальних робіт, впровадження сучасних технологій та практичних методик, які значно підвищують ефективність реагування на надзвичайні ситуації. Усі учасники тренінгу — науково-педагогічні та педагогічні працівники, які в майбутньому зможуть передати та масштабувати знання здобувачам освіти відомчих закладів освіти ДСНС України, – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, у Вінниці рятувальники провели навчання з використання 45-метрового колінчатого підіймача, який нещодавно з'явився в гарнізоні. З метою вдосконалення професійних навичок надзвичайники зімітували умовну надзвичайну подію, під час якої необхідно терміново евакуювати маломобільну людину з вікна приміщення на четвертому поверсі.