Чи потрібно вінничанам замінювати документи після перейменування вулиць

Чи потрібно вінничанам замінювати документи після перейменування вулиць

14:43 03.05.2022

На минулому тижні у Вінниці перейменували більше десятка топонімів. Таким чином місто позбавляється від російської імперської спадщини. У зв’язку з перейменуванням, мешканців Вінниці може турбувати питання, чи потрібно їм перереєстровувати свої особисті документи та документи про власність.

Місце реєстрації ("прописку") змінювати не потрібно. Перереєстрація місця проживання людини може відбуватися під час заміни паспорта, вклеювання нових фотокарток, зміни прізвища тощо, тобто коли в людини виникає потреба. Таким чином, після перейменування вулиці ніхто не мусить прямувати до паспортиста, щоб зробити відмітку про нову адресу.

Щодо внесення змін до установчих документів, зміна відомостей про місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи підприємця підлягає державній реєстрації відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань". Законом не встановлено граничних термінів для проведення зміни відомостей щодо місцезнаходження, таким чином суб’єкт господарювання сам може вирішувати, коли необхідно провести реєстрацію змін, - повідомляє Вінницька міська рада.

Щодо внесення змін до правовстановлюючих документів на нерухоме майно (відмінне від земельної ділянки) законодавством України не передбачено обов’язку власника вносити зміни до правовстановлюючих документів (свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, договору міни, договору дарування тощо) у зв’язку з перейменуванням вулиць, на яких знаходиться об’єкт нерухомого майна, а тому вони є чинними та не потребують заміни чи отримання нового правовстановлюючого документа.

У той самий час, з власної ініціативи або у разі необхідності (продаж, дарування тощо) власник майна (в тому числі земельної ділянки), відносно якого відбулись зміни у назві вулиці (проспекту, провулку тощо), відповідно до законодавства має право самостійно (або уповноважити на це іншу особу за довіреністю) звернутись до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно з заявою про внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у зв’язку зі зміною назви чи перейменування вулиці (проспекту, провулку тощо), - йдеться у повідомленні.

У разі необхідності здійснення нотаріальних дій з нерухомістю (продаж, успадкування, дарування тощо) в органах містобудування та архітектури місцевого самоврядування чи місцевих державних адміністраціях можна отримати довідку про перейменування вулиці. На підставі правовстановлюючих документів зі старою назвою вулиці і довідки органу містобудування та архітектури нотаріус видає новий правовстановлюючий документ із новою назвою адреси.

Нагадаємо, по всій країні розпочались процеси деколонізації та позбавлення від російської імперської спадщини. У Вінниці перейменовують понад десяток вулиць і один парк. 

Читайте також

У Вінниці на одне безконфліктне та безпечне перехрестя стало більше
Детальніше
Вінничанам нагадують - дорожчає оформлення закордонного паспорта
Детальніше
У Вінниці з'явились сквери Долинки, Людвиківка та провулок Галицької Армії
Детальніше
На вулиці Архітектора Артинова у Вінниці облаштовують інклюзивне середовище
Детальніше
У Вінниці перекрили рух на ділянці по 1-му провулку Індустріальному
Детальніше
У Жмеринці та навколишніх селах перейменували ще 207 вулиць та провулків
Детальніше