Чорнобильський диспансер у Вінниці обладнали зовнішнім ліфтом
У Вінницькому обласному спеціалізованому клінічному диспансері радіаційного захисту населення встановили зовнішній ліфт. З 14 грудня підйомник уже працює.
За ініціативи голови обласної Ради Вячеслава Соколового й підтримки депутатів обласної Ради внесли зміни до обласного бюджету на наступний рік та спрямували два мільйони гривень на реконструкцію приміщення головного корпусу закладу зі встановленням зовнішнього ліфта. Наявність підйомника у медичному закладі була обов’язковою умовою для укладення угод із Національною службою здоров'я України.
Навесні керівники найчисельніших на Вінниччині громадських організацій, що опікуються постраждалими від Чорнобильської катастрофи, звернулись до мене з проблемою - відсутність зовнішнього підйомника у профільному медзакладі, Вінницькому обласному спеціалізованому клінічному диспансері радіаційного захисту населення. Без ліфта лікарня не могла працювати за угодами із Національною службою здоров'я України та, фактично, виконувати свою основну функцію. А головне – у диспансері лікуються люди, для яких піднятися сходами на другий поверх – велика проблема, – говорить голова обласної Ради Вячеслав Соколовий.
Пріоритетними пацієнтами для диспансеру залишаються постраждалі внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС та ліквідатори, спортсмени та особи, які займаються фізичною культурою та спортом.
У травні обласна Рада проголосувала зміни до бюджету та виділила два мільйони гривень для диспансеру. Прохання чорнобильців виконано. Сьогодні ми бачимо результат нашої спільної роботи. І це – в першу чергу – належні умови для пацієнтів і належні умови праці для лікарів. На зовнішній ліфт спрямовано 1,4 млн грн, а понад 500 тис. грн - на встановлення генератора, що забезпечить безперебійну роботу ліфта при відключенні електропостачання та кисневих концентраторів, що життєво необхідно для киснезалежних післяковідних пацієнтів, – каже Вячеслав Соколовий.
Вінницький обласний спеціалізований клінічний диспансер радіаційного захисту населення – заклад третинного рівня. Він надає спеціалізовану медичну допомогу за 14 пакетами "Програми медичних гарантій", згідно із договорами з Національною службою здоров’я України.
Нині у диспансері працює 185 працівників. У структурі закладу чотири стаціонарні відділення, розраховані на 100 ліжок та консультативна поліклініка на 154 відвідування, в якій ведуть прийом спеціалісти з понад 20 спеціальностей.
Нагадаємо, Чорнобильський диспансер став єдиним на Вінниччині, який лікує ускладнення від коронавірусної хвороби.