Бюджет Вінницької територіальної громади на 2021 рік: вінничанам представили проєкт

Бюджет Вінницької територіальної громади на 2021 рік: вінничанам представили проєкт

10:24 09.12.2020

8 грудня відбулись громадські слухання з приводу обговорення проєкту бюджету Вінницької міської територіальної громади на 2021 рік. Усі бажаючі мали можливість ознайомитись з проєктом головного фінансового документу на наступний рік, отримати відповіді на свої питання, висловити своє бачення з питань наповнення бюджету в наступному році та спрямування і використання коштів.

На початку громадських слухань заступник міського голови Андрій Очеретний  коротко розповів про проект бюджету 2021 року.

Бюджет за доходами визначено в розмірі 4645,7 млн грн. Щодо видатків, то як і в попередні роки, вони є соціально спрямованим. Загальна сума видатків бюджету на фінансування соціально-культурної сфери та заходи, пов'язані з соціальним захистом населення, складають майже 57 %. У 2021 році з бюджету Вінницької територіальної громади вже будуть фінансуватися заклади освіти, культури, охорони здоров'я шести сільських приєднаних громад, а це Вінницько-Хутірська, Великокрушлинецька, Гавришівська, Малокрушлинецька, Писарівська, Стадницька. На їхнє утримання у бюджеті передбачено 58,6 мільйони гривень. Також ми пам'ятаємо, що є пандемія, і з метою подолання захворюваності на COVID-19, піклуючись про здоров'я мешканців територіальної громади, захист працівників закладів охорони здоров'я та стимулювання працівників медичних закладів, - у проекті бюджету ми передбачаємо видатки на загальну суму 74,6 мільйона гривень на придбання медикаментів, засобів індивідуального захисту, оплату послуг та облаштування кисневих точок, ремонт апаратів штучної вентиляції легень та на виплату муніципальної надбавки працівникам закладів охорони здоров'я у першому кварталі 2021 року на умовах, які діють у грудні 2020 року, – повідомив Андрій Очеретний.

Проект бюджету презентувала директорка департаменту фінансів міської ради Наталія Луценко.

Особливості формування місцевих бюджетів на 2021 рік

Наталія Луценко розповіла про основні особливості формування проектів місцевих бюджетів на 2021 рік. Серед них – реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Проведення адміністративної реформи та утворення на місцях нових територіальних громад згідно з розпорядженнями Кабінету Міністрів України за результатами проведення місцевих виборів.

Також зміни окремих положень бюджетної децентралізації, вжиття заходів по боротьбі з COVID-19, які обмежили діяльність суб'єктів господарювання. Надання підтримки малому і середньому підприємництву через оподаткування, що вплинуло на наповнення місцевих бюджетів.

Підвищення мінімальної заробітної плати та ставки працівника І тарифного розряду в 2021 році на 25,5 % без забезпечення видатків відповідними джерелами фінансування суттєво зменшило можливості місцевих бюджетів по фінансуванню видатків бюджету розвитку.

Формування проекту бюджету на 2021 рік здійснювалось з урахуванням забезпечення життєдіяльності та розвитку всіх громад, які увійшли до складу Вінницької міської територіальної громади, в тому числі Вінницької та Деснянської.

Доходи бюджету

Бюджет на 2021 рік за доходами сформовано в обсязі 4645,7 млн грн, що на 6,3 % більше бюджету поточного року. Загальний фонд займає основну роль у формуванні бюджету. Від власних і закріплених доходів до загального фонду заплановано отримати 3638,6 млн грн, що на 8,6 % більше порівняно з минулим роком. Основними бюджетоутворюючими податками у 2021 році залишаються податок на доходи фізичних осіб, плата за землю, акцизний податок, єдиний податок, податок на нерухоме майно.

Враховуючи перспективи економічного розвитку громади в наступному році, від ПДФО плануємо отримати 2398,1 млн грн із зростанням до поточного року на 12,2 %, що відповідає темпам збільшення фонду оплати праці у 2021 році. Від єдиного податку надходження складуть 630,6 млн грн і зростуть на 8 %, в зв'язку із збільшенням розмірів мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, – каже Наталія Луценко.

Щодо трансфертів з інших бюджетів в 2021 році бюджету Вінницької міської територіальної громади передбачено лише освітню субвенцію в сумі 717,8 млн грн.

Спеціальний фонд, на який приходиться 6,2 % всіх доходів бюджету на 2021 рік, сформовано в сумі 289,3 млн грн. Найбільшою складовою спеціального фонду є субвенція з державного бюджету на реформування регіональних систем охорони здоров'я для реалізації спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту по будівництву кардіоцентру в сумі 120,4 млн грн. Доходи бюджету розвитку заплановано в сумі 90,0 млн грн. Від власних надходжень бюджетних установ заплановано отримати 70,5 млн грн.

Для фінансування видатків бюджету розвитку, які суттєво перевищують доходи, буде передано кошти із загального фонду бюджету в сумі  833,4 млн грн. Таким чином, загальний фінансовий ресурс бюджету розвитку сформовано в сумі 923,4 млн грн.

Видатки бюджету

Відповідно до обсягу власних доходів та переданих з інших бюджетів субвенцій загальний обсяг видатків бюджету на 2021 рік визначено в сумі 4645,7 млн грн, в тому числі видатки за рахунок власних доходів збільшилися на 3,3 %, і склали 3807,5 млн грн, видатки за рахунок субвенцій з державного і обласного бюджетів сформовано в сумі 838,2 млн грн.

Видатки загального фонду повністю забезпечують потребу у поточних видатках галузей. Їх обсяг визначено в сумі 3487,0 млн грн. В бюджеті в повному обсязі врахована потреба в коштах на виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери і проведення розрахунків за енергоносії та комунальні послуги, які споживаються бюджетними установами.

Структура видатків загального фонду бюджету на 2021 рік залишається без змін, за виключенням ПТНЗ, фінансування яких передано на обласний рівень. Структура видатків вказує на соціальну спрямованість бюджету, адже 57 % всіх видатків загального фонду направляється на утримання соціально-культурної сфери та соціальний захист населення.

Видатки по захищених статтях також мають значну частку у видатках загального фонду бюджету (68,8 %). Обсяг видатків по галузі «Освіта» на 2021 рік визначено в обсязі 1619,4 млн грн, що на 27,4 % більше проти планових показників 2020 року.

Обсяг передбачених видатків забезпечуватиме функціонування 116 бюджетних установ, в тому числі утримання 11 закладів приєднаних територіальних громад. В 2021 році заклади усіх рівнів надання медичної допомоги отримують пряме фінансування від Національної служби здоров'я України за надані медичні послуги населенню за Програмою медичних гарантій, згідно із Законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». Разом з тим, держава не забезпечує надання всіх медичних послуг відповідно до потреби. Тому роль місцевих бюджетів у цьому питанні залишається вагомою. На 2021 рік на галузь «Охорона здоров'я» в проекті бюджету передбачено 214,1 млн грн, що майже втричі більше проти бюджету 2020 року. Визначений обсяг видатків бюджету планується направити на забезпечення готовності закладів охорони здоров'я для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 – 74,6 млн грн; надання населенню міста медичних послуг – 25,6 млн грн.

В проекті бюджету 2021 року видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення передбачені в обсязі 160,3 млн грн, що на 70 % більше показників 2020 року.

Для забезпечення роботи житлово-комунального господарства на 2021 рік в загальному та спеціальному фондах бюджету передбачено видатки в сумі 754,5 млн грн. Для забезпечення стабільної та безпечної роботи міського транспорту в бюджеті заплановано 299,1 млн грн, що на 5,5 % більше попереднього періоду.

Видатки спеціального фонду сформовано в сумі 1158,7 млн грн, які включають видатки бюджету розвитку – 843,2 млн грн; цільових фондів міської ради – 6,0 млн грн; бюджетних установ за рахунок власних надходжень – 70,5 млн грн; а також на будівництво кардіоцентру за рахунок субвенції з державного бюджету.

Підсумовуючи інформацію по проекту бюджету, хочу сказати, що бюджет 2021 року є бюджетом стабільності, тому що по всіх галузях, які отримують кошти з бюджету, заплановано необхідні видатки для їхнього стабільного функціонування. Щодо бюджету розвитку, то видатки розвитку заплановані в сумі 843,2 млн грн, його частка в загальному обсязі бюджету становить 18%, тобто є дещо меншою порівняно з показником поточного року. Продовжуємо впровадження в бюджетний процес середньострокового планування на наступні 2 бюджетні періоди: 2022 та 2023 роки, – каже Наталія Луценко.

Дивіться також: Бюджет пандемічного року

Embedded thumbnail for Бюджет Вінницької територіальної громади на 2021 рік: вінничанам представили проєкт

Читайте також

У Вінниці розпочались інформаційні зустрічі за підсумками 10 місяців виконання бюджету 2024 року
У Вінниці розпочались інформаційні зустрічі за підсумками 10 місяців виконання бюджету 2024 року
Детальніше
У Вінниці відбувся третій Ярмарок вакансій в рамках проєкту PROLEAP
У Вінниці відбувся третій Ярмарок вакансій в рамках проєкту PROLEAP
Детальніше
Нові ідеї для українських шкіл директори одеських ліцеїв вивчають досвід Вінниці
Нові ідеї для українських шкіл: директори одеських ліцеїв вивчають досвід Вінниці
Детальніше
10 місяців бюджету 2024 Вінницький міський голова Сергій Моргунов розповів про головні напрями спрямування коштів
10 місяців бюджету 2024: Вінницький міський голова Сергій Моргунов розповів про головні напрями спрямування коштів
Детальніше
Бюджет територіальної громади «Безпека та оборона», «Стійкість» і «Турбота»
"На часі" з Вінницьким міським головою Сергієм Моргуновим: пріоритети незмінні - безпека, оборона, стійкість і турбота
Детальніше
Вінниця взяла участь у виставці ReBuild Ukraine – Construction and Energy
Вінниця взяла участь у виставці ReBuild Ukraine – Construction and Energy
Детальніше