Бюджет стабільності: депутати ухвалили головний кошторис Вінниці на 2021 рік

Бюджет стабільності: депутати ухвалили головний кошторис Вінниці на 2021 рік

14:23 24.12.2020
218

24 грудня під час сесії міської ради депутати ухвалили головний фінансовий документ міста на 2021 рік. Він є бюджетом стабільності, щоб забезпечити стабільне функціонування всіх сфер життєдіяльності міста – соціально-культурної, житлово-комунального господарства, роботи транспорту. Перед містом є низка викликів, спричинених пандемією. Тож на наступний рік також заплановані видатки на продовження заходів програми "Вінничани важливі".

Проект бюджету представила директорка департаменту фінансів міської ради Наталія Луценко.

Проект бюджету на 2021 рік є збалансованим і реалістичним. Бюджет у наступному році забезпечить стабільне функціонування всіх сфер життєдіяльності міста. 8 грудня було проведено громадські слухання, на яких представлено основні показники проекту бюджету. 10 грудня проект бюджету схвалено на засіданні виконавчого комітету міської ради  Проект бюджету також обговорено на засіданнях всіх постійних комісій міської ради та підтримано ними, – зазначила Наталія Луценко.

Бюджет стабільності: депутати ухвалили головний кошторис Вінниці на 2021 рік

Бюджет Вінницької міської територіальної громади на 2021 рік за доходами сформовано в обсязі 4645,7 млн грн, що на 6,3 % більше бюджету поточного року. Загальний фонд займає основну роль у формуванні бюджету. Основними бюджетоутворюючими податками у 2021 році залишаються податок на доходи фізичних осіб, плата за землю, акцизний податок, єдиний податок, податок на нерухоме майно.

Відповідно до обсягу власних доходів та переданих з інших бюджетів субвенцій загальний обсяг витрат бюджету на 2021 рік визначено в сумі 4645,7 млн грн, в тому числі видатки за рахунок власних доходів заплановані в розмірі 3807,5 млн грн, видатки за рахунок субвенцій з державного бюджету сформовано в сумі 838,2 млн грн.

Видатки загального фонду повинні забезпечити потребу у поточних видатках галузей. Їх обсяг визначено в сумі 3487,0 млн грн.

Була досить серйозна дискусія по залишенню акцизу на пальне в місцевих бюджетах. Я хочу сказати, що багато народних депутатів від різних політичних сил і в тому числі депутатів з Вінницького регіону підтримали позицію громад, щоб цей акцизний податок залишити. А для бюджету Вінниці це 113 мільйонів гривень. Тому це вже є позитивна новина, яка дасть нам можливість направити відповідний ресурс на розвиток інфраструктури, зокрема на дороги, – зауважив міський голова Сергій Моргунов. 

Бюджет стабільності: депутати ухвалили головний кошторис Вінниці на 2021 рік

Нагадаємо, Плани Вінниці на 2021 рік: аеропорт, завод, спорткомплекс і два садочки... І це ще не все!

Читайте також
Сергій Моргунов: Тільки в єдності українці можуть відстояти суверенітет і соборність держави
Детальніше
Держбюджет-2021: які дотації отримає Вінницька область
Детальніше
Вінниця спільно з громадами створить новий культурний маршрут
Детальніше
Сергій Моргунов: Ситуація з тарифами вимагає негайних кроків центральної влади назустріч людям
Детальніше
"Вінничани важливі": торік щомісячну допомогу у Вінниці отримали більше 10 тис. містян
Детальніше
Вінниця – перше місто в Україні, де інвесторів безкоштовно підключатимуть до електропостачання
Детальніше