Бібліотека ім. Тімірязєва у Вінниці не хоче носити ім'я російського науковця

Бібліотека ім. Тімірязєва у Вінниці не хоче носити ім'я російського науковця

16:32 04.03.2022

Головна бібліотека Вінниччини не хоче мати ім`я російського науковця. Колектив Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки оприлюднив відповідне звернення. За дорученням колективу закладу культури його підписала директорка Лариса Сеник.

Про це повідомляє Вінницька обласна рада.

У зверненні йдеться:

"Шановні колеги, користувачі, всі поціновувачі бібліотеки!

Сьогодні, у такі трагічні для нашої країни часи, коли російський агресор нищить наші міста й селища, плюндрує наші святині, вбиває мирних громадян і, що найстрашніше, дітей, вважаємо недопустимим та аморальним носити ім’я російського вченого.

Питання перейменування бібліотеки обговорювалося давно, як у колективі, так і в громаді, особливо в колах патріотично налаштованої інтелігенції і зараз, як ніколи, є на часі.

Співробітники обласної наукової бібліотеки роблять посильний внесок у нашу перемогу – подають достовірну інформацію про події в Україні на веб сайті та своїх сторінках і в групах у соцмережах, звертаються до колег у інших країнах, блокують ворожі фейкові сайти та інформаційні канали, перераховують кошти на потреби ЗСУ, займаються волонтерством на допомогу армії та переселенцям з інших областей України.

В усі часи, особливо за роки незалежності України, бібліотека здійснювала велику роботу з популяризації історії України, рідного слова, мистецтва, традицій, звичаїв, обрядів українського народу та національностей, що проживають на теренах області, сприяла культурно-просвітницькому та патріотичному вихованню молоді. Ми хочемо жити і надалі працювати під мирним небом на благо нашої рідної України.

Колектив бібліотеки підтримує рішення щодо зміни назви закладу. Найближчим часом ми подамо на розгляд сесії Вінницької обласної ради відповідні документи щодо офіційного оформлення рішення про зміну назви Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва.

Колектив бібліотеки бажає нашій країні найшвидшої перемоги, миру і процвітання. З нетерпінням чекаємо, коли зможемо зустріти користувачів у стінах обласної книгозбірні та надавати їм повний спектр сучасних бібліотечних послуг.

Слава Україні!"

Нагадаємо, Вінниця продовжує приймати біженців. У вінницьких школах і гуртожитках коледжів та університетів вже перебуває понад тисяча людей.

Читайте також

Вінницька центральна міська бібліотека імені І. Бевза відзначила 50-річчя
Детальніше
Вінницька бібліотека запрошує долучитися до збору коштів на ЗСУ
Детальніше
До Дня Європи у Вінницькій громаді провели низку культурних заходів
Детальніше
У Вінниці на благодійному ярмарку зібрали кошти на потреби ЗСУ
Детальніше
У Вінниці заклади культури та освіти підписали Меморандум про співпрацю
Детальніше
Юні вінницькі декламатори змагались в конкурсі читання патріотичної поезії
Детальніше