Безпечний офлайн у Вінниці дооснащують укриття в навчальних закладах

Безпечний офлайн: у Вінниці дооснащують укриття в навчальних закладах

20:11 06.09.2022

Щебечуть птахи, дзюрчить водоспад... Здавалось би звичайна інтерактивна картина. Втім, її призначення – не інтер'єрний декор. 

Заспокійливий пейзаж на стіні укриття допомагає вінницьким школярам позбутися страхів під час повітряної тривоги.  

З кожним днем батьки все більше готові відпускати дітей на офлайн-навчання, - говорить директорка департаменту освіти міськради Оксана Яценко.

Безпечний офлайн: у Вінниці дооснащують укриття в навчальних закладах

Головна вимога для навчання наживо – наявність надійного укриття в освітньому закладі. Як проходить дооснащення таких приміщень перевірив особисто міський голова. 

Є чіткі вимоги щодо санітарного стану, повинні бути аварійні виходи, освітлення, санвузол, меблі. А щоб привести приміщення до такого стану потрібні ресурси та час, - говорить вінницький міський голова Сергій Моргунов.

З 44 вінницьких шкіл пристосовані приміщення сьогодні мають три десятки. На облаштування та оснащення їх необхідним кошти виділили з бюджету громади. Ще п’ять шкіл домовились про використання укриттів, розташованих в будівлях поруч. 

Виділили на всі школи й садочки 50 млн грн, із них 32 мільйони - на капітальні видатки, на проведення самих ремонтів. Ще надані кошти на біотуалети, освітлення, для закупівлі генераторів, - говорить Сергій Моргунов.

Безпечний офлайн: у Вінниці дооснащують укриття в навчальних закладах

В приміщенні, яке інспектував мер, нині працюють над облаштуванням вентиляції та санвузлів. Роблять стяжку, аби покласти нову підлогу, ремонтують стіни. Вже  провели світло, працює вентиляція, облаштовані запасні виходи. А днями з’явиться і додатковий вай-фай канал.

Міністерство цифрової трансформації України оголосило про можливість подання заявок на підключення вай-фай. Двадцять п'ять закладів подали заявки, а шість облаштували все самостійно, - каже Оксана Яценко.

Заходи, до яких вдається вінницька громада заради безпеки дітей, безпрецедентні. Коштів на це не шкодують. 

Нам дістався досить важкий спадок: в основному всі школи та заклади освіти будувались під час Радянського Союзу і в жодному не передбачалось укриття. Ми адаптуємо підвальні та цокольні приміщення під найпростіші укриття із дотриманням вимог ДСНС, - додає Оксана Яценко.

В результаті, кажуть педагоги, в шкільних стінах нарешті лунають дитячі голоси. І з кожним днем за парти сідає все більше учнів. 

Дуже хочемо гамір чути сміх, дитячий гомін, які робить вчителя щасливим, - говорить директорка ліцею Наталія Тітова.

Безпечний офлайн: у Вінниці дооснащують укриття в навчальних закладах

Загалом у Вінницькій громаді 117 комунальних закладів освіти. Наразі з міського бюджету виділили кошти на ремонти та придбання обладнання для облаштування укриттів у більш як тридцяти школах та садочках. 

Нагадаємо, вінницький міський голова Сергій Моргунов доручив пришвидшити процес приведення до належного стану найпростіших укриттів у закладах освіти, у тому числі у контексті їх підготовки до опалювального сезону. 


 

Читайте також

Стійкість інфраструктури міста під час війни: Вінниця готується до опалювального сезону
Детальніше
У вінницькому ліцеї провели благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ
Детальніше
У місті-партнері Вінниці Мюнстері провели захід на знак солідарності та дружби
Детальніше
Вінницький ліцей № 27 зібрав майже 346 тисяч гривень на підтримку ЗСУ
Детальніше
У Вінниці із робочим візитом перебував Надзвичайний і Повноважний Посол Великобританії
Детальніше
Вінницький осередок Veteran Hub допомагає Захисникам, Захисницям та їхнім рідним
Детальніше