808 ОСББ створили у Вінниці: які переваги отримують співвласники

808 ОСББ створили у Вінниці: які переваги отримують співвласники

15:37 08.09.2022

Вибір оптимальної форми управління багатоквартирним будинком є запорукою комфортного проживання та добробуту вінничан. І цей вибір мають зробити мешканці разом зі співвласниками будинку.

Велика кількість ухвалених рішень про створення ОСББ зумовлена тим, що об’єднання має чимало переваг над іншими формами управління будинком. Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі – ОСББ, об’єднання) – це юридична особа, яка створюється співвласниками будинку для захисту їхніх прав, використання спільного майна та управління будинком.

За цей рік у Вінниці створили 20 ОСББ у 25 будинках. Всього у нашому місті 808 ОСББ у 876 будинках, – каже начальник відділу по розвитку ОСББ ВМР Ігор Іванов. – За останні роки Вінницька міська рада та її виконавчий комітет прийняли низку рішень щодо підтримки об'єднань співвласників багатоквартирних будинків. Наразі діє кілька муніципальних програм. Найпопулярніша – капремонт одного із видів конструктивних елементів (двох – якщо будинок введено в експлуатацію до 1970 року) за рахунок бюджету громади. Співвласники самі обирають, що їм необхідно зробити в їхньому будинку: відремонтувати дах, оновити ліфти чи замінити мережі.

Ігор Іванов також додав, що виконати інші ремонтні роботи, в тому числі і благоустрій прибудинкової території, можна за програмою співфінансування. За такої умови місто фінансує 70% витрат, а 30% – мешканці.

Якщо вінничани бажають долучитись до ініціативиих співвласників багатоквартирних будинків міста та взяти управління будинком у свої руки, необхідно звернутись до "Ресурсного центру підтримки ОСББ міста Вінниця" за адресою: вулиця Келецька, 65 (другий поверх) або за номером (067) 430–32–26.

Які переваги ОСББ

Серед переваг у створенні ОСББ варто виділити наступні:

  • Відкриття власного рахунку об'єднання дає можливість співвласникам контролювати використання та накопичення коштів, які щомісячно сплачують за послугу з утримання багатоквартирного будинку та його прибудинкової території, впливати на прийняття рішень, ефективно управляти спільним майном.
  • Отримання безкоштовного капітального ремонту. Багато років у Вінниці продовжує діяти муніципальна програма підтримки співвласників ОСББ. Умови такі: при створенні об'єднання міська влада проводить капітальний ремонт одного конструктивного елементу (покрівля, внутрішні інженерні мережі, прибудинкова територія тощо). У випадку якщо будинок зведений до 1970 року – проводять капремонти двох конструктивних елементів.
  • Неприбутковість організації дає можливість не сплачувати ПДВ з усіх видів доходу об'єднання, що є суттєвою економією коштів співвласників будинку.
  • Обирати надавачів послуг та самостійно укладати договори. Голова правління ОСББ має право від імені співвласників укладати договори на обслуговування будинку з тими компаніями, які пропонують кращі умови надання послуг, а також будь-якої миті може розірвати договір, якщо компанія неякісно виконуватиме роботу.
  • Самостійно визначати ціну послуг за послугу з управління їхнім будинком. Співвласники на загальних зборах формують кошторис та затверджують розмір внеску за вищезазначену послугу.
  • Оформлення права власності на прибудинкову територію дає можливість створення приватних паркомісць, будівництво спортивних або ж дитячих майданчиків тощо.
  • Отримувати додатковий дохід від оренди нежитлових приміщень, розміщення рекламної продукції, укладання договорів сервітутів тощо.

Окрім того, ОСББ може брати участь у міських програмах ремонту житла, у державних та місцевих програмах фінансування ОСББ, втілювати проєкти з термомодернізації. Однією з програм підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків є програма "Енергодім" ДУ "Фонд енергоефективності", що передбачає часткове (від 50% до 70%) відшкодування витрат ОСББ на заходи з енергоефективності.

Нагадаємо, за останні три роки мешканці вже 145 будинків скористались можливістю при створенні ОСББ зробити капітальний ремонт конструктивного елементу коштом бюджету громади.

Читайте також

У Вінниці продовжують встановлювати двері в укриття з автоматичними замками
Детальніше
У Вінниці розпочали капремонт стиків стінових панелей ще однієї багатоповерхівки
Детальніше
У Вінниці завершують капремонт ліфта у ще одній багатоповерхівці
Детальніше
У Вінниці розпочали капремонт покрівель одразу у чотирьох будинках
Детальніше
У Вінниці замінюють вікна у двох будинках на вулиці Антоновича
Детальніше
У Вінниці провели чергове жеребкування для учасників програми «Муніципальне житло»
Детальніше