5 років, які вивели Вінницю в лідери чисельних рейтингів

5 років, які вивели Вінницю в лідери чисельних рейтингів

21:13 28.08.2020

Вінниця змін. Комфортне доглянуте, затишне місто. За ритмом життя ми досить часто не помічаємо наскільки відрізняємось від інших на карті України. Та це дуже кидається в очі тим хто вперше пізнає Вінницю, і вже не хоче її залишати. 

Тетяна

Мне очень понравилось, что город чистый, что транспорт новый. Удобно расплатиться с мобильного приложения. Быстро все. И нам очень понравились парки и много детских площадок. С ребенком — это кайф, — відзначила Тетяна з м. Маріуполь.

Марина

Вінниця змінилася, вона стала більш комфортніша, більш європейська. Тут є більше місць, де можна сісти і відпочити. Сюди хочеться приїхати. Тут є ці співаючі фонтани дуже гарно. Вони не програють Барселоні, скажу з власного досвіду, — поділилась Марина з м.Київ.

нові дороги Вінниця

Новенькі дороги, проспекти, садочки, транспорт, майданчики та чистота. За кожним із цих слів стоїть колосальна кропітка і продумана робота. Цьогоріч збігає термін «Стратегії 2020», триває амбітний для міста процес розробки планів на наступне десятиліття. Та перш ніж говорити про них мер Сергій Моргунов підсумував здобутки за 5 останніх років. А вони показали, що приваблює Вінниця не лише туристів, а й інвесторів. Розширення існуючих та створення нових підприємств дало плюс 9 тисяч робочих місць.

динаміка відкриття нових заводів у Вінниці за 5 років

Динаміка відкриття нових заводів на останніх 5 років була найкращою серед територіальних громад України в тому числі обласних центри. Ми відкрили 3 нових заводи. Це "ГРІНКУЛ", 1 черга, ДП «Електричні системи». І перший завод по виготовленню сонячних панелей KNESS, — розповів Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Статус міста, комфортного для життя, пітверджує на практиці його розбудова та нові мікрорайони. Програма «Муніципальне житло дала містянам вже 6 висоток, квадратні метри в яких отримала 431 родина, заплативши найнижчі в місті ціни.

Муніципальне житло Вінниця

Ми далі будемо працювати, ми шукаємо різні можливості щодо земельних ділянок, щоб будувати якісне житло з конкурентною ціною, яка б давала можливість різним людям отримувати це житло, — зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов. 

Яскравими барвами заграли новозбудовані дитячі садочки Пазлик в Академічному, «Дзвінка» на Антонова, «Смайлик» на замості та «Мадагаскар», що на Трамвайній.

дитсадки Вінниця

А також ми реконструювали фактично два нових дитячих садочків на Порика і Космонавтів. Ми в цьому році завершуємо амбітний проект школи на Поділлі. І хочу подякувати інвестору концерну «Поділля» 25 млн грн. А далі ми долучились бюджетними коштами долучився Гройсман і цього року діти зможуть піти в перший і не тільки в перший а й в 10 клас школи на Поділлі, — сказав Сергій Моргунов.

утеплення шкіл і садків

А заразом комплексно утеплити десяток шкіл, 9 садочків, в роботі ще майже стільки ж освітніх закладів. Та якісна школа по-вінницьки не лише тепла з гарним устаткуванням, вона орієнтована на дитину.

У всіх дитячих садочках і школах ми встановили систему очистки води 9 ступенів, замінено харчоблоки в усіх школах. В усіх садочках ми встановили пароконвектомати, і ми почали програму по встановленню пароконвектоматів в школах. І запроводили три напрямки харчування: шведський стіл, харчування по системі Клопотенка і по системі «Мій вибір», коли діти замовляють ті страви які їм до вподоби, — розповів Сергій Моргунов.

Та не навчанням єдиним. Новенькі мультикомплекси, дитячі майданчики – до послуг любителів активного відпочинку. А на додачу за 5 років у місті збудували ще й сучасні стадіони біля шкіл. До непізнаваності змінюються і двори висоток. Відремонтували вже 180. Коштом громади лагодять дахи, проводять нові комунікації та стелять асфальт.

дитячі майданчики

Та й дістатись з комфортом будь-якого куточка міста — то не проблема. Новеньким асфальтом виблискують не лише магістральні, а й вулиці в віддалених районах. Оксамитовим шляхом рухаються трамваї по Замостянській та Гагаріна. А ще Вінниці, чи не єдиній в Україні, вдалось зберегти всі види громадського транспорту. Більше того – оновити.

громадський транспорт Вінниця площа Гагаріна

Ми навчились робити «Вінвеї», «ВінЛайни». Ми мали закупити 10 автобусів, але коронокриза вплинула, — розповів Сергій Моргунов.

Пишаються у Вінниці і прозорими офісами. За лічені хвилини містяни оформлюють довідки, отримують консультації і навіть одружуються. Порахували, що з 2015 року до адмінцентрів звернулись понад 4 мільйони відвідувачів.

прозорі офіси Вінниця

Серед пріоритетів останньої п’ятирічки – охорона здоров’я містян. Відкрили сучасне відділення анестезіології та інтенсивної терапії в першій лікарні, 3 амбулаторії сімейної медицини, хоспісне відділення. На часі спорудження Хірургічного корпусу в лікарні швидкої допомоги.

Нові парки та сквери, очищення Південного Бугу, реалізовані ідеї містян і ще, ще, ще. На фінішну пряму стратегії 2020 Вінниця вийшла із не менш, як півтора десятком відзнак і нагород від поважних міжнародних інституцій і всеукраїнських рейтингів. Що ж до планів на майбутнє – мер небагатослівний, але впевнений.

Комфортне місто має розвиватись далі, — сказав Сергій Моргунов.

Embedded thumbnail for 5 років, які вивели Вінницю в лідери чисельних рейтингів

Читайте також

У Вінниці затримали чоловіка, який вкрав велосипед з під'їзду багатоповерхівки
У Вінниці затримали чоловіка, який вкрав велосипед з під'їзду багатоповерхівки
Детальніше
60 із 63 територіальних громад Вінниччини ухвалили Стратегії розвитку
60 із 63 територіальних громад Вінниччини ухвалили Стратегії розвитку
Детальніше
У Вінниці обговорили розробку культурної стратегії територіальної громади
У Вінниці обговорили розробку культурної стратегії територіальної громади
Детальніше
Для Вінниці тиждень, що минає запам'ятається кількома знаковими подіями
Для Вінниці тиждень, що минає запам'ятається кількома знаковими подіями
Детальніше
У Вінниці висаджують квіти у кольорах прапора та у вигляді вишиванки
У Вінниці висаджують квіти у кольорах прапора та у вигляді вишиванки
Детальніше
У Вінниці цьогоріч фонтани запустять значно пізніше, аніж в попередні роки
У Вінниці цьогоріч фонтани запустять значно пізніше, аніж в попередні роки
Детальніше