Якого кольору обличчя війни? Розповідають актори знищеного Маріупольського драмтеатру
У Вінницькому академічному музично-драматичному театрі ім. Садовського презентували виставу Маріупольського аматорського театру "Концепція" під назвою "Обличчя кольору війна". Театралізована постановка заснована на документальних подіях і розповідає про перебування людей в окупованому Маріуполі, їхню боротьбу за життя. Вінницький міський голова Сергій Моргунов подякував колективу за виступ на вінницькій сцені та наголосив, що цю правдиву історію має побачити увесь світ.
Показ вистави Олексія Гнатюка "Обличчя кольору війна" у Вінниці відбувся 14 вересня. Авторами твору виступили самі учасники незалежного маріупольського театру "Концепція", а також актори з інших місцевих труп. Дехто з них пробув в окупації майже півтора місяця і був свідком жахіть справжнього геноциду українців в Маріуполі.
Після того, як основна частина трупи пішки вийшла з міста, режисер та актори опинилися в Києві, їх підтримав столичний Театр на Подолі. Маріупольським артистам було надано сцену для репетицій та вистави. Учасники театру кажуть, що цю виставу зробили для того, щоб їхнє рідне місто Маріуполь пам’ятали.
Ідея вистави - показати Україні та усьому світу нашу трагедію, переживання та біль. Сказати про те, що ми обов’язково повернемося у наш визволений Маріуполь. Адже культура міста - це його душа і поки жива душа - живий Маріуполь, - говорить художній керівник театру авторської п’єси Олексій Гнатюк.
За його словами, у виставі йдеться про період з 24 лютого по 27 березня та події, які довелось пережити маріупольцям.
Це - єдина вистава у репертуарі, з якою не хочеться виходити, але я розумію, що треба. Щоразу приходиться відчувати нестерпний біль, коли доводиться грати свою історію життя, яка була у Маріуполі, - говорить актриса театру "Концепція" Аліна Дворак.
Міський голова Сергій Моргунов подякував колективу та організаторам за виступ у Вінниці.
Маленька героїня, яка втратила рідних, сказала, що цього не можна пробачити. Маріуполь ніколи не пробачить - і не тільки Маріуполь, а й вся Україна. Але ми знаємо, що ми переможемо. Тому що сила українського народу в тому, що ми вміємо і знаємо, як об’єднатись заради єдиної мети – заради збереження життя, заради перемоги, заради відсічі ворогу і допомоги Збройним Силам України. І ми бачимо цю єдність в героях вистави - а це історії реальних ідей, - каже Сергій Моргунов. - Неможливо передати емоції після перегляду. Дякую.
Після виступу акторам символічно передали фрагменти люстри зі зруйнованого Маріупольського драматичного театру, які вдалось вивезти. Глядачі в залі не стримували сліз. Вінницька публіка аплодувала трупі стоячи.
Дивитись виставу, ті зворушливі історії, які для нас, переселенців, є реаліями життя, надзвичайно важко. Актори правдиво передали, що вони прожили в таких надзвичайних умовах, - говорить переселенка з Маріуполя Зоя Філіпова, яка прийшла на виставу.
З виставою "Обличчя кольору війна" театр планує вирушити далі туром по Україні, а також за кордон. По завершенню вистави вінничани мали можливість також відвідати фотовиставку "Голоси Мирних", яку розгорнули у фоє театру.
"Ця історія добре знайома кожному маріупольцю, саме тому вона потужно та емоційно відгукнулась у наших серцях", - анонсували виставу організатори.