У Вінницьких Хуторах відбувся благодійний мистецький етнопроєкт «Де гаївка лунала»
Весна – час пробудження природи та віри у краще майбутнє. Саме така атмосфера панувала у Вінницьких Хуторах, де відбувся мистецький етнопроєкт «Де гаївка лунала». Уже третій рік поспіль він запрошує жителів громади поринути у багатий світ великодніх традицій з обрядовими піснеспівами, конкурсами, майстер-класами та іграми.
Має захід і благодійну мету – збір коштів на підтримку Збройних сил України. Вкотре його організаторами виступили «Вінницька централізована клубна система» та департамент культури міської ради. А неповторного колориту дійству додали колективи КЗ «Вінницько-Хутірська дитяча школа мистецтв».

Де гаївка лунала – жителі Вінницьких Хуторів знають точно. Адже навесні із такою назвою тут проходить велике етнографічне дійство, що захоплює всіх – і малих, і великих – багатством традицій, щирістю та посмішками. За три роки воно стало направду родинним, ділиться виконувачка обов’язків директора «Вінницької централізованої клубної системи» Тетяна Казанська-Гавриш.
Його найбільше чекають діти, але ми бачимо тут і зв’язок поколінь. Це справді родинне свято. А наше завдання, як працівників культури, донести знання про українські прадавні звичаї та обряди, передати їх молоді, щоб так само підтримувала, зберігала та продовжувала їхнє життя у своїх сім’ях, – каже вона.
Надвечір затишний сквер у центрі громади перетворився на зелені декорації проєкту, вбраного у кольори української вишиванки та атрибути Великодня, серед яких почесне місце посідала велика «Писанка єднання», котру торік спільно створили учасники проєкту. Тут лунала музика, діяли тематичні локації з різноманітними конкурсами та майстер-класами для дітей та молоді, організованих працівницями бібліотеки-філії №4. На одному з них охочі розмальовували медове печиво, на інших – виготовляли кошики із паперових стаканчиків, флористичні композиції, декорували свічки з вощини. А заразом всі могли доторкнутися до життєдайного джерела народних традицій: дізнатися про символічне значення пасхального обрядодійства з виконанням гаївок. Ними величали весну, свято Воскресіння Господнього, бажали один одному достатку, миру та спокою.

Чим багаті, учасники події – учні місцевого ліцею та їхні батьки – представили на благодійному ярмарку з домашніми стравами. Усі зібрані кошти на ньому спрямують на потреби наших воїнів.
Продовжилось дійство яскравим концертом у Будинку культури, де глядачі насолодилися автентичним фольклором, українським танцем та композиціями у виконанні як місцевих творчих колективів, так і гостей із сусідніх населених пунктів.
В концертній програмі взяли участь найменші наші артисти з ансамблю “Веселі дзвіночки”, старші дівчатка – вихованиці вокального гуртка “Хуторяночка”, Народний аматорський ансамбль “З роси й води”. І звичайно наші давні друзі, які з нами тут уже втретє, – дитячий фольклорний колектив із Великих Крушлинець “Шалені бджілки” та дитячий вокальний ансамбль “Перлинки” зі Стадниці, – розповіла Тетяна Казанська-Гавриш.
Духовного забарвлення дійству своєю промовою надав настоятель Храму Покрови Пресвятої Богородиці села Вінницькі Хутори, протоієрей Петро Паршин. Він завдячив усім Ангелам охоронцям – воїнам, захисникам, Збройним силам України, які боронять нашу землю. Та побажав кожному миру та сили.
Сьогодні все українське, то наша міць. Ми дуже тішимося з того, що молодь охоче переймає нашу автентику, багатство культурного спадку та своїми талантами популяризує та примножує його, – зазначила завідувачка відділу культурно-дозвіллєвої роботи будинку культури села Стадниця Валентина Новотарська.
Організатори етнопроєкту «Де гаївка лунала» певні, що він матиме продовження та вже наступної весни знову збере усіх у дружньому, сімейному колі.
Нагадаємо, весну закликали, перемогу наближали. У Вінницьких Хуторах відбувся перший великодній фестиваль "Де гаївка лунала".