У Вінниці проведуть унікальну лекцію-дегустацію ароматів минулого
У Вінниці 4 липня відбудеться унікальна лекція-дегустація ароматів у межах ретро-фестивалю «Вінниця вінтажна: Смаки традицій» — вінничани зможуть буквально відчути на запах рослини, що століттями створювали смак української кухні та побуту.
Про це інформує ВІТА ТБ посилаючись на Офіс туризму Вінниці.
Історія живе не лише в музеях, іноді її варто вдихнути на повні груди, — йдеться у повідомленні.
Організатори пропонують вінничанам закрити на мить очі й уявити подільське подвір'я років сто тому — без супермаркетів чи екзотичних спецій, зате з городом, затишним садком, луками та різнотрав'ям буквально під ногами.
Які аромати можна буде відчути
Учасники лекції-дегустації зможуть познайомитися з рослинами, які століттями супроводжували традиційний побут подолян:
- материнка — трава, яку бабусі поважали як «жіночу», задовго до того, як у моду увійшло слово «орегано»;
- м'ята, що слугувала домашнім парфумом, та захисний, загадковий полин;
- корисний деревій, запашний донник із нотками ванілі та меду, пряний гісоп та навіть чорнобривці як кулінарна пряність;
- кануфер — справжній ексклюзив, рослина, яку раніше вирощували біля кожної хати для чаю, а сьогодні про неї знають лише одиниці.
Організатори наголошують, що запахи є такою ж частиною культурної спадщини, як старі фотографії, ретроавтомобілі чи вінтажні речі, і саме тому варто зберігати пам'ять і про них.
Де і коли відбудеться подія
Лекцію проведе Тетяна Гродецька — власниця садиби автентичного туризму «Баба Гавришиха». Захід триватиме 40 хвилин, вхід вільний.
- коли: 4 липня (субота) з 16:00;
- де: Ретро-гараж, Центральний міський парк ім. Леонтовича, зона колишнього автодрому;
- реєстрація: за посиланням на форму від Офісу туризму Вінниці;
- контакти: +380 (96) 775 67 95.





