У Вінниці просто неба відкрили традиційну виставку подільських писанок

У Вінниці просто неба відкрили традиційну виставку подільських писанок

21:12 02.05.2024

Подільські писанки-велетні знову на майдані Незалежності. Вони вже є традиційною окрасою Вінниці на Великодні свята. Цьогоріч тут представлено 14 яскравих символів Пасхи, які привертають увагу місцевих жителів та гостей міста. Організували виставку департамент культури Вінницької міської ради спільно з мистецькими школами міста.

Директор департаменту культури Вінницької міської ради Максим Філанчук, зазначив, що традицію прикрашання центральної площі до Великодня підтримують із 2015 року.

Зараз на виставці представлені 14 величезних писанок, які написані в традиційних орнаментах саме нашого Подільського краю, тому вони безпосередньо є незмінними експонатами великодньої експозиції. І звісно окрасою та родзинкою всього проєкту є писанка з надписом «Вінниця», яка символізує нашу територіальну громаду. І сьогодні кожен, хто бачитиме наші писанки зможе згадати наших славних воїнів ЗСУ, завдяки кому ми маємо можливість їх споглядати, – говорить Максим Філанчук.

За його словами, і за карантинних часів, і від початку повномасштабного вторгнення жодних видатків на виготовлення писанок з бюджету громади не спрямовували. І цього року їх реставрували коштом закладів культури територіальної громади.

Упродовж багатьох років така виставка була платформою для творчого самовираження. Майстри з усієї громади, місцеві мешканці та навіть гості з-за кордону мали можливість долучитись до створення малюнку на великодніх символах нашого міста, – розповів Максим Філанчук.

А перші відвідувачі виставки переконують, що писанки-велетні мають не лише мистецьке значення, а й створюють неповторну атмосферу Великодня.

Чудові колоритні писанки, яскраві кольори та фон міського пейзажу створюють чудовий настрій для фотосесій з родиною та друзями. Такі світлини будуть не лише приємною пам'яттю про святкування Великодня, а й чудовою можливістю поділитись приємними моментами у соціальних мережах, – каже студентка Анастасія Торук.

Триватиме виставка до 13 травня.

Нагадаємо, писанки з різних регіонів України: «Укрпошта» випускає нові марки. Завдяки новинкам «Укрпошти» можна привітати тих, хто сьогодні не поруч.

Читайте також

У Вінниці відкрили фотовиставку робіт загиблого захисника Юрія Мигуна
Детальніше
У Вінниці презентували книгу «Лінії» Людмили Брендак
Детальніше
В Лука-Мелешківській громаді звершили першу літургію у новоствореній обителі
Детальніше
Фотовиставку полеглого Героя Юрія Мигуна "Енея" відкриють у Вінниці
Детальніше
Вінниця продовжує пошук міжнародних партнерів для реалізації корисних проєктів у громаді
Детальніше
У Вінниці молились за дітей, які загинули внаслідок російської агресії
Детальніше