У Вінниці презентували творчий проєкт «Коцюбинський_АRT»

У Вінниці презентували творчий проєкт «Коцюбинський_АRT»

22:39 22.05.2024

У Вінниці просто неба на майдані Незалежності поблизу фонтану «Мушля» презентували вуличну виставку «Коцюбинський_АRT», присвячену 160 річчю від дня народження видатного вінничанина – Михайла Коцюбинського. 

Над творчим проєктом працювали цілою командою, до складу якої ввійшли фахівці Вінницького літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського, учні та викладачі Вінницької дитячої художньої школи. На 6 стендах представили роботи у техніці колаж, які доповнили цитатами відомого Сонцелюба, його рідних та відомих діячів.

У Вінниці презентували творчий проєкт «Коцюбинський_АRT»

Організатори зазначили, що виставковий проєкт «Коцюбинський_АRT» створено з метою репрезентації постаті Михайла Коцюбинського в публічних просторах, залучення нових аудиторій до знайомства з видатним письменником.

Директор депатаменту культури Вінницької міської ради Максим Філанчук під час відкриття експозиції зазначив, що виставка організована в рамках заходів Року Коцюбинського та Стратегії розвитку культури Вінницької міської територіальної громади, яка відбувається в рамках проєкту #EU4Culture, фінансується Європейським Союзом та реалізовується Goethe-Institut Ukraine.

Відзначення 160-ї річниці від дня народження Михайла Коцюбинського – це не лише вшанування видатного письменника, який наблизив українську літературу до європейського рівня, а й утвердження нашої національної ідентичності в умовах сучасних викликів. У часи, коли Україна виборює свою незалежність, звернення до спадщини нашого Сонцелюба є важливим нагадуванням про силу слова та духу українського народу, – говорить Максим Філанчук.

Зокрема, під час презентації творчого проєкту «Коцюбинський_АRT» директорка музею Коцюбинського Лариса Кравченко розповідала відвідувачам цікаві історії, пов’язані з творчістю та життям нашого відомого земляка. А також наголосила, що його спадок має міжнародне визнання.

Творчість Михайла Коцюбинського багатогранна. Він неабияк вплинув на розвиток української культури та літератури. Даним проєктом ми хочемо ближче познайомити та зацікавити вінничан та гостей міста з велетенським пластом історичної пам’яті про Михайла Коцюбинського. Відтак, за допомогою сучасних засобів художнього вираження, поєднавши наукові дослідження коцюбинськознавців з творчим мисленням і композиційним баченням створили шість стендів спільно з творчою молоддю Вінниці, – підкреслила музейниця.

А директорка Вінницької дитячої художньої школи Наталія Стефанчук розповіла, що до проєкту долучились 10 викладачів закладу та 20 учнів, поєднавши їх у творчому процесі.

Виставка «Коцюбинський_АRT» експонуватиметься на різних локаціях Вінниці до жовтня 2024 року. А біля фонтану «Мушля» містяни можуть переглянути її до 31 травня.

Нагадаємо, в червні у Вінниці стартує новий проєкт «Майстерня міських екскурсій», яку присвятять ювілейному Року Коцюбинського. До участі передусім запрошують вінницьких музейників, гідів, культурних менеджерів і студентів гуманітарних спеціальностей.

Читайте також

Вінничанка заявила про вихід із Національної спілки письменників після гомофобних заяв спілки
Детальніше
У Вінниці презентували книгу Світлани Пенькової «Українські колібрі»
Детальніше
У Вінниці презентували книгу «Лінії» Людмили Брендак
Детальніше
Маленьких вінничан запрошують узяти участь у конкурсі на кращого читача
Детальніше
У Вінниці до Дня батька презентують книгу Світлани Пенькової «Українські колібрі»
Детальніше
Вінницька центральна міська бібліотека імені І. Бевза відзначила 50-річчя
Детальніше