У Вінниці презентували творчий проєкт «Коцюбинський_АRT»

У Вінниці презентували творчий проєкт «Коцюбинський_АRT»

22:39 22.05.2024

У Вінниці просто неба на майдані Незалежності поблизу фонтану «Мушля» презентували вуличну виставку «Коцюбинський_АRT», присвячену 160 річчю від дня народження видатного вінничанина – Михайла Коцюбинського. 

Над творчим проєктом працювали цілою командою, до складу якої ввійшли фахівці Вінницького літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського, учні та викладачі Вінницької дитячої художньої школи. На 6 стендах представили роботи у техніці колаж, які доповнили цитатами відомого Сонцелюба, його рідних та відомих діячів.

У Вінниці презентували творчий проєкт «Коцюбинський_АRT»

Організатори зазначили, що виставковий проєкт «Коцюбинський_АRT» створено з метою репрезентації постаті Михайла Коцюбинського в публічних просторах, залучення нових аудиторій до знайомства з видатним письменником.

Директор депатаменту культури Вінницької міської ради Максим Філанчук під час відкриття експозиції зазначив, що виставка організована в рамках заходів Року Коцюбинського та Стратегії розвитку культури Вінницької міської територіальної громади, яка відбувається в рамках проєкту #EU4Culture, фінансується Європейським Союзом та реалізовується Goethe-Institut Ukraine.

Відзначення 160-ї річниці від дня народження Михайла Коцюбинського – це не лише вшанування видатного письменника, який наблизив українську літературу до європейського рівня, а й утвердження нашої національної ідентичності в умовах сучасних викликів. У часи, коли Україна виборює свою незалежність, звернення до спадщини нашого Сонцелюба є важливим нагадуванням про силу слова та духу українського народу, – говорить Максим Філанчук.

Зокрема, під час презентації творчого проєкту «Коцюбинський_АRT» директорка музею Коцюбинського Лариса Кравченко розповідала відвідувачам цікаві історії, пов’язані з творчістю та життям нашого відомого земляка. А також наголосила, що його спадок має міжнародне визнання.

Творчість Михайла Коцюбинського багатогранна. Він неабияк вплинув на розвиток української культури та літератури. Даним проєктом ми хочемо ближче познайомити та зацікавити вінничан та гостей міста з велетенським пластом історичної пам’яті про Михайла Коцюбинського. Відтак, за допомогою сучасних засобів художнього вираження, поєднавши наукові дослідження коцюбинськознавців з творчим мисленням і композиційним баченням створили шість стендів спільно з творчою молоддю Вінниці, – підкреслила музейниця.

А директорка Вінницької дитячої художньої школи Наталія Стефанчук розповіла, що до проєкту долучились 10 викладачів закладу та 20 учнів, поєднавши їх у творчому процесі.

Виставка «Коцюбинський_АRT» експонуватиметься на різних локаціях Вінниці до жовтня 2024 року. А біля фонтану «Мушля» містяни можуть переглянути її до 31 травня.

Нагадаємо, в червні у Вінниці стартує новий проєкт «Майстерня міських екскурсій», яку присвятять ювілейному Року Коцюбинського. До участі передусім запрошують вінницьких музейників, гідів, культурних менеджерів і студентів гуманітарних спеціальностей.

Embedded thumbnail for У Вінниці презентували творчий проєкт «Коцюбинський_АRT»

Читайте також

Вінничан запрошують на історичний квест «Улюблене місто»
Вінничан запрошують на історичний квест «Улюблене місто»
Детальніше
У Вінниці з нагоди Дня Конституції України вшанували пам'ять загиблих
У Вінниці з нагоди Дня Конституції України вшанували пам'ять загиблих
Детальніше
У Вінниці відбудеться триденний мистецький вікенд «Ticket to the Sun»
У Вінниці відбудеться триденний мистецький вікенд «Ticket to the Sun»
Детальніше
«Столиця неба – це і є Вінниця» Тетяна Редько про майбутню книгу «Журналістка покоління Х»
«Столиця неба – це і є Вінниця»: Тетяна Редько про майбутню книгу «Журналістка покоління Х»
Детальніше
У Вінниці відбувся тематичний захід «Вінниця вінтажна смаки традицій»
У Вінниці відбувся тематичний захід «Вінниця вінтажна: смаки традицій»
Детальніше
250 років від ліквідації Запорізької Січі козаків нищили, бо вони заважали творити Новоросію
250 років від ліквідації Запорізької Січі: козаків нищили, бо вони заважали творити Новоросію
Детальніше