У Вінниці на конференції плекають українсько-польські мистецькі зв’язки

У Вінниці на конференції плекають українсько-польські мистецькі зв’язки

11:56 30.11.2023

Обмін науковим та практичним досвідом між вченими, митцями та культурними експертами різних країн. У Вінниці розпочала свою роботу перша Міжнародна науково-практична конференція «Українсько-польські мистецькі зв’язки: історія, сучасна практика та перспективи розвитку». 

В її межах учасники, зокрема розглядають історичний контекст взаємовпливу мистецтва, аналізують сучасні тенденції та можливості. Заходи такого формату сприяють зміцненню культурних зв’язків між націями та вдосконаленню взаєморозуміння в галузі мистецтва.

Розпочали конференцію з виконання Гімну України. А згодом, усі присутні, хвилиною мовчання під звуки метронома, вшанували пам’ять Захисників та Захисниць, які загинули в боротьбі за Незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.

Відкриття Міжнародної конференції відбулось в освітньому хабі NotBox Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

Як розповіла директорка закладу «Вінницька дитяча музична школа №1» Тетяна Бурдейна-Публіка, Міжнародна науково-практична конференція відбуватиметься у змішаному форматі протягом двох днів. Вже провели пленарне засідання та секційні засідання, попереду — практичні майстер-класи.

Конференція відбувається в межах Міжнародного інструментального конкурсу ім.І.Я.Падеревського. Вона передбачає – обмін інформацією, діалогами, дискутуванням на різноманітні теми стосовно культурної галузі, а також три практичні заняття. Подія об’єднала понад 100 учасників з різних країн світу. Також 40 наукових праць надіслали на адресу оргкомітету, які згодом увійдуть до збірки матеріалів самої конференції, – говорить Тетяна Бурдейна-Публіка.

Ректор Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Наталія Лазаренко, зазначила, що учасники обговорюватимуть взаємовпливи україно-польських зв’язків у контексті культури. Адже Поділля стало малою батьківщиною для багатьох діячів польської культури. Тому обмін думками, дослідження спадщини, традицій польського народу, які склалися на Поділлі, примножує та збагачує наш культурний простір. А основна мета конференції – просвітницька. Це платформа для обміну інформацією, дослідженнями на актуальні питання галузі культури.

В умовах повномасштабної війни, саме польський народ, керівництво країни – першими надали нашій державі свою підтримку. Багато наших студентів та викладачів на початку вторгнення перебували в Польщі, де отримали підтримку, зокрема й у працевлаштуванні. Ми з багатьма польськими навчальними закладами уклали угоди й вони підтримували наших студентів та викладачів, – говорить Наталія Лазаренко. – І сьогодні наш заклад продовжує працювати з польськими освітянами у різноманітних галузях.

Також вона нагадала, що на початку навчального року між ВДПУ та Університетом Поморським у Слупську, який є співорганізатором цієї конференції, було підписано договір про подвійний диплом і вже два студенти за спеціальністю «Музичне мистецтво» цього семестру навчаються у Польщі.

Міжнародна науково-практична конференція

Міжнародна науково-практична конференція «Українсько-польські мистецькі зв’язки: історія, сучасна практика та перспективи розвитку» проводиться за підтримки Міністерства освіти й науки України. 

Організовують конференцію: 

  • департамент культури Вінницької міської ради, 
  • Громадська організація «Простір майбутнього», 
  • факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, 
  • Вінницька дитяча музична школа №1, 
  • Вінницький фаховий коледж мистецтв ім. Михайла Леонтовича, 
  • Польсько-українська фундація імені Ігнація Яна Падеревського, 
  • Львівська національна музична академія імені М.В. Лисенка, 
  • Поморський університет у Слупську (Польща), 
  • Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України.

Нагадаємо, Міжнародна науково-практична конференція відбудеться у змішаному форматі – онлайн та офлайн. На учасників чекають три робочі секції.

Читайте також

Вінницькій дитячій школі мистецтв – 35 років ювілей, що об’єднав покоління
Вінницька дитяча школа мистецтв відсвяткувала 35-річчя з дня заснування
Детальніше
Вінничан запрошують на пішохідну екскурсію колоритними єврейськими кварталами
Вінничан запрошують на пішохідну екскурсію колоритними єврейськими кварталами
Детальніше
Про секрети соломоплетіння розповідає вінницька майстриня Галина Твердола
Про секрети соломоплетіння розповідає вінницька майстриня Галина Твердола
Детальніше
Фільм вінницького режисера представлять на міжнародному кінофестивалі в Торонто
Фільм вінницького режисера представлять на міжнародному кінофестивалі в Торонто
Детальніше
На Вінниччині прокурори повернули у власність громади палац-копію Білого Дому
На Вінниччині прокурори повернули у власність громади палац-копію Білого Дому
Детальніше
На Вінниччині проведуть обласний фестиваль національних культур
На Вінниччині проведуть обласний фестиваль національних культур
Детальніше