У Вінниці відкрили виставку пам’яті Героя України та Небесної Сотні Валерія Брезденюка

У Вінниці відкрили виставку пам’яті Героя України та Небесної Сотні Валерія Брезденюка

17:17 16.02.2021
23

У Вінницькому обласному молодіжному центрі “Квадрат” 16 лютого з нагоди сьомої річниці Революції Гідності, відкрито виставку пам’яті Героя України та Небесної Сотні, художника Валерія Брезденюка.

Сьогодні варто згадати усіх Героїв Небесної Сотні, які ціною власного життя змінювали історію нашої держави. Вони загинули, але будуть жити, допоки буде пам’ять про них, допоки ми будемо згадувати та вшановувати їх. Це особливо важливо для прийдешніх поколінь, - звернулась на початку зустрічі до усіх присутніх донька героя Юлія Кравчук.

На виставці представлено нагороди, світлини, особисті речі та художнє приладдя Валерія Брезденюка. Експозиція включає декілька десятків картин художника, ескізів та недопрацьованих робіт.

Він був добрим, чуйним. Завжди був готовий прийти на допомогу та підтримати, - згадує донька Героя Небесної Сотні Юлія Кравчук.

Голова Вінницької облради Вячеслав Соколовий, звертаючись до присутніх, відзначив, що учасники Революції Гідності, Герої Небесної Сотні – це ті люди, які заслуговують великої шани та поваги кожного українця.

Валерій Брезденюк творив у техніці ебро (малюнки на воді) та за своє життя створив понад 500 різноманітних картин.На початку свого творчого шляху Валерій полюбляв зображувати різноманітні геометричні фігури, трохи згодом – квіти. В останні роки свого життя малював портрети.

Валерій Брезденюк загинув 18 лютого 2014 року під час протистояння майданівців із силовиками біля Будинку профспілок. Поховали героя в рідному місті Жмеринка, де у пам'ять про нього названо вулицю.

Нагадаємо, вінничанам покажуть регіональний вимір української революції.

Читайте також
У Вінниці відкрили виставку сучасних ікон
Детальніше
У підземеллях вінницького монастиря відкривають виставку сучасних ікон "Слово стало тілом"
Детальніше
У Вінниці на території педуніверситету відкрилась виставка про жертв Другої світової війни
Детальніше
У Вінниці відкрили виставку картин ветерана Другої світової війни Михайла Вороніна
Детальніше
У Вінниці презентували виставку про український визвольний рух
Детальніше
Молодь Вінниччини долучилась до всеукраїнської акції “Великдень для Героїв”
Детальніше