У Вінниці відкрили виставку графіки й сграфітографії “Лінія долі у графіці літ”

У Вінниці відкрили виставку графіки й сграфітографії “Лінія долі у графіці літ”

16:13 03.02.2021
53

У Світлиці Вінницького обласного центру народної творчості 2 лютого відбулося відкриття персональної виставки графіки й сграфітографії “Лінія долі у графіці літ” Олександра Пелешка.

Звичайна праска, воскова крейда, аркуш паперу та 15 хвилин часу. Це все, що потрібно викладачеві живопису та кольороведення вінницького коледжу будівництва та архітектури Олександру Пелешку, аби написати картину.Таких, створених праскою робіт, художник нарахував понад сто. Олександр Пелешко непересічний художник, справжній новатор, що працює у складних, кропітких, винайдених ним самим техніках. - інформує Вінницька облдержадміністрація.

Художник-графік, член Національних спілок України – спілки майстрів народного мистецтва (з 2005 року) та спілки художників (з 2016 року) Олександр Пелешко народився 1 лютого 1956 року в м.Тульчині Вінницької області.Закінчив Львівський поліграфічний інститут імені Івана Федорова (відділ книжкової графіки). Свій трудовий шлях розпочав на посаді художника в Тульчинському  районному будинку культури. З 1980 року по 1989 рік очолював художню майстерню Ямпільського районного будинку культури. З 1989 р. по 2012 рік викладав образотворче мистецтво в  Ямпільській районній спеціалізованій школі художньо-музичного профілю. З 2012 року і донині працює викладачем спеціальних дисциплін Вінницького коледжу будівництва й архітектури Київського національного університету будівництва й архітектури. Викладає архітектуру, графіку, малюнок і композицію.

У вільний від роботи час, Олександр Пелешко віддається створенню своїх прекрасних оригінальних картин. Художник володіє багатьма напрямками образотворчого мистецтва. Так поряд з традиційним олійним та акварельним живописом він працює в стилі воскового живопису (енкаустики) та авторській техніці, що поєднує в собі монументальну сграфіто і станкову графіку – гратографію, яку автор назвав “сграфітографія”. 

Як багатогранна творча особистість Олександр Петрович має багату творчу біографію. За його дизайнерською розробкою оформлено Ямпільський краєзнавчий музей та музей образотворчого мистецтва. 

На виставці представлено 41 картину художника.Відвідати експозицію можна до 23 лютого.

Нагадаємо, у Вінниці відкрилась виставка в рамках мистецького проєкту "Прилетіла ластівонька".

Читайте також
У Вінниці відкрили виставку сучасних ікон
Детальніше
У підземеллях вінницького монастиря відкривають виставку сучасних ікон "Слово стало тілом"
Детальніше
У Вінниці на території педуніверситету відкрилась виставка про жертв Другої світової війни
Детальніше
Вінничан запрошують у “Зал слави рок-н-ролу”
Детальніше
Вінничан запрошують у “музичну подорож” палацами та замками України
Детальніше
Вінничан знову запрошують на симфонічне шоу “Хіти з екрану”
Детальніше