У Вінниці відкрилась виставка в рамках мистецького проєкту «Прилетіла ластівонька»

У Вінниці відкрилась виставка в рамках мистецького проєкту "Прилетіла ластівонька"

16:53 22.12.2020
23

У Вінницькому обласному художньому музеї 22 грудня відкрилась виставка робіт переможців третьої Всеукраїнської пленер-акції візуальної творчості "Прилетіла ластівонька" на вшанування пам’яті Миколи Леонтовича – автора  всесвітньо відомого "Щедрика"

Проєкт започатковано для дітей з особливими потребами (аутизм) та позбавлених батьківського піклування. Він має на меті сприяти сенсорному та творчому розвитку, прищеплюванню навичок візуальної творчості цих особливих дітей, - інформують організатори.

Цього року, у зв’язку з карантинними заходами, мистецька акція змінила формат:  учасники надсилали  завершені роботи, які презентовані у виставкових залах музею та на музейній сторінці у Фейсбук.

У пленері-акції взяли участь  діти із Бродівського районного добровільного товариства захисту дітей з інвалідністю "Надія" (Броди, Львівська область), Нетішинського центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю (Нетішин, Хмельницька область), Прибузької спеціалізованої школи-інтернату (Агрономічне, Вінницька область) надавши їй статусу всеукраїнської.

Аутизм, або розлад аутистичного спектра – це сукупність розладів, які відзначаються дефіцитом спілкування та соціальної взаємодії. Аутисти бачать світ по іншому, не так, як інші. В Україні проблеми людей з аутизмом потрапили в поле громадського зору відносно недавно. Завдяки зусиллям благодійних фондів  в країні в останні кілька років почала формуватися інфраструктура для таких людей, в тому числі з'явилися культурні та освітні майданчики, адаптовані під їх потреби.

Нагадаємо, вінничан запрошують на онлайн концерт мистецького проєкту "International Culture Camp".

Читайте також
У Вінниці відкрили виставку сучасних ікон
Детальніше
У підземеллях вінницького монастиря відкривають виставку сучасних ікон "Слово стало тілом"
Детальніше
У Вінниці копи допомогли загубленому хлопчику знайти дідуся
Детальніше
У Вінниці на території педуніверситету відкрилась виставка про жертв Другої світової війни
Детальніше
Вінничан запрошують у “Зал слави рок-н-ролу”
Детальніше
Вінничан запрошують у “музичну подорож” палацами та замками України
Детальніше